Home Credit pôžička – recenzia a hodnotenie

Home credit logoSpoločnosť Home Credit má väčšina z nás pravdepodobne zafixovanú ako poskytovateľa nákupov na splátky. V tomto odvetví patrí hádam k najznámejším, nakoľko sa s ňou stretnete takmer vždy, pokiaľ nakupujete tovar na splátky. Treba si však uvedomiť, že nákup na splátky je vlastne formou spotrebného úveru, nakoľko dlžnú sumu musíte pravidelne splácať a poskytovateľ bude túto sumu úročiť.

Spoločnosť Home Credit Slovakia a.s. bola založená v roku 1999. Do roku 2013 poskytla úvery v hodnote 203 miliónov euro.

Pôžička od Home Credit
je vhodná naozaj pre každého.

My sa však v dnešnej recenzii zoznámime s ponukou pôžičiek od spoločnosti Home Credit (ďalej iba HC). Zistíme, či sa pôžička nejak líši od pôžičiek iných spoločností, prezradíme si, aké má parametre, pre koho je vhodná a ako sa k nej v prípade záujmu môžeme dostať.

Hotovostná pôžička od Home Credit a Pôžička na rekonštrukciu

V tomto momente už je jasné, že HC ponúka nebankové pôžičky. Ich získanie by teda malo byť jednoduchšie, než získanie bankovej pôžičky. Taktiež požiadavky na klientov by nemali byť také prísne. Na druhej strane nebankoví poskytovatelia musia znášať vyššie riziko návratnosti, preto za nebankovú pôžičku zaplatíte v konečnom dôsledku viac.

Opäť sme narazili na skutočnosť, ktorú ako recenzenti nemáme príliš radi. Je ňou fakt, že obidve spomenuté pôžičky majú úplne rovnaké parametre. Môžete si požičať rovnakú sumu s rovnakou dobou splácania. Jediný rozdiel je v názve. Prečo to spoločnosti robia? Netušíme, ale myslíme si, že sa pred klientom snažia pôsobiť ako pomoc v každom prípade. Každý potrebuje peniaze na niečo iné a ak navštívite stránku, ktorá ponúka riešenie viacerých problémov, vyberiete si spôsob, ktorý vyrieši ten Váš. Spoločnosti zrejme nepočítajú s možnosťou, že klient bude skúmať všetky produkty v ponuke a zameria sa iba na ten, ktorý mu bude šitý na mieru. Bohužiaľ sa s takýmto postupom stretávame často a zrejme sa budeme aj naďalej.

Parametre pôžičiek od Home Credit

 • peniaze od 400 do 5000 euro
 • doba splatnosti 24 až 60 mesiacov
 • pre zamestnancov, dôchodcov i živnostníkov
 • mesačné splátky
 • bez poplatku za vybavenie

Profil spoločnosti a parametre pôžičiek už poznáte. Pokiaľ sa Vám pôžička zdá zaujímavá a budete o ňu chcieť požiadať, spĺňať musíte nasledovné požiadavky:

 • byť plnoletý
 • doložiť 2 doklady totožnosti (OP + pas, vodičský preukaz, rodný list, zbrojný preukaz a pod.)
 • byť občanom SR
 • mať stály príjem (mzdy, dôchodok, rodičovský príspevok, soc. dávky atď.)
 • ak ste živnostník – údaje o firme

Ako vidíte, v prípade nebankových pôžičiek sú podmienky naozaj pomerne ľahko splniteľné. Preto si myslíme, že pôžička bude odsúhlasená takmer každému žiadateľovi.

Na nasledovných vzorových obrázkoch máte možnosť vidieť tzv. úverovú kalkulačku. S podobnými sa stretnete na stránkach väčšiny poskytovateľov pôžičiek. Slúžia na zjednodušenie výpočtu Vašej pôžičky. Jednoducho si na nich zadáte sumu, o ktorú máte záujem a dobu, počas ktorej budete pôžičku splácať. Všimnite si, ako výrazne sa mení suma, ktorú vrátite, keď si nastavíte najkratšiu a najdlhšiu možnú dobu splatnosti. Rozdiel je skutočne výrazný (v tomto prípade až 500 €!), kvôli čomu Vám radíme nastavovať si podľa možností vždy čo najkratšiu dobu splatnosti.

home credit kalkulačkaVzorový výpočet úrokov s krátkou dobou splatnosti (https://www.homecredit.sk/pozicky/ )

 Home Credit kalkulačka

Vzorový výpočet úrokov s najdlhšou dobou splatnosti (https://www.homecredit.sk/pozicky/ )

Výhody pôžičky od Home Credit

 • bez ručiteľa
 • bez potvrdenia o príjme
 • bez poplatku za vybavenie a správu pôžičky
 • bez dokazovania účelu
 • možnosť poistenia splátok
 • peniaze na Váš bankový účet
 • 14-denná lehota na odstúpenie od zmluvy

Nevýhody pôžičky od Home Credit

 • dva produkty s rovnakými parametrami
 • pomerne vysoká cena odplaty pri dlhšej dobe splácania

Ako získam pôžičku od Home credit?

S podmienkami a potrebnými dokladmi sme Vás oboznámili vyššie v článku. V tomto momente je postup jednoduchý a pokiaľ sa už skutočne nechcete o nič viac starať, k pôžičke od Home Credit sa dostanete aj prostredníctvom našej stránky priamo na tomto odkaze. Po jeho vyplnení sa s Vami v čo najkratšom čase spojí operátor, aby si overil Vami zaslané údaje. Zmluvu o pôžičke je možné dohodnúť priamo s ním.

Pôžičku od Home Credit
získate jedoducho cez internet.

Druhou možnosťou je kontaktovať spoločnosť telefonicky, prípadne na stránke vyplniť žiadosť o zavolanie. Opäť sa s Vami spojí zamestnanec Home Credit, s ktorým dohodnete všetky podmienky.

Po schválení pôžičky Vám budú peniaze zaslané na účet. Poštou Vám bude doručená zmluva v dvoch kópiách, pričom jednu z nich zašlete vyplnenú späť na adresu spoločnosti. V tejto chvíli sa začína splácanie pôžičky.

Vašu pôžičku budete splácať v dohodnutých mesačných splátkach, uvedených v zmluve. Peniaze zasielajte na bankový účet spoločnosti formou jednotlivých platieb. Jednoduchšie však je nastaviť si trvalý príkaz. Vyhnete sa tak prípadnému omešakaniu alebo úplnému vynechaniu splátky.

Doplnkové služby k pôžičke od Home Credit

Poistenie splácania

Poistenie schopnosti splácať pôžičku je dôležité, ale nie povinné. Nikdy neviete, kedy môžete stratiť prácu, prípadne v dôsledku úrazu nebyť schopní zarobiť peniaze. V prípade úmrtia dlžníka sa jeho dlh prenáša na pozostalých (deti, partner, rodičia), ktorí môžu mať so splácaním problém. Poistenie teda má význam a odporúčame Vám informovať sa u konkrétneho poskytovateľa.

Poistite si pôžičku
a zbavte sa rizika.

Home Credit klientom ponúka tri balíky poistenia s rôznym obsahom krytia. Sú nimi balíky Premium, Plus Štandard. S konkrétnymi položkami krytia sa oboznámite tu.

Flexibilita splátok

Po štyroch riadne a načas splatených splátkach si môžete zmeniť výšku splátky, ktorá sa zároveň upraví v zmluve. Overte si však, či máte vo svojej zmluve uzatvorenú dohodu o možnosti zmeny výšky a počtu splátok.

Odklad splátok

Po každých 12 mesiacoch doby splácania Vám bude umožnené jednu splátku odložiť. Odklad Vám môže pomôcť v prípade, že budete mať iné nečakané výdavky a na pravidelnú mesačnú splátku už Vám neostanú peniaze. Služba však musí byť opäť uvedená v zmluve.

Naše hodnotenie

Home Credit je celoslovenský známa spoločnosť. Svojou ponukou pôžičiek sa nijak nevymyká z aktuálnych štandardov, týkajúcich sa výšky pôžičky, približných úrokov a doplnkových služieb. My ju hodnotíme ako dôveryhodnú, i keď sa nám javí o niečo drahšia, než konkurencia.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Home Credit pôžička – recenzia a hodnotenie
Ohodnoťte článek

10 komentárov pri “Home Credit pôžička – recenzia a hodnotenie

 1. prosím Vás ,chcela by som sa spýtat či je možné si u Vás zobrat viac požičiek ,ked jednu už platím

  • Dobrý deň, konkrétne otázky, čo sa týka pôžičiek adresujte priamo poskytovateľovi – v tomto prípade Home Credit.

 2. som sklamyn s jednanim spolocnosti hme credit. nakolkompoctivo splacam uz takmer sedem rokov som dobry platitel, postihla ma neprijemna situacia ked sa ukazali nie ako ludia ktory chcu pomoct ale dokazat vystresovat a cloveka ubit takmer na dno psichyckych sil, mam zaplatene i odklad splatok, som mmomentalen uz m,esiac na pn som v nemcnici a cakaju ma dve operaie stale mi volaju a ja sa snazim im vyvsetlit ze u treti krat ziadam o odklad ale vzdy to odkladaju dovtedy az sa mi ozvu ze zase treba zaplatit a az potom je mozny odklad, nechapu ze nemam zoiadnu rodinu zijem sam, som v nmovnivi cakajuci na operaciu a ze dostavam socialku len par eur sotva na prezitie, ale oni snad ma budu este ziadat ked budem na opearcnom stole, stale mi chcu len navysovat splatku ale nie pochopit a vyjst v ustrety pripadam si ako clovek ktoreho i na snrtelnej posteli budu ziadat o nemozne kde je ochrana mojich prav, kde je ludskost, co mam robit nevladzme mam stale bolesti a som na utlmujucich liekoch , asi sa obrati na isnrtituciu ochrany prav , stersy a nekoncentracia a strach zo staleho zvysovania splatok ma privedie do zlehop psychickeho stavu co moze mt vplyv na moj zdravotny stav

  • Dobrý deň pán Marián,
   čítala som si rôzne fóra o spoločnosti Home Credit. Už od roku 2015 nachádzam stále ten istý koment od Vás na rôznych stránkach. Pokladám si otázku: Ide o konkurenčný boj s cieľom očierniť spoločnosť?

 3. dobry den prajem, neviem ci je vobec k niecomu ked sa tu ohlasim, plažim uz desat rokov poctivo, ziadne problemy neboli, az v januari som ochorel podstupil som operacie, a ziadal som o odklad, verte ci necerte absolutne nik sa mi neozval a dokazal to vyriesit, snazil som sa komunikovat takmer stale, aj to ocenili, ale prisla dalsia rana ked som nastupil do prace dostal som vypoved a vsetko sa zhorsilo, som na tom psichycky zle nakolko ma davajui pomaly na exekuciu, tak som tam volal a povedali aby som napisal mejl na krotitelov dlhov, a opet nic sa nestalo, nakolkkio podla zmluvy mam narok na troj mesacny odklad o ktory som ziadla takmer stale, vobec nic ,ziadna odpoved myslim ze chcu ludi dostat len do problemov, neviem co mam robit , na koho sa obratit kazdy skym volam kedze mam snahu o vyreiseni, mi slubuje a chvali ma ze komunikujem ,ale co z toho ked to ostane len u nich a neposnu to dalej, nemam som ani ako sa dovolat bol som vypnuty, tak vas ktory to citate v ceentrale hime creditu prosim ozvite sa a pomozte mi, tiez som ich ubezpecil ze vsetko dam do poriadku za mesiac kedy budem mat dajake penoiaze z brigady tak prism naozaj prosim nechcem mat rpobleny, dakujem s pozdravom Marian

 4. Dobrý deň, som veľmi sklamaná z jednania spoločnosti Home Credit… A to pritom ani nejde o nejakú pôžičku alebo finančné služby. Chcela som len zmeniť telefónneho operátora. Mala som v pláne prejsť aj s manželom ,
  do siete O2, kde mi povedali, že nárok na nový telefón mi musí schváliť spoločnosť HOME CREDIT, nakoľko táto “pošetilá” spoločnosť rozhoduje komu pridelí mobil a komu nie!!!: Keď mi však pri podpisovaní zmluvy s O2 zamietli nárok na mobil, odvolali sa na Home Credit. Následne na to som sa snažila vypátrať dôvod zamietnutia nároku na telefón u Home Credit. Nebola mi poskytnutá žiadna adekvátna odpoveď. Vyhovárali sa iba na nejaké interné predpisy,ktoré nemôžu zverejňovať a kvôli ktorým nemám nárok na telefón.. Pritom som nikdy nebola klientom Home Credit, nikdy som od nich nemala žiadnu pôzičku, ani som nevyužívala ich finančné služby. Doteraz sa neviem dopátrať prečo mi odmietli nárok na telefón. Som už 12 rokov klietka iného mobilného operátora, som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, nemám žiadne dlhy ani nevyplatené pohľadávky. Ale dôvod zamietnutia bol absurdný a doteraz u mňa nepochopený. Stále sa odvolávali na interné predpisy, ktoré VRAJ nesmú zverejňovať ani dotknutým osobám, čiže ani mne, ktorej sa dotknutá vec osobne týka. To sú zvláštne a podľa mňa neetické a vyslovene POCHYBNÉ praktiky, ktoré oni nazývajú interné predpisy. Doteraz mi nebol objasnený dôvod zamietnutia môjho nároku na mobilný telefón.Práve preto by som nikomu neodporúčala spoločnosť Home Credit a myslím si, že táto spoločnosť je zavádzajúca a nekorektná voči slušným a poctivým klientom… Moje hodnotenie a recenzia na túto spoločnosť je teda mimoriadne negatívna a naozaj neodporúčam komunikovať alebo jednať s touto spoločnosťou.

 5. Príliš vysoké úroky na všetko, splácate, splácate a nevidíte, že sa suma znižuje ani keď z karty nečerpáte, vždy si nájdu niečo kvôli čomu hodiť nemalú čiastku do mínusu, stále nejaké poplatky, úroky, dookola dookola, v jeden deň mám na karte 3350€, zrazu vyznačí nejaký poplatok a o dva dni je suma o sto eur nižšia, akože začo?? Karta nikdy nevyužitá, hotovosť, ktorá mi bola zaslaná na môj osobný účet splatená v plnej výške. Som zvedavá čo im všetko budem musieť ešte za ten mesiac čakania na výpovednú lehotu splatiť! NEBERTE SI TÚTO KARTU!

 6. Táto pochybná spoločnosť zamietla splátky z interných predpisov našej starej chorej nevládnej matke, ktorá si chcela kúpiť tovar na splátky. Našťastie sme ako rodina na to prišli a odhovorili sme ju od splátok, zložili sme sa jej. Neberte si splátky od home credit, nikdy.

 7. Home Credit je neseriózna spoločnosť. Mala som založená Tescocard -kreditnú kartu. Asi 2 mesiace som kartu nevyužívala, lebo som ju nepotrebovala. Tretí mesiac mi zarátali aj poplatky za kartu v čase jej nevyužívania, napriek tomu, že na výpise uvádzali, že to nemusím zaplatiť. Poplatok za kartu, za mesiac je 1,63 €. Na výpise uviedli, že sumu do 1,66 € nemusím hradiť. Ako som spomínala, v treťom mesiaci mi tie poplatky všetky spočítali a musela som to uhradiť. Keď som volala uvedenú spoločnosť, operátorka bľabotala čosi o úrokoch (podotýkam, že všetko som platila včas a naraz), nevedela ani za čo odo mňa chcú 4,89 €. Okamžite som kartu zrušila. Sú to úžerníci.

 8. HOME CREDIT je z mojho pohladu neseriozna a agresivna spolocnost. Poslali mi elektronicku reklamu, na konci ktorej nebol link na zrusenie odberu reklam, na co samozrejme mam pravo. Ked som im napisal cez iny link, ze aby mi reklamy neposielali, dnes mi odpisali, aby som im poslal svoje rodne cislo a ine neverejne informacie, aby ma mohli identifikovat … Je to vydieranie a sikana a samozrejme ziadne informacie im nebudem posielat … Inak nikdy som nebol ich klientom, medzi mnou a nimi nebol ziadny obchodny vztah, o ktorom by som vedel. HOME CREDIT neodporucam, vyhybajte sa im!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.