CETELEM – kompletná nezávislá recenzia a hodnotenie

Cetelem logoSpoločnosť Cetelem sa za 14 rokov pôsobenia na slovenskom trhu stala jednotkou v poskytovaní spotrebiteľských úverov. V súčasnosti sa produktové portfólio delí na štyri hlavné produkty. Sú nimi nákup na splátky, kreditné karty, poisťovacie služby a osobné pôžičky. Spoločnosť ako prvá sprístupnila získanie úveru prostredníctvom internetu, a teda on-line. Práve tomuto typu pôžičky sa budeme venovať v článku.

Cetelem ponúka najnižšie úroky zo
všetkých nebankových spoločností.

Prečo práve on-line pôžička?

V dobe, keď sa ponáhľa úplne každý, poteší aj malá úspora času. Venujte viac času svojej rodine alebo záľubám. Nemusíte nikam chodiť a už tobôž nie čakať v radách pri okienkach. Navyše systém schvaľovania pôžičky je zautomatizovaný, preto sa o schválení pôžičky dozviete do 10 minút.

Čo je potrebné spĺňať, pokiaľ mám záujem o pôžičku?

 • byť plnoletý a nebyť starší než 62 rokov /pôžičku je nutné splatiť najneskôr do veku 65 rokov/
 • mať slovenské občianstvo
 • mať trvalý príjem zo závislej alebo podnikateľskej činnosti alebo poberať dôchodok
 • mať príjem zdaňovaný na území SR

Aké dokumenty budem potrebovať?

Ak ste zamestnanec:

 • kópiu občianskeho preukazu z oboch strán
 • výpis z Vášho osobného účtu za posledné 2 mesiace
 • potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa

Ak ste podnikateľ:

 • kópiu posledného daňového priznania aj s potvrdením o jeho podaní
 • výpis z firemného a osobného účtu za posledné 2 mesiace

Ak ste dôchodca:

 • obojstranná kópia dôchodkového výmeru
 • výpis z osobného účtu za posledné 2 mesiace

Ak ste poberateľom rodičovského príspevku:

 • doklad o poberaní príspevku za posledné 2 mesiace

Koľko a s akým úrokom si môžem požičať?

Pôžičky od Cetelem sa delia na pôžičky bez ručenia a s ručením. Minimálna výška pôžičky je  2 000 euro. Pokiaľ sa rozhodnete pre pôžičku bez ručenia, maximálna výška bude 25 000 €. Pri vyšších úveroch už spoločnosť vyžaduje ručenie a maximálna výška takejto pôžičky bude 35 000 €. Cetelem zároveň ponúka aj poistenie splátok, ktoré využijete v prípade náhlej straty príjmu, úrazu s neskoršou pracovnou neschopnosťou a prinajhoršom smrti. Poplatok za poistenie sa odvíja priamo od výšky úveru a od nastavenej doby splatnosti.

Minimálna úroková sadzba za úver je 7,59% ročne. Tento úrok dostanete, pokiaľ doložíte účel pôžičky na rekonštrukciu a nové auto.

Pri pôžičke na čokoľvek nemusíte dokladať žiadny účel. Je len na Vás, ako s požičanými peniazmi naložíte. V tomto prípade je minimálna výška úroku 8,39% ročne.

Maximálne úrokové sadzby závisia od doby splatnosti. Čím je táto doba dlhšia, tým je úrok vyšší. Pri pôžičke na čokoľvek s najdlhšou možnou dobou splatnosti úrok nepresiahne 16,89% ročne. Maximálny úrok sa vzťahuje na najdlhšiu dobu splatnosti, ktorá je až 10 rokov /120 mesiacov/.

Cetelem     Nižší úrok pri kratšej dobe splácania /zdroj:cetelem.sk/

Cetelem znižujúci sa úrok   Úrok zvyšujúci sa úmerne s predĺžením doby splácania /zdroj:cetelem.sk/

Pokiaľ máte pochybnosti o tom, či dokážete pôžičku splatiť, na stránkach spoločnosti Cetelem je Vám k dispozícii prehľadná kalkulačka, pomocou ktorej si dokážete vypočítať pre Vás najvhodnejší úver.

Výška úroku je fixná a nemenná počas celej doby splácania!

Spoločnosť Cetelem je serióznym poskytovateľom pôžičiek. Práve vďaka tomu sa Vám nikdy nemôže stať, že by ste vopred nevedeli presný úrok, ktorým bude Vaša pôžička zaťažená. Pri zadávaní parametrov pôžičky na prehľadnej stránke sa Vám okamžite zobrazuje presný výsledný úrok. Nezaplatíte ani o cent navyše. V tomto sa Cetelem líši od nepreberného množstva drobných a neserióznych firiem, kde sa úrok po podpísaní zmluvy zvýši a navyše zaplatíte nezmyselné poplatky.

Poplatky sú ďalšou vecou, ktorú spoločnosť Cetelem nepozná. Zákazník spláca jedine pôžičku s dohodnutým úrokom a nikdy nič viac.

 • NEPLATÍTE za poskytnutie a spracovanie úveru
 • NEPLATÍTE za jeho správu
 • NEPLATÍTE za predčasné splatenie úveru

Parametre a výhody požičania si on-line cez Cetelem v skratke:

 • jednoduchá, rýchla a prehľadná žiadosť cez internet
 • pomocná úverová kalkulačka k dispozícii
 • schválenie úveru do 10 min
 • pôžičky od 2 000 € do 35 000 € /bez ručenia do 25 000 €/
 • úroková miera od 7,59% do 16,89% ročne
 • doba splatnosti až 120 mesiacov /10 rokov/
 • s fixným úrokom po celú dobu splácania
 • bez zbytočných poplatkov
 • možnosť poistenia splácania

Ako mám zažiadať o svoju on-line Cetelem pôžičku?

Zákazníci spoločnosti Cetelem žiadajú o úver najčastejšie prostredníctvom internetu. Na stránkach spoločnosti si ešte pred samotnou žiadosťou môžete v prípade pochybností o svojom konaní pomôcť vyplnením úverovej kalkulačky. Tá Vám napovie, koľko si požičať, aby Vám popri splátkach zostal dostatok peňazí na život.

Požiadajte si o svoju pôžičku Cetelem
online z pohodlia domova.

Ak máte v číslach jasno, pokračujte ďalej na on-line žiadosť. V nej vyplňte potrebné údaje. Po kliknutí na tlačidlo odoslať žiadosť si v rekapitulácii pozorne skontrolujte Vami zadané údaje. Uvádzajte vždy aktuálne a pravdivé údaje, nakoľko opak by mohol byť postihovaný podľa interných pravidiel spoločnosti Cetelem. Rozhodnutie o tom, či Vám bola pôžička odsúhlasená, dostanete takmer okamžite do 10 minút. Vygenerované úverové zmluvy si môžete vytlačiť hneď, prípadne Vám na základe žiadosti budú zaslané poštou. Tie po vytlačení/doručení podpíšete, aby nadobudli právoplatnosť. Zároveň k nim priložíte potrebné dokumenty, ktoré sme už v článku spomínali. Peniaze Vám budú zaslané na účet do 3 pracovných dní od doručenia dokumentov do sídla spoločnosti.

O pôžičku je možné zažiadať rovnako jednoducho a rýchlo aj telefonicky. Zavoláte na číslo 02/ 593 42 773 zákazníckej linky spoločnosti Cetelem, kde s Vami vyškolený operátor prediskutuje všetky náležitosti. Zároveň Vám odporučí čo najvýhodnejšiu výšku a dobu splácania a bude rovnako ochotný zodpovedať Vám všetky otázky. Po dohodnutí detailov vyhotoví zmluvu a tú zašle na Vašu adresu. Po jej doručení ju vyplníte a spolu s potrebnými dokumentami ju obratom zašlete na adresu spoločnosti.

Ako budem pôžičku splácať?

Všetky prichádzajúce a odchádzajúce platby spoločnosť Cetelem rieši formou prevodov na bankových účtoch. Na Váš účet Vám budú peniaze zaslané a z tohto účtu budete pôžičku splácať. Vybrať si môžete z každomesačného bankového prevodu alebo nastavením trvalého príkazu. Ten je vhodnejší vďaka skutočnosti, že na splátky nemusíte myslieť a vyhnete sa riziku, že sa so splátkou omeškáte alebo na ňu zabudnete. Splatnosť mesačnej splátky je vždy k 15-temu dňu v mesiaci. 

Zhrnutie

Spoločnosť Cetelem je dôveryhodným subjektom na slovenskom trhu on-line pôžičiek. Ich ponuka je vždy transparentná. Vďaka tomu sa nemusíte obávať skrytých poplatkov, dodatočného priplácania si za nadštandard alebo spoplatnenia predčasného splatenia. Skúste na internete popátrať aj po diskusných fórach, kde spoločnosť hodnotia samotní zákazníci. Uvidíte, že spoločnosť Cetelem má silné postavenie na trhu a vo svojom obore prakticky nemá konkurenciu.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

CETELEM – kompletná nezávislá recenzia a hodnotenie
3.3 (65%) 4

12 komentárov pri “CETELEM – kompletná nezávislá recenzia a hodnotenie

 1. Peknfd deň prajem. Chcela by som sa opfdtať, či sa de1 u Ve1s aj vyaltpiť exekfacia. Pracovala som pre 1 nemenovanfa firmu v ČR a od roku 2007 ne1s nevyple1cali (kde som mala cca 700 000 Kč v provedzie1ch. Sfadime sa a neviem, či vf4bec mf4žem počedtať s tfdmito financiami). Preto som sa dostala do veľmi zlej finančnej situe1cied. Pracujem a me1m dlh na exekfaciach 17000 €. Zablokovali mi fačet a všetko mi strhe1vajfa. Potrebovala by som to vyaltpiť, s tfdm, že by som len 1 pf4žičku platila. Zare1bam cca 700 € a me1m predčasnfd df4chodok 480 €. Me1m 58 rokov. Ak mi viete pomf4cť v tejto situe1cii prosedm ozvite sa

 2. Potrebujete úver? ste hľadali, ako získať prístup do súkromného veriteľa? Ak áno, tu je možnosť získať lacný úver. Ponúkame pôžičky za nízke sadzby vo výške 3%, a my sme kontaktovali na

 3. Pekný deň ,musím napisat ohľadom spoloč. Cetelem.To ako zavadzajú a klamu sa dozviete až keď si od nich poziciate peniaze. Mam veľmi zlu skusenost a to ma bude možno stat aj život.Verte mi je to 100% ako dostat klienta.

 4. Dobrý den, mám len jediný problém že sa u nich nedajú odložit splátky aspon 2 mesiace..pritom každá druhá spoločnost má túto možnost..

  život prináša aj chvílky kedy sa proste nedá !!!

 5. Cetelem…neverte online schalovaciemu procesu…zadate vsetky pozadovane informacie,nic nezatajite, vysledok je, ze uver mate predschvaleny, i naprek tomu najdu dovod, a na od nich prijaty email,,schvalene,, vam ziadost zamietnu

 6. No proste sú to podvodníci. Neberte si u Cetelem nikto nič. Ja som sa popálil tiež a raz toľko im musím vrátiť. Ale reklamu im správnym výbornú!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.