creditONE – recenzia a hodnotenie

creditoneV dnešnej nezávislej recenzii sa budeme venovať poskytovateľovi pôžičiek creditONE. Centrála creditONE sídli v Lotyšsku. Hľadali sme rok založenia  a rok príchodu na slovenský trh s pôžičkami, ale tieto informácie sa na stránkach nenachádzajú. Jedinou informáciou zostáva 16 000 spokojných klientov. Či sa však jedná o slovenskú alebo lotyšskú klientelu zo stránok taktiež nie je zrejmé.

Upozorňujeme, že creditONE je poskytovateľ krátkodobých pôžičiek. O aké pôžičky ide si vysvetlíme v článku.

Získajte pôžičku od Sberbank
vyplnením jednoduchého online formulára.

CreditONE dodržuje súčasné trendy v požičiavaní

Hodnotením veľkého počtu poskytovateľov pôžičiek sme zistili, že súčasný trend je rovnaký u takmer každého z nich. Je ním rýchle a pohodlné vybavenie pôžičky. Pozitívom je, že kvôli žiadosti o pôžičku nemusíte nikde stáť a čakať, nedajbože sa obávať, či Vám bude pôžička odsúhlasená.

V dnešnej modernej dobe celý priebeh od požiadania, cez schválenie až po vyplatenie peňazí a následné splácanie funguje prostredníctvom internetu. CreditONE nie je výnimkou a tento trend nasleduje rovnako, ako ostatní.

Typy pôžičiek dostupné so spoločnosťou creditONE

Rýchlosť a pohodlie – to sú spoločné menovatele typov pôžičiek, ktoré Vám spoločnosť creditONE na svojich stránkach ponúka.

SMS pôžička

SMS pôžička je najjednoduchší spôsob ako sa dostať k peniazom. Na žiadosť nepotrebujete nič viac, než mobilný telefón. Pre istotu prikladáme aj telefonický kontakt, na ktorý môžete ihneď poslať správu – (02) 210 25 010.

Požiadajte o pôžičku pohodlne
formou SMS správy.

Vychádzajme z predpokladu, že ste doposiaľ u spoločnosti creditONE o pôžičku nežiadali. Na uvedené telefónne číslo zašlete správu, že máte záujem o pôžičku. V zápätí sa s Vami spojí operátor, ktorý s Vami vytvorí registráciu. Tak sa stanete registrovaným zákazníkom. Operátor Vám zároveň zodpovie všetky prípadné otázky.

V momente, keď sa stanete registrovaným klientom spoločnosti creditONE, máte možnosť žiadať o pôžičku. Rozhodnutie o jej odsúhlasení Vám stihne operátor oznámiť ešte v priebehu toho istého telefonátu.

Nakoľko pôžičky od spoločnosti creditONE kladú na klienta rovnaké podmienky, s najväčšou pravdepodobnosťou peniaze dostanete. Každopádne musíte spĺňať týchto niekoľko kritérií:

Peniaze od creditONE dostanem, ak…

     …mám minimálne 18 rokov, a teda som plnoletý.

     …nie som starší ako 70 rokov.

     …som občanom Slovenskej Republiky, prípadne som cudzinec s trvalým pobytom na             Slovensku.

     …nie som evidovaný v registre dlžníkov a u spoločnosti creditONE nemám iné                         nesplatené pôžičky.

     …mám k dispozícii mobilný telefón alebo internetové pripojenie.

     …mám bankový účet v slovenskej banke.

     …som uviedol aktuálne a pravdivé údaje o sebe.

     …som schopný splatiť svoje záväzky voči spoločnosti creditONE.

Nakoľko ste sa čerstvo zaregistrovali u spoločnosti creditONE a dostanete svoju prvú pôžičku, počítajte s menším obmedzením. Keďže ste pre spoločnosť ešte stále neznámym, a teda potenciálne rizikovým klientom, požičať si môžete maximálne 180,- euro so splatnosťou 30 dní.

Čiastka 180 € sa môže zdať malá, ale creditONE si jednoducho potrebuje overiť a zistiť, či ju v dohodnutom termíne dokážete splatiť. Pokiaľ svoj záväzok splatíte načas, prípadne predčasne, spoločnosť Vás vyhodnotí ako spoľahlivého klienta a pri ďalšej pôžičke Vám umožní požičať si až 500 €. Lehota splatnosti sa nemení a nakoľko sa stále jedná o rovnaký koncept rýchlych pôžičiek, zostáva na dobe 30 dní s možnosťou predĺženia.

V prípade opätovného žiadania o pôžičku formou SMS správy bude postačovať zaslať správu so svojim menom, adresou, sumou pôžičky, číslom bankového účtu, dobou splatnosti a heslom, ktoré v tomto momente máte pridelené.

Systém žiadosť automaticky zaeviduje a pokiaľ ste predošlú pôžičku splatili bez problémov, žiadosť bude odsúhlasená.

ON-LINE pôžička

Získanie pôžičky prostredníctvom SMS Vám bude sprístupnené až po registrácii. To znamená, že sa k Vašej prvej pôžičke dostanete iba cez internet a to na tomto odkaze. Po vyplnení kontaktného formulára sa s Vami spojí operátor a dohodnete sa s ním na všetkých podmienkach.

Najneskôr do pol hodiny budete vyrozumení o odsúhlasení pôžičky (doba odsúhlasenia závisí na pracovných hodinách creditONE – po. – pia.: 09:00 – 17:00).

Ak Vám bola pôžička odsúhlasená, môžete sa tešiť na rýchle doručenie peňazí, ktoré Vám budú obratom zaslané. Doba ich pripísania na Váš účet závisí iba od schopností a rýchlosti Vašej banky. Splatnosť peňazí je opäť 30 dní s možnosťou predĺženia.

Výhody SMS a ON-LINE pôžičiek od spoločnosti creditONE

 • peniaze rýchlo a jednoducho
 • bez dokladovania príjmu
 • bez ručiteľa
 • peniaze od 0,- do 180,- euro (pri prvej pôžičke)
 • bez poplatku za predčasné splatenie
 • možnosť predĺženia doby splatnosti
 • rýchle dodanie peňazí
 • zľavy a bonusové služby pri predčasnom splatení

Neýhody SMS a ON-LINE pôžičiek od spoločnosti creditONE

 • žiadateľ už musí byť zaregistrovaný
 • maximálna pôžička 350,- euro až pri ďalšej pôžičke
 • 1 telefónne číslo – 1 žiadateľ o pôžičku
 • lehota splatnosti 30 dní

Lehota splatnosti

Nemusíte sa obávať, že by spoločnosť vyčkávala, než na splatenie zabudnete. O blížiacom sa termíne splatnosti Vás bude informovať SMS správou, mailom alebo sa o ňom dozviete priamo na svojom užívateľskom účte.

Kalendár

Nakoľko termín splatenia je iba jeden, Vašu pôžičku splatíte jednorazovo v banke, na pošte alebo prevodom na účet.

Termín splatnosti môžete odložiť od 1 až 30 dní a odklad je nutné nahlásiť najneskôr v deň splatnosti. Odporúčame však o odklade informovať aspoň 1 pracovný deň vopred, aby sa zamedzilo administratívnemu nedorozumeniu.

V každom prípade sa vyvarujte nesplatenia včas a pôžičku si radšej predĺžte. Je jednoduchšie zaplatiť drobný poplatok namiesto vysokej pokuty.

Prostredníctvom Creditone môžete
získať až 500€ na čokoľvek.

Naše hodnotenie

Ponuku rýchlych a jednoduchých pôžičiek od spoločnosti creditONE hodnotíme ako štandard na trhu pôžičiek tohto typu. Podmienky sú dané a pred podpisom zmluvy je všetko vopred podrobne vysvetlené. Maximálna suma 500,- €, ktorú si môžete požičať, patrí k lepšiemu priemeru a na trhu je mnoho ďalších, ktorí Vám takú vysokú čiastku nepožičajú. Ak teda máte tesne pred výplatou alebo Vám náhle vznikli menšie finančné „suchoty“, pokojne spoločnosť kontaktujte.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

creditONE – recenzia a hodnotenie
Ohodnoťte článek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.