Kde získať pôžičku bez registra on-line?

Záznam v registri neplatičov je nepríjemná vec. Nejedná sa síce o „koniec sveta“, no evidencia môže predstavovať problém pri žiadaní o pôžičku. Možno máte záznam a hľadáte poskytovateľa, ktorý ho nebude brať do úvahy. Možno záznam máte, ale netušíte o ňom. Aj dlh pár centov môže byť dôvodom zamietnutia pôžičky.

Ak záznam nemáte, ste na dobrej ceste pre získanie peňazí. Pre všetkých ostatných je tu dnešný článok, v ktorom vysvetlíme princíp registrov a uvedieme aj poskytovateľov, ktorí požičiavajú aj bez nahliadania do registra.

Vyberte si pôžičku,
kde sa nenahliadá do registra.

Čo o Vás prezrádza register?

Skutočnosť, že je niekto evidovaný v registri neplatičov, poukazuje na nevysporiadané záväzky voči jeho veriteľovi, a teda tomu, kto peniaze požičal.

V registri sa nemusí objaviť výhradne fyzická osoba – bežný občan, ktorý sa dostal do problémov so splácaním. Registre evidujú aj firmy a právnické osoby. Pred záznamom neujde nikto.

Aké registre poznáme?

Registrov existuje viacero, čo, bohužiaľ, môže mierne komplikovať situáciu. Osoba so záznamom totiž môže nazrieť do niektorého z nich, ktorý ho akurát neeviduje, čím získa nesprávny pocit, že záznam nemá. Pritom sa však môže vyskytovať v inom registri.

Ďalšou nevýhodou je, že nové registre vznikajú pomerne často a mnohé z nich sú súkromné, čím vzniká neprehľadá situácia.

súčasnosti na Slovensku fungujú tieto hlavné registre:

 • Centrálny register CERD – spája evidencie bánk a nebankoviek. Ide o najpraktickejší register, pretože združuje najviac poskytovateľov. Jeho obsiahla databáza uľahčuje vyhľadávanie informácií pre poskytovateľov, ale aj pre osoby, ktoré si chcú overiť svoj záznam.
 • Univerzálny register CRIF – taktiež eviduje neplatičov bánk a nebankoviek.
 • Spoločný register bankových informácií SRBI – z názvu vyplýva, že eviduje dlžníkov bánk. Zaujímavé však je, že sa do neho dostanú aj ľudia, ktorí žiaden dlh nemajú, ale môžu ho vytvoriť. Ak máte v banke kreditnú kartu, zriadené povolené prečerpanie alebo iba žiadate o úver, ktorý Vám ešte nebol odsúhlasený, v registri ste tiež. Dlh je, samozrejme, nulový a je jasne uvedené, že nie ste „pravý“ neplatič.
 • Nebankový register klientských informácií NRKI – združuje nebankovky, leasingové spoločnosti a poskytovateľov splátkových predajov.
 • Záujmové združenie právnických osôb SOLUS – v tomto registri sú zaznačené iba fyzické osoby a nie firmy
 • Register bankových úverov a záruk RBUZ – v tomto registri sa nájdu neplatiaci podnikatelia a právnické osoby. Fyzické osoby v ňom evidované nie sú.

Aby registrov nebolo málo….

Existujú aj ďalšie menšie, súkromné registre. Takúto evidenciu si môžu dokonca zriadiť aj priamo poskytovatelia pôžičiek.

Tí však pri overovaní klientovej minulosti okrem úverových registrov sledujú aj prípadný záznam v sociálnej a zdravotnej poisťovni. Dôvod je logický – pokiaľ má niekto problém riadne platiť svoje zdravotné alebo sociálne poistenie, ťažko by splácal pôžičku. Poskytovatelia takéto riziko nepodstupujú, kvôli čomu sa obracajú aj na tieto inštitúcie.

Čo spôsobí záznam v registri?

Ak záznam máte, nasledujú dva možné scenáre:

 • Horší prípad: Pôžička Vám bude zamietnutá – Poskytovateľ vo Vás nemá dôveru. Nechce riskovať, že by ste mu požičané peniaze nevrátili, preto radšej „cúvne“ a peniaze Vám za žiadnych okolností neposkytne. Nie je vylúčené, že sa časom nechá „obmäkčiť“ a to v prípade, že uvidí, ako ste svoje dlžoby vysporiadali. Ak sa Vám podarí dlh splatiť, skúste sa obrátiť aj na poskytovateľov, ktorí Vás už raz odmietli. Situácia sa môže zmeniť.
 • Lepší prípad: Pôžička Vám bude poskytnutá, avšak menej výhodne – Poskytovateľ má vo Vás oslabenú dôveru, ale nerád by prišiel o „biznis“. Preto sa rozhodne požičať Vám, ale na pôžičku uvalí vyšší úrok. Takým spôsobom chce od Vás na splátkach získať čo najviac peňazí, aby mal rezervu, keby náhodou opäť došlo k zastaveniu splácania.

Situácia ešte môže dopadnúť tak, že Vám bude ponúknutá pôžička s bežnými podmienkami (úrok, odplata), ale bude sa od Vás vyžadovať nejaké ručenie, najčastejšie ručenie nehnuteľnosťou. Táto možnosť je pomerne nebezpečná, pretože ak máte sústavné problémy so splácaním a dostanete sa do nich opäť, môžete skončiť „na ulici“.

Praktické info

Potešiteľné je, že poskytovatelia pristupujú ku klientom individuálne. Článok pôsobí skôr pesimisticky a možno ste nadobudli dojem, že so záznamom ste na poli pôžičiek stratení.

Banky a nebankovky však chápu prísnosť evidencie a rovnako vedia, že sa v nej objavia aj klienti s veľmi malým dlhom alebo iba s niekoľkodňovým omeškaním splátky. Netreba sa preto nikdy vzdávať a skúsiť sa pýtať aj tam, kde už to vyzerá byť stratené.

 • Jediný nevrátený cent je dôvodom pre vytvorenie záznamu v registri
 • Registre sú aktualizované zvyčajne 1 x za mesiac. Ak svoj dlh uhradíte, môže trvať až mesiac, než Váš záznam z registra odstránia
 • Záznam sa v registri objaví do troch dní od udalosti (omeškanie, nesplatenie)
 • Pre výpis z registra je nutné kontaktovať Národnú banku Slovenska
 • Poskytovateľ musí pre nahliadnutie získať Váš súhlas
 • Banka musí zdôvodniť, že pôžičku zamietla na základe zápisu v registri. Nebankovky túto informáciu uviesť nemusia
 • Výška dlhu a meno neplatiča sú voľne prístupné na internete. Ďalšie informácie podliehajú ochrane osobných údajov

Riziko beriem na vedomie. Kto mi teda požičia?

Na našej stránke porovnavajte.sk nájdete rôznych poskytovateľov pôžičiek. Pokojne si prezrite ich ponuky.

Tie nižšie uvedené poskytujú aj bez nahliadania do registrov. Nezabúdajte však na zvýšené riziko nesplatenia, ktoré má za následok prísnejšie podmienky a najmä vyšší úrok.

Toppôžička.sk – nejedná sa o jednu konkrétnu spoločnosť, ale o akýsi „pôžičkový filter“. Stránka združuje viacerých poskytovateľov, z ktorých niektorí poskytujú peniaze aj bez nahliadania do registrov. Postup je veľmi jednoduchý, pretože Vy iba odošlete žiadosť, uvediete, že máte evidenciu a skontaktuje Vás iba ten poskytovateľ, ktorý bude záznam tolerovať. Požičať si môžete od 100 až do 5 000 €.

Top pôžička

Úver4you.sk – táto spoločnosť registre vyslovene ignoruje. Žiada však ručenie, a nakoľko sa zaoberá požičiavaním vyšších súm, ručí sa za nich nehnuteľnosťou. Peniaze poskytuje v rozsahu 1 500 až 20 000 €.

Úver4you

 

Ferratum.sk – nebankovka, ktorá ponúka zrýchlené pôžičky menších súm. Hodia sa ako „finančná injekcia“ pred výplatou alebo na pokrytie nečakaného výdavku. Suma je skromná, ale o to lacnejšie ju splatíte. Peniaze od 25 do 350 € s dobou splatnosti 7 až 30 dní.

Ferratum

Trila.sk – ďalší poskytovateľ krátkodobých pôžičiek. Podobne ako Ferratum požičiava na 15 až 25 dní, pričom si môžete požičať od 50 do 500 €.

Trila

Túto pôžičku Vám schvália,
aj keď máte záznam v registri neplatičov.

Záver

Či už záznam máte alebo nie, prajeme Vám, aby Vám poskytovateľ pôžičky bez registra ponúkol tie najvýhodnejšie podmienky.

Zároveň sa ale veľmi dobre zamyslite, či ste sa ocitli až v takej neriešiteľnej situácii, že si musíte skutočne požičiavať. Hlavným pravidlom totiž je požičiavať si iba v skutočne nevyhnutnom prípade.

Veríme, že sa rozhodnete správne.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Kde získať pôžičku bez registra on-line?
4.5 (90%) 2

19 komentárov pri “Kde získať pôžičku bez registra on-line?

 1. Ja som pomohla synovi splatit dlhy a poziciala som si u viacerych.Sluboval ze ich bude splacat a teraz to nerobi.Dostala som sa do financnej tiesni a chcela si poziciat na spojenie vsetkych dlhou.A co sa stalo?nikde mi nechcu poziciat.

 2. Dobry deň chcela by som vas spitat keď mam od Home credit a profi credit omeškanu splatku kvôli nedostatok financii dalo by sa ajtak odvas požiadat aspoň jednu znich viplatit a chcela by som do 7000mam prijem 600a 2 deti som slobodna mamička a neviem ako dalej chcem menšiu splatku ako terajšia

 3. Dobrý deň chcela by som sa opýtať, keď má niekto nevyplatene pôžičky je v registri dlžníkov neplatičov (jedná sa o viacero požiciek vo viacero bankách) v akej výške by sa u vás dal vybaviť uver na vyplatení týchto požiciek?

 4. Dobry den .Potreboval by som požičku vyške 2000 eur .Dostal som sa do dlhov .Anik mi nechce požičat som zapisany v registri.Potrebujem surne ich vyplatit

 5. Dobrý deň.Mám exekúciu čo už platím 6 rokov po 30 eur,som zapísaná aj v registri,potrebujem 500 eur,bolo by to možnè,ďakujem za odpoveď,som zamestnanà

 6. Dobrý deň prosím vás súrne potrebujem pôžičku na vyplnenie dlhov som v registri.. potrebujem tak 10000 eur vie mi niekto poradiť alebo pomôcť.podvodnici nech sa neozyvaju..už nenaletim žiadne poplatky vopred neplatim.dakujem

 7. Dobrý deň, potrebovala by som súrne pôžičku 1000€. Som zamestnaný, všetko riadne splácam, nemám exekúciu, ale som ešte v registri a nechcú mi požičať. Žiadne poplatky neplatím, reagujem len na seriózne ponuky. Ďakujem.

 8. Sme ochotní pomôct všetkým tým, vo financnej núdzi.
  Dávame niekolko typov pôžiciek a to:
  * Hypotéky,
  * úvery rezidentom v Rakúsku a Nemecku
  * Pripravený na prevzatie,
  * Úver a pôžicka,
  * A iné
  E-mail: barbara.balland002@gmail.com

 9. Dobrý deň.Potrebujem 1000 eur,mám exekúciu čo platím mesačne po 60 eur už 5 rokov,som zamestnaná,žiadné poplatky neplatím vopred,ďakujem

 10. Quiero que sepa que tan pronto como se pague esta tarifa, su préstamo será
  en su cuenta bancaria dentro de 30 a 45 minutos sin ningún tipo de estrés o
  retraso bien

  Por favor, una vez que obtenga este préstamo, ayúdenos a invitar a amigos y familiares a
  Préstamo y prometo recompensarte por eso está bien

  ¿Espero tu respuesta?

  Atentamente

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.