Hľadám pôžičku. Na čo sa zamerať?

O pôžičku v mnohých prípadoch žiadame pri náhlom probléme. Sú síce ľudia, ktorí si celú vec premyslia niekoľko mesiacov dopredu, zo mzdy sa snažia našetriť  si rezervu na splátky pôžičku tak majú pod kontrolou. Takýchto záujemcov by malo byť čo najviac.

Realita však nie vždy ľuďom praje, kvôli čomu musia zháňať pôžičky rýchlo, zbrklo a neuvážene. Často prehliadnu rôzne nevýhody alebo chytáky iba preto, lebo nemôžu strácať čas, prípadne sa snažiť splniť rôzne podmienky, ktoré by pôžičku zvýhodnili.

Vyskúšajte pôžíčku
u spoľahlivej nebankovky Cetelem!

Je nám jasné, že s vytopeným bytom sa nad úverovou zmluvou nedá dlho premýšľať, avšak vždy sa snažte venovať jej dostatok času.  Človek pod stresom je omnoho náchylnejší robiť neuvážené rozhodnutia.

Úrok je dôležitý, no nie je to iba o ňom

Desiatky reklám na internete a v televízii zdôrazňujú hlavne úrok. Ten sa pohybuje takmer vždy do 10 % p. a., takže každá pôžička vyzerá na prvý pohľad viac než výhodne.

Nízky úrok

Úrok môže byť nízky ako táto rastlinka, celková odplata však bude rásť

Poskytovatelia však chcú zarábať a to najmä na poplatkoch. Ak sú pravidelné, o to lepšie (pre poskytovateľa). Napríklad v banke si pre čerpanie úveru musíte zriadiť bežný účet. Platíte teda za úver a platíte aj za vedenie účtu. Niektoré banky ho majú zadarmo, no nie je to pravidlom u každej.

Banková aj nebanková pôžička môže byť zaťažená aj ďalšími poplatkami za odsúhlasenie, spracovanie alebo poskytnutie. Percento úroku ostáva krásne výhodné, no každý poplatok a služba navyše pôžičku predražujú.

Poskytovatelia milujú slovíčko „OD“…

… a ľudia sa na neho veľmi radi chytajú. Slovo OD má však význam, že je to najnižší možný úrok, platný pri splnení nastavených podmienok.

Zvyčajne je to určitý minimálny mesačný príjem na účet, ktorý nesmie byť nižší, inokedy je to napr. 10 výberov z bankomatu alebo platieb kartou mesačne. Nejeden poskytovateľ Vás bude nútiť k zriadeniu kreditnej karty, čím vo Vás pomaly vybuduje návyk na neustálu zadĺženosť. U nebankovky sa s kreditnou kartou stretnete zriedkavo.

Posudzuje sa aj rizikovosť klienta a ak má negatívny záznam (i keď úspešne splatený), úrok sa opäť zvyšuje.

Každý poskytovateľ má iné podmienky, ale môžete si byť istí, že takmer v každom prípade bude úrok vyšší, než ten „OD“ z reklamy. Pokojne aj dvojnásobne.

V prvom rade si spravte obraz

Neoslovujte hneď prvého poskytovateľa, na ktorého narazíte. Na internete nájdete množstvo stránok, ktoré porovnávajú pôžičky vrátane tej našej. Navyše sú sústavne aktualizované, takže vždy jednoducho a rýchlo zistíte, ktorá je momentálne najvýhodnejšia.

Podľa ponúk si vždy preštudujte aj podmienky pre získanie pôžičky. Je jasné, že ak poskytujú výhradne zamestnaným a Vy ste práve o prácu prišli, pôžičku nedostanete a je zbytočné snažiť sa poskytovateľa kontaktovať.

Taktiež ak je uvedený minimálny mesačný príjem a Vy zarobíte sotva polovicu, kontakt znamená stratu času. To sa týka aj ostatných podmienok.

V mailoch sa nás často pýtate, kde sa k pôžičke dostane 70 ročný dôchodca, i keď všetci poskytovatelia akceptujú vek do 65 rokov. To isté ľudia bez príjmu. Ak nedokážem doložiť príjem, musím založiť iný majetok. Ľudia sa však aj napriek tomu domáhajú pôžičiek aj bez príjmu a majetku.

Nemrhajte svojim časom, ale ani časom poskytovateľa. Každá podmienka je dohľadateľná a verejná.

RPMN je dôležitejšie, než úrok

Úrok sa týka úročenia požičanej sumy. RPMN však zahŕňa všetky ostatné poplatky (celková odplata). Toto číslo teda vypovedá omnoho viac, než iba „holý“ úrok.

Rozdiel medzi úrokom a RPMN

Rozdiel medzi úrokom a RPMN môže vyzerať pokojne aj takto

RPMN sa pri súčasných pôžičkách pohybuje do 30 %. Vidíte ten rozdiel? Poskytovateľ Vás láka na nízky úrok 10 % ročne, no celková odplata (úrok + poplatky) sú omnoho vyššie. RPMN nad 30 % ročne už by predstavovala úžeru. Reguluje ju zákon a dohliada na ňu NBS. V prípade prekročenia maximálnej RPMN sa stáva pôžička neplatnou.

Kedy ma vyjde pôžička najlacnejšie?

Vo všeobecnosti je výhodnejšia čo najkratšia pôžička. Krátka doba splatnosti nedovoľuje úroku navyšovať celkovú RPMN. Ak nemusíte, nepožičiavajte si tisícky euro a siahnite po pár stovkách s jednorazovou splatnosťou.

Za pôžičku sa považuje čerpanie nižšej sumy s lehotou splatnosti do 3 mesiacov. Splatnosť je jednorazová, avšak dá sa posunúť. Vyššie požičané sumy s mesačnými splátkami viac, než 3 mesiace, sú už považované za úver.

Prezrite si našu ponuku krátkodobých pôžičiek. Mnohé poskytujú prvú pôžičku zadarmo (bez úročenia a poplatkov). Chcú si Vás prilákať aj pre prípad opakovanej pôžičky. Nepožičiavajte si nikdy zbytočne veľké sumy. V konečnom dôsledku prerobíte, aj keď je vidina tisícok euro na účte istotne lákavá.

S poskytovateľom Pôžičkomat
dostanete prvú pôžičku zadarmo!

Potešiť môže aj bonus k pôžičke

Poskytovatelia chcú ponukami zaujať, vďaka čomu sa môžu 2 rovnaké ponuky líšiť v bonuse pre klienta. Niekto Vám odpustí niektorý z poplatkov, iný naopak pridá službu zadarmo (napr. poistenie splácania alebo bezplatné posunutie splatnosti).

Bonus k požičke.

Odpustenie poplatku, zľava či služba navyše – každý poskytovateľ Vás bude chcieť odmeniť inak

Tieto ponuky sa neustále menia, avšak dokážu pôžičku opäť spraviť o niečo výhodnejšiu oproti podobnej ponuke konkurencie.

S výberom hypotéky veľmi obozretne!

Hypotéka je úver na polovicu života, takže pri jej výbere by ste mali byť opatrní dvojnásobne. Je pravda, že si ju pri konci doby fixácie (3, 5, 10 rokov) môžete preniesť do inej banky, avšak jej celkový charakter určuje práve ten prvý, od ktorého ju čerpáte.

Rozdiel v desatine percenta úroku znamená stovky až tisícky euro pri celkovom splatení. Zaujímajte sa aj o príslušný servis, a teda služby, ktoré za Vás spraví poskytovateľ. Najčastejšie sú to administratívne úkony s katastrálnym úradom, povolenia a všetka byrokracia, na ktorú nemá človek neznalý prostredia čas a energiu.

Informujte sa o všetkých pokutách a poplatkoch. Pri tak vysokých sumách úveru sú vysoké aj všetky sankcie.

Pozor na poplatky

Často sa stáva, že zaplatíte poplatok za spracovanie žiadosti, a nakoniec Vás odbijú s tým, že nespĺňate potrebné podmienky. Poplatok ale nikto nevráti. Ak sa Vám to stane viackrát za sebou, prídete o nemalé peniaze.

Najlepšie je vyžiadať si viacero úverových zmlúv a osloviť nezávislého špecialistu. Síce bude pýtať poplatok, avšak iba jeden a pomôže zistiť, či spĺňate podmienky. Zároveň napovie, či ste vhodným adeptom pre odsúhlasenie.

Záver

Ako vidíte, nie je to úrok, čo robí pôžičku výhodnou alebo nie. Vždy je nutné byť oboznámený so všetkými ostatnými poplatkami a pokutami.

U nás nájdete viacerých slovenských poskytovateľov. Každého z nich môžete kontaktovať v nezáväznom formulári. Ozve sa Vám zamestnanec niektorého z nich a o všetkých spomenutých faktoroch Vás bude informovať. Výhodou je, že ak Vás skontaktuje, má reálny záujem ponúknuť Vám pôžičku. Získate tak prehľad a rozhodnete sa sami. Bezpečne a bez komplikácií.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Hľadám pôžičku. Na čo sa zamerať?
5 (100%) 1

10 komentárov pri “Hľadám pôžičku. Na čo sa zamerať?

 1. Ponúkame súkromné, komerčné a osobné pôžičky s veľmi nízkymi ročnými úrokovými sadzbami až 2% v jednom roku až 50 rokoch splácania kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery vo výške od 5 000 do 100 miliónov EUR. Naše pôžičky sú dobre poistené pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Strácate spánok v noci, keď sa obávate, ako získať oprávneného veriteľa? Kousáš si nechty rýchlo? Namiesto toho, aby ste zasiahli, kontaktujte Mark Home Loan (úverové služby), špecialistov, ktorí pomáhajú zastaviť zlú úverovú históriu, nájsť riešenie, ktoré víťazstvo je naším poslaním. E-mail: Info.newspring.kredit @ gmail.com
  Žiadatelia musia vyplniť formulár žiadosti po úvere:
  FORMULÁR ŽIADOSTI O ÚVERY
  Vaše meno a priezvisko *
  Tvoj email *
  Vaše telefónne číslo *
  Vaša adresa *
  Tvoje mesto *
  Štát / provincia *
  krajina *
  Sex *
  Dátum narodenia *
  Mať účet? *
  Žiadali ste predtým? *
  Požadované množstvo úveru *
  Dĺžka úveru *
  Účel úveru *
  Aplikovali ste v akejkoľvek úverovej spoločnosti pred *
  Pošlite mi naskenovanú kópiu svojho ID: *
  Pôžička E-mail: Info.newspring.kredit @ gmail.com
  S pozdravom,
  Pán Mark Moel.
  Info.newspring.kredit @ gmail.com

 2. Som pán Orlando Cano, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu vianočnú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: canoorlando11@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Orlando Cano

 3. Som pán Jurg Marti, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu vianočnú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: jurgmarti0@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Jurg Marti

 4. PONUKA FINANCOVANIE A INVESTOVANIE

  PONÚKAM PARTNERSTVO, INVESTÍCIE / FINANCOVANIE PRE VAŠE PROJEKTY A POTREBY.
  ĽUDIA, podnikateľ alebo SPOLOČNOSŤ, podporovateľ, POTREBUJETE ÚVER ALEBO FINANCOVANIE PRE: ÚVERY MEDZI JEDNOTLIVCI – FINANCOVANIE – KAPITÁLOVÉ BUDOVANÍ – OTVORENIE FONDOV: SPOLOČNOSŤ, SPOLOČNOSŤ ALEBO MÁ PROJEKT …
  Máme finančné partnermi pre všetky vaše projekty.
  Neváhajte a kontaktujte: nabidkapujcek@email.cz

 5. Ponuka peňažných pôžičiek

  Dobrý deň, pane a pani.
  Hľadáte pôžičku na peniaze alebo investíciu.
  Ponúkam pôžičky od 5 000 do 50 000 000 EUR s úrokovou sadzbou 2%.
  V prípade záujmu nás kontaktujte prostredníctvom e-mailovej adresy: nabidkapujcek@email.cz

 6. Finančná ponuka

  Potrebujete financovanie alebo investíciu.
  Okrem toho ponúkate osobné alebo investičné pôžičky v rozmedzí od 10 000 do 80 000 000 Kč s ročnou úrokovou sadzbou 2%. Bez ohľadu na sumu. Zahrňte do svojich požiadaviek.
  Ak skutočne potrebujete pôžičku, skúste ma kontaktovať na mojej e-mailovej adrese: nabidkapujcek@email.cz

 7. Potrebujete financovanie
  Pre váš domov,
  Pre vaše podnikanie,
  Ak si chcete kúpiť auto,
  Ak si chcete kúpiť motocykel,
  Ak chcete začať podnikať,
  Pre vaše osobné potreby už žiadne pochybnosti. Je úmerná počtu zamestnancov od 5 000 do 60 000 000,00 Kč plus zníženie o 3%. Bez ohľadu na sumu. Vo svojich žiadostiach o pôžičku uveďte presnú sumu, ktorú chcete požiadať, a dátum splatnosti. Pošlite nám vaše osobné pôžičky e-mailom: nabidkapujcek@email.cz

 8. Ahoj dámy a páni

  Ponuka pôžiciek od 2 000 do 15 000 000 EUR pre všetkých ludí, ktorí sú schopní splácat úrok s úrokovou sadzbou 2% z danej sumy.

  -Financný úver

  – hypotéka

  – investicný úver

  – Automatická pôžicka

  – Konsolidacný dlh

  – Odkup kreditu

  – Osobná pôžicka

  Ak skutocne potrebujete pôžicku, skúste ma kontaktovat.
  Som vám k dispozícii pre všetky financné problémy.
  Pre viac informácií nás kontaktujte na našej e-mailovej adrese: gabiheldner12@gmail.com
  Whatsapp: +48 513 131 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.