Ferratum Bank pôžička – recenzia a hodnotenie

Ferratum logo

V dnešnej recenzii poskytovateľov krátkodobých pôžičiek sa budeme venovať spoločnosti Ferratum Bank. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 2005 a okrem Slovenska funguje vo väčšine krajín Európy

Ferratum zamestnáva viac ako 220 zamestnancov a mnohí ďalší pre ňu spolupracujú externe ako súkromní sprostredkovatelia. Či však tieto osoby ponúkajú pôžičky za rovnaké poplatky ako samotná banka sa nám dohľadať nepodarilo. V prípade záujmu sa radšej obráťte na oficiálne stránky spoločnosti.

Ferratum pôžičku možete získať
aj keď ste nezamestnaný.

Nízke pôžičky s krátkou dobou splatnosti sa nazývajú aj fínske pôžičky, pretože prvý koncept takýchto pôžičiek sa objavil práve vo Fínsku. Podľa internetu bola Ferratum Bank prvou spoločnosťou, ktorá zabezpečila klientom pôžičku so žiadosťou zaslanou cez telefón.

Pre koho je pôžička od Ferratum určená?

Nakoľko spoločnosť ponúka peniaze v nižších sumách, je jasné, že pôžičky slúžia ako okamžitá a drobná výpomoc. Stáva sa, že klient čaká na výplatu, ktorá o pár dní dorazí, a preto má istotu, že peniaze dokáže v rýchlom čase splatiť.

Ďalším prípadom môže byť neočakávaný výdaj, napríklad na Vianoce. Taktiež sa Vám môže znenazdajky pokaziť chladnička alebo práčka a v takom prípade potrebujete situáciu riešiť okamžite.

Čo potrebujem na získanie pôžičky od Ferratum Bank?

Pôžičku od Ferratum je možné získať skutočne jednoducho a na schválenie Vašej žiadosti Vám bude postačovať splnenie nižšie uvedených podmienok.

Pre mnohých žiadateľov je istotne pozitívna správa, že Ferratum nenahliada do zoznamov dlžníkov. To môže byť nápomocné v prípade, že potrebujete peniaze na splatenie iného dlhu (veríme, že takých prípadov je čo najmenej).

Ferratum ponúka pôžičky bez
nahliadania do registrov.

Druhou dobrou správou je fakt, že Ferratum požičiava aj nezamestnaným. Nemusíte nič dokladovať a preukazovať sa príjmom, čo je na trhu slovenských pôžičiek pomerne netradičné. Pri vypĺňaní formulára sa Vás síce budú pýtať na približný príjem, avšak reálne ho dokladovať nebudete, takže ostane iba na Vás, aký údaj v žiadosti uvediete.

Bohužiaľ, spoločnosť sama priznáva, že práve kvôli vyššiemu riziku návratnosti pôžičiek má oproti konkurencii o niečo vyššie poplatky a celkovo teda zaplatíte viac, než inde. V mnohých prípadoch však klientom na výslednej sume až tak nezáleží, nakoľko bez doloženia aspoň nejakého príjmu (sociálne dávky, dôchodok, rodičovské príspevky a pod.) sa u iných poskytovateľov nemajú šancu dostať k pôžičke.

Potrebujete teda:

 • minimálny vek 18 rokov
 • maximálny vek 65 rokov
 • slovenskú štátnu príslušnosť
 • doložiť občiansky preukaz

Výhody pôžičiek od Ferratum Bank

 • pôžička pre fyzické osoby, živnostníkov a nezamestnaných
 • bez dokladovania príjmu
 • bez nahliadania do registrov dlžníkov
 • bez ručiteľa
 • bez udania účelu
 • žiadne skryté poplatky
 • možnosť predĺženia doby splatnosti
 • peniaze od 25,- € do 350,- €
 • peniaze na účte do 2 pracovných dní
 • peniaze na pošte do 4 pracovných dní

Nevýhody pôžičiek od Ferratum Bank

 • vyššie poplatky oproti konkurencii
 • lehota splatnosti iba 15 alebo 30 dní

Ako mám žiadať o pôžičku od spoločnosti Ferratum?

Spoločnosť Ferratum v súčasnosti ponúka dva typy pôžičiek. Sú to SMS pôžičkaON-LINE pôžička. Rozdiel medzi nimi je iba v spôsobe, akým o nich požiadate.

Ostatné vlastnosti majú spoločné a v prípade, že o pôžičku žiadate po prvý krát, musíte počítať s istým obmedzením. Pri prvej pôžičke máte možnosť žiadať o peniaze v rozmedzí 25 € až 75 € so splatnosťou 15 dní. Uznávame, že táto čiastka je pomerne nízka, no na pokrytie nečakaného výdavku môže stačiť.

Obmedzenie je nastavené iba kvôli tomu, aby si spoločnosť overila Vašu schopnosť peniaze splatiť načas. Pokiaľ sa preukážete ako dôveryhodný klient, ktorý nie je neplatičom, pri ďalších pôžičkách sa Vám sprístupní maximálna hodnota 350 euro. Pri nej si je možné nastaviť lehotu splatnosti 15 alebo 30 dní, ktoré však vnímame ako nevýhodu, nakoľko u konkurenčných poskytovateľov si väčšinou môžete na splatenie nastaviť ľubovoľný počet dní až do jedného mesiaca.

Peniaze Vám budú zaslané ešte v deň odsúhlasenia žiadosti. Najrýchlejšie Vám budú doručené na bankový účet, kde by sa mali objaviť do 24 hodín. Pokiaľ však internetové bankovníctvo vo svojej banke nastavené nemáte, peniaze si môžete nechať zaslať vo forme poštovej poukážky. Vtedy je však treba počítať s doručením až do štyroch pracovných dní.

ON-LINE pôžička od Ferratum Bank

Na on-line žiadosť budete potrebovať prístup na internet. Ak Vás spoločnosť Ferratum zaujala, žiadosť pôžičku od nej Vám dokážeme zjednodušiť tak, že vyplníte žiadosť priamo na našej stránke a to na nasledovnom odkaze.

Pôžičkomat - úverová žiadosť

Všimnite si, že v strede obrázku sa Vám automaticky zobrazuje celková suma, ktorú za pôžičku zaplatíte. Odplata je skutočne vyššia, než u konkurencie. Počítajte však s tým, že táto suma je konečná a nemusíte sa obávať skrytých poplatkov. Nezaplatíte ani o cent viac, než sa s Ferratum dohodnete. Po kliknutí na tlačidlo Požiadať sa dostanete na formulár, v ktorom uvediete svoje údaje. Ďalej ostáva postup rovnaký, ako pri SMS pôžičke.

Pôžičku od Ferratum získate
jednoducho cez internet.

SMS pôžička od Ferratum Bank

V prípade, že už ste niekedy čerpali pôžičku od Ferratum Bank, máte možnosť podať SMS žiadosť. Tá by mala byť odoslaná v nasledovnom tvare:

Tvar smsky pre Ferratum

Na obrázku vidíte tvar SMS správy a taktiež telefónne číslo, na ktoré správu v prípade záujmu o pôžičku zašlete. Správa musí obsahovať požičiavanú sumu, Vaše celé meno, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, číslo bankového účtu s kódom banky, kompletnú adresu, odhadovaný mesačný príjem (ľubovoľne) a dobu splatnosti. Nezabúdajte, že pri prvej pôžičke môžete dostať maximálne 75,- € s dobou splatnosti 15 dní! Ak nastavenie prevýšite, žiadosť nebude akceptovaná a odsúhlasená.

Splatnosť pôžičky

V dohodnutom termíne splatnosti splatíte Vašu pôžičku jednoducho prevodom cez e-bankovníctvo alebo v banke príkazom, prípade vkladom na účet spoločnosti.

Predĺženie splatnosti pôžičky (prolong)

Ak ste si požičali, nie je vylúčené, že v dohodnutý deň splatnosti nebudete schopní peniaze vrátiť. Istotne sa však nespoliehajte na to, že Vám bude dlh odpustený alebo že peniaze vrátite bez ohlásenia neskôr.

Predĺženie termínu splatnosti je síce spoplatnené, no istotne je vhodnejšie termín posunúť, než sa dostať na zoznam neplatičov.

SMS zašlite na rovnaké číslo, ako pri žiadaní o pôžičku a to najneskôr v deň splatnosti. Lehota bude posunutá o 15 dní. Poplatok za predĺženie je nutné uhradiť do 3 dní od predĺženia a jeho výška závisí od konkrétnej výšky a doby splatnosti Vašej pôžičky. Pre bližšie informácie navštívte stránky Ferratum.

Naše hodnotenie

Spoločnosť Ferratum Bank neprichádza na slovenský trh so žiadnym novým produktom a klientom ponúka to, čo konkurencia. Rozdiel je, bohužiaľ, vo vyšších poplatkoch. Tie sú však vyvážené tým, že nie je nutné skutočne nič dokladovať. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí majú problém alebo nechcú dokladať dokumenty, Ferratum Vám vyjde v ústrety.

 

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Ferratum Bank pôžička – recenzia a hodnotenie
Ohodnoťte článek

9 komentárov pri “Ferratum Bank pôžička – recenzia a hodnotenie

 1. Požičal som si od vás bez ručitela150€,ktoré som splatil ešte týžden pred termínom splanosti.Píšete že poskytujete pôžičky bez ručitela.Ked si chcem požičat opät /na základe vašej informácie že mam predschvalenu dalšiu pôžičku,žiadate ručiteľa.Ako je to možné?Nie su to tak trochu zavádzajuce informácie?

   • Dobrý deň, zákon by mal v prvom rade chrániť spotrebiteľov,teda aj Vás, pred tzv. finančnými úžerníkmi.

 2. Vieme ako nas ma chranit zakon. Pytam sa ako sa ochrani spol.ferratum pred sudom. Navrhujem ludom, aby poziciavali a nevracali spolocnosti peniaze, aj tak sud vyhraju a az takto zastavime uzeru.

  • tak ty si aky trulo Jan…ked niekto naozaj potrebuje peniaze, na koho sa ma obratit, ked polovica Slovakov su taky vymlety spekulanti ako ty

 3. Ďakujem pánovi Petrovi za to, že mi poskytol pôžičku vo výške 60 000
  Online ma oblbovali rôzne medzinárodné úverové inštitúcie, až kým som nenašiel ženu, ktorá by svedčila
  Adresu prevezmem nad Petrom Petrom a budem postupovať podľa všetkých pokynov, aj keď tomu neverím, aj keď je to tak
  Žiadosť Žiadosť Moje veľké prekvapenie Vidím svoj zostatok na svojom bankovom účte a nič sa nestratilo
  Robte, čo chcem, tu je e-mailová adresa: peterhelps01@outlook.com kontaktujte ju, má Boha
  Stratené srdce.

 4. Ahojte všetci, strašilo ma toľko spoločností, ktoré tvrdili, že sú skutočnými veriteľmi, ale všetko moje úsilie vyšlo nazmar, stratil som viac ako 3 500 eur za falošných veriteľov, ktorí tvrdia, že nie sú. Pokiaľ mi môj priateľ nepredstavil správneho veriteľa, ktorého som kontaktoval, a úspešne som od neho získal pôžičku len za 48 hodín, odporučil by som každému, kto hľadá pôžičku bez obáv, aby ho kontaktoval prostredníctvom e-mailu: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.