mBank pôžička – recenzia a hodnotenie

Dnešná recenzia bude venovaná na Slovensku pomerne novej banke – mBank. NmBank logoa trh prišla v roku 2007. Jej pôvodcom je poľská banka BRE Bank SA, ktorá v Poľsku funguje už 20 rokov.

Slovenská „odnož“ mBank je súčasťou finančnej skupiny Commerzbank. Centrála sídli v Bratislave a v súčasnosti má iba 8 pobočiek vo väčších krajských mestách.

Menej pobočiek ale nevnímame ako negatívum. Aktuálny trend presúvania činnosti bánk na internet má za dôsledok znižovanie výdajov na chod pobočiek a platov stoviek zamestnancov.

Zažiadajte si o pôžičku mBank
vyplnením on-line formulára.

Motto banky je „mBank – maximálne výhodne“ a dúfame, že vízia ostane naplnená.

Za krátku dobu pôsobenia mBank stihla získať niekoľko významných ocenení, čo svedčí o tom, že banka vstúpila na trh tou „správnou nohou“.  Konkrétne sa jedná o ocenenie Zlatá minca 2010 (Bankové účty – 1. miesto, Kreditné karty – 1. miesto, Debetné karty – 2. miesto, termínované klady a E-bankovníctvo – 3. miesto).

Portfólio produktov mBank ničím neprekvapí, ponúka však všetko potrebné, čo od banky môže moderný Slovák žiadať. Bankový účet, sporiaci účet, hypotekárne úvery, poistenie, pôžičky a možnosti investovania do fondov. To všetko robí mBank súčasťou života čoraz viac Slovákov. K 30.07.2014 dosiahla mBank viac než 200 000 klientov, čo je na „nováčika“ slušné číslo.

Za zmienku okrem pôžičiek stojí aj možnosť založiť si v banke účet so službou Mobilný tím. Ten Vás navštívi na Vami vybranom ľubovoľnom mieste a ihneď aktivuje nový účet. Podobnú službu sme u konkurencie zatiaľ nepostrehli.

V článku si bližšie predstavíme produkt mPôžička Plus. Pozrieme sa na parametre a podmienky potrebné pre jej odsúhlasenie.

mPôžička Plus s garantovanou výškou úroku 9,9 % ročne

Nestáva sa často, že by banky a iní poskytovatelia nastavili na svoje pôžičky garantovanú výšku úroku. Zvyčajným postupom je meniť jeho výšku v závislosti od požičanej sumy a celkovej doby splatnosti.

mBanka sa rozhodla so svojou pôžičkou tento trend ignorovať a výšku úroku nastaviť napevno.

mPôžička je vhodná pre väčšinu ľudí, ktorí dokážu doložiť príjem a nemajú nedoplatky voči mBank a ostatným bankám. Ďalšie podmienky nie je náročné splniť.

Parametre mPôžičky Plus:

 • peniaze od 350 do 20 000 € – pri žiadosti nad 3 300 € sa vyžaduje súhlas manžela/manželky
 • doba splatnosti 12 až 84 mesiacov
 • garantovaný úrok 9,9 % ročne

Podmienky pre získanie mPôžičky Plus:

 • Vek minimálne 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony – maximálny vek žiadateľa nie je uvedený a pravdepodobne sa posudzuje individuálne
 • Stabilný príjem – v prípade zamestnanca na TPP nesmiete byť v skúšobnej lehote (prvé 3 mesiace) ani vo výpovednej lehote (zvyčajne posledné 2 mesiace)
 • Trvalé alebo aspoň prechodné bydlisko na území SR
 • Žiadateľ nesmie mať omeškané splátky a dlhy v mBank ani v ostatných – mBank nahliada aj do registra dlžníkov Credit Bureau
 • mBank si zároveň vyhradzuje právo na bezdôvodné zamietnutie žiadosti o pôžičku

Pre odsúhlasenie mPôžičky potrebuje žiadateľ doložiť nasledovné doklady:

Ak ste klientom mBank a Vaše príjmy sa pripisujú na účet banky, nemusíte dokladať žiadne potvrdenia o príjme. AK Vaša súčasná banka nemá také výhodné podmienky a rozhodli ste sa pre mBank, prichystajte si nasledovné dokumenty:

 • Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti – výpisy z bankového účtu za posledné 3 mesiace, prípadne potvrdenie o výške príjmu – musí byť uvedené na originálnom formulári mBank
 • Zahraničný príjem zo závislej činnosti – výpisy zo zahraničného bankového účtu za posledné 3 mesiace, prípadne potvrdenie o výške príjmu – musí byť uvedené na originálnom formulári mBank
 • Príjem z podnikateľskej činnosti (ak ste živnostník) – posledné daňové priznanie, potvrdenie o úhrade dane a potvrdenie o tom, že voči daňovému úradu nemáte žiadne dlhy
 • Potvrdenie o priznaní dôchodku (starobného, invalidného, výsluhového alebo vdovského) a výpis z účtu za posledný mesiac
 • Príjem z podielu na zisku pre živnostníkov
 • Príjem z prenájmu (pokiaľ je)

mBank si v prípade potreby vyhradzuje právo na vyžiadanie ďalších doplňujúcich dokumentov.

Výhody mPôžičky Plus:

 • garantovaný úrok 9,9 % ročne
 • akceptuje aj príjem zo zahraničia
 • bez poplatku za vedenie úverového účtu
 • bez poplatku za predčasné splatenie
 • bez poplatku za mimoriadne splátky
 • možnosť získať aj on-line (v prípade prvej žiadosti)
 • prehľadné podmienky
 • obľúbená u zákazníkov

Nevýhody mPôžičky Plus:

 • nahliadanie do registra
 • nutnosť dokladovať príjem

Žiadosť o mPôžičku

V prípade, že o mPôžičku žiadate prvýkrát, budete sa musieť zastaviť na niektorej z pobočiek mBank. Podanie žiadosti a jej následné odsúhlasenie je rýchle a na pobočke sa nezdržíte viac ako pol hodinu.

Vybavenie pôžičky mBank
Vám nezabere viac ako 30 minút.

Pri opakovaných žiadostiach máte možnosť získať peniaze prostredníctvom internet bankingu. Na ten budete potrebovať užívateľské konto.

Internet banking je, mimochodom, veľmi šikovný pomocník. Okrem bežných služieb ako platby, prevody, trvalé príkazy a podobne Vám toto konto poslúži aj na získanie detailného prehľadu o stave aktuálnej pôžičky.

Presne vidíte, koľko splátok máte uhradených a koľko ich ešte ostáva. Pomocou konta môžete okrem mesačných splátok zasielať aj mimoriadne splátky, ak Vám z výplaty ostane viac peňazí. Mimoriadne splátky nie sú nijak spoplatnené.

Pre lepšiu orientáciu si na pôžičkovej kalkulačke môžete nastaviť parametre pôžičky a okamžite viete koľko za pôžičku zaplatíte (viď obrázok). On-line kalkulačku nájdete TU.

mbank kalkulačka

Pôžičková kalkulačka zo stránok mBank

Mám problém so splácaním. Čo robiť?

Nie je vylúčené, že sa počas doby splatnosti stane, že Vám na pravidelnú splátku nevystačia peniaze. Máte dve možnosti, ako si s problémom poradiť.

Požiadate banku o predĺženie splatnosti úveru, čím sa Vám zníži mesačná splátka. Pozor – splátku síce znížite, no kvôli predĺženiu splatnosti sa Vám môže splátka mierne predražiť. Informujte sa na infolinke, prípadne na pobočke na presný výpočet celkovej vrátenej sumy.

Druhou možnosťou je požiadať o odklad splátok istiny úveru až na 12 mesiacov. Odklad splátok taktiež zníži výslednú hodnotu mesačných splátok.

Pri pôžičke mBank
môžete požiadať o odloženie splátok.

Ak Vám z nejakého dôvodu nevyhovuje v zmluve uvedený deň splácania (napríklad ak Vám zmenili výplatný termín), môžete požiadať o iný dátum mesačnej úhrady tohto formulára.

Záverečné hodnotenie

Musíme uznať, že na nás mBank spravila celkom dobrý dojem. Jedná sa o mladú a dynamicky sa rozvíjajúcu banku, ktorá rozumie aktuálnym trendom.

Prejavuje sa to na pozitívnom prístupe k novým technológiám a k postupnému presunu fungovania z pobočiek na internet. Cez internet spravujete svoj účet, žiadate a získavate pôžičky, prípadne hypotéky.

Nastavený garantovaný úrok 9,9 % ročne nás taktiež potešil, pretože je konečný a dostane ho každý. Uznávame, že existujú aj výhodnejšie pôžičky, no nie vždy záujemcov oboznámia so všetkými poplatkami hneď na začiatku.

mBank razí cestu transparentnosti a za úlohu si dáva informovať zákazníka o všetkom hneď na prvom mieste.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

mBank pôžička – recenzia a hodnotenie
3 (60%) 7

26 komentárov pri “mBank pôžička – recenzia a hodnotenie

 1. Odporucam, nezakladajte si v tejto Polskej banke nic, ak nechcete mat neskor problem, komplikaciu alebo nieco podobne. Totalny bordel, po telefone, cez info linku dostanete info, na mieste totalny blbci, na obchodnych miestac, neplati to, co povie kolega … Najhorsia mastal, ako som zazil. Totalny amaterizmus. A pisem, nie som ziadna konkurencia, len obcan, zakaznik … Ucty som mal od prichodu tychto Poliakov. Sustavne bordel, stale iny. Jednoducho, najdite si hoc co ine, lepsie je aj prasiatko na stole, ako tento bordel ! A za tento koment sa nezabudnite znova vyhrazat sudom, pravnikom a podobne, ako to viete, priamo na obchodnom mieste !

  • Tak isto súhlasím….Aj to lákanie ich najskôr 2% úrok (eMax plus), teraz 1%, žiadne poplatky….haha už sú tam, myslím, že stratia klientov…viac známych odtiaľ poslednú dobu odchádza

 2. Mal som záujem o pôžičku z m-bank. Cez internet banking – do 10 minút odpoveď – zamietnuté. Bez možnosti zistiť prečo, lebo si vyhradzujú právo ich vnútorné rozhodnutia nekomentovať. Ale odpoveď vytvorená bez ľudského zásahu. Jednoznačný pocit nevôle poskytovať pôžičky. Rovnakú skúsenosť majú ďalší 3 známi v tomto týždni. Vyskúšal som ešte priamy telefonický kontakt na vybavenie pôžičky cez operátora. Podľa dlhodobého “masírovania” cez internet banking a sms som mal predschválené pôžičky na trojnásobný rozsah, len si ich vziať. Nepotreboval som. Teraz áno, tak so skúsil. Podľa operátora m-bank “na 98%schválený úver”, len počkať na schvaľovací proces a správy v bankingu a peniaze sú v podstate na ceste. Výsledok : identické zamietnutie úveru, len pod iným číslom a to do 10 minút. Vlastne iba urobili to isté, čo som spravil sám cez int.banking. Takže výsledok je, že v dohľadnej dobe ukončím svoj “pobyt” v m-bank. Somárikov z ľudí si môžu robiť bez mojej účasti. Čo by ma zaujímalo je, či súhlasy, ktoré nemali a žiadosťou o úver získali sú platné a môžu ma bezdôvodne (lebo úver mi nedali) “špiclovať” alebo tieto súhlasy stratili platnosť? Asi ich ešte “vytočím”.

  • Mám podobnú, veľmi negatívnu skúsenosť.

   V mBanke som od začiatku, využívam rôzne služby, na účtoch mávam zaujímavé obraty, o kreditke ani nehovorím – som maximálne disciplinovaná (na škodu banky) – čo miniem, nasledujúci mesiac zaplatím 100%.

   Cez call centrum som si podala žiadosť o úver (pracovník mi uviedol do akej výšky môžem požiadať na základe obratov na účte) a zostala som v šoku! Okamžite som dostala odpoveď na email, že moja žiadosť sa zamieta! A trvalo im to presne 1 minútu! A to nie je všetko: obratom mi banka oznámila, že mi mení podmienky možnosti prečerpania účtu a odteraz som povinná mesačne posielať 750€!

   Neskutočná drzosť a arogancia voči dlhodobému klientovi!

 3. ..jeden velky bordel cela mbank..na pobocke vam povedia.ze mozno pride schvalenie o uver obratom.mozno za hodinu a dnes jevto 10 dni od podania a stale nemate odpoved?to je co za pristup?ked tam volate na pobocku volate pol dna.kym vam vobec niekto zdvihne..maju to uplne v riti..oni nevedia nic..najlepsie..uplna banda ludi..co by v bake nemala co robit..hovorim o pobocke v ziline…

 4. S mBank nemam problem, pôžička schvalena od zaslania dokladov, v priebehu hodiny. Poživam platobne karty aj debetnu aj kreditnu. Mam tam účet už niekoľko rokov. Som spokojná, najmä platobné karty sú výhodné.

 5. S mBank nemam problem, pôžička schvalena od zaslania dokladov, v priebehu hodiny. Poživam platobne karty aj debetnu aj kreditnu. Mam tam účet už niekoľko rokov. Som spokojná, najmä platobné karty sú výhodné.

 6. Uz viac nez tyzden mame vybavenu pozicku v mbank..zmluva podpisana,a peniaze este nikde,na internete bolo.vylisane ze rychla pozicka..podla vas kolko este budeme.cakat??

 7. Celkom zaujímavé čítanie. V mBank mám účty už pár rokov. V tejto banke mám hypotéku, pôžičku aj kreditnú kartu, no musím si “zaklopať” všetko funguje vynikajúco. Netuším čo mohlo byť za tým, že ľuďom, ktorí písali komentáre nadomnou, neboli ich úvery schválené. Ja som taký problém nemal, a taktiež som nikdy nemal problém s pracovníkmi na pobočkách, práve naopak, vždy to bolo lepšie ako s pracovníkmi na infolinke. Preto si myslím, že je to naozaj iba uhol pohľadu. Apelujem iba na negatívnosť ľudí, ktorí sa tu vyjadrovali v zlom zmysle. Treba si uvedomiť, že vždy máte možnosť voľby. Napr. platiť inej banke 84 eur ročne iba za vedenie účtu 😛 Pozdravujem všetkých spokojných klientov 🙂

  • Zdravím pán Marek. Ak sa môžem opýtať, kedy ste bral v Mbank hypotéku na bývanie a čo ste potreboval všetko vydokladovať k tomu aby Vám ju poskytli? Som dlhoročný klient Mbank a uvažujem nad hypotékou od mojej banky. Ďakujem za odpoveď. Tomáš.

 8. M BANK MI ZADRZIAVA MOJE PENIAZE MUSIM SI ICH VYBAVOVAT CEZ PRAVNIKA A CEZ NARODNU BANKU JE TO VACSIA SUMA NIKDY VIAC

 9. Pôžičku mi zamietli do cca 1 minúty že nevyhovujem banke.Dôvod.neuvedú pri tom robím v štátnej správe a veľký prd celé toto oje* veľký .

 10. Boli mi poslane peniaze cez mbank.
  Trva to uz 3 dni peniaze stale neprisli.
  Odpoved bola za 2 dni a ze pridu 11.1.,teda dnes.Peniaze stale nemam,vraj o 20h.
  Strasna banka.
  Z nemeckej,holanskej dokonca aj danskej banky mi prisli do 24h.
  Ale Mbank ma svoje vlastne pravidka.A nejedna sa o drobne.Je to 1000€ ktore chybaju.

 11. Volali mi osobne že mám predschválenu pôžičku. Tak som si požiadal asi o pätinu toho čo mi vraj predschválili a prišla odpoveď : pôžičku Vám nemôžeme schváliť. Len nerozumiem načo zavázdajú a volajú a potom zamietajú. Rozmýšlam o zrušení účtu. Klamstvá to nie je nič seriózne.

 12. Banka amatérov…potreboval som spotrebný úver, s pani pracovníčkou v banke som spísal žiadosť a poslala ma domov. Nasledujúci deň mi od nich prišiel mail, že potrebujú odo mňa výpis z môjho osobného účtu. Dobre, poslal som im ho hneď. Následne asi za hodinu mi prišiel mail, že ľutujú, ale na základe posúdenia mojich príjmov a výdavkov mi žiadaný úver poskytnúť nemôžu. Tak som sa zobral a šiel o rovnaký úver požiadať do SLSP – do hodiny som mal peniaze na účte. Takže asi tak. Mbank už nikdy viac!

 13. Ja chcem len povedať toľko o mBank: Najhoršia banka je mBank zmizli mi z účtu peniaze niekto platil mojou kartou vo Švajčiarsku a ja mam kartu pri sebe hneď som ju zablokoval a dal to na reklamáciu samozrejme že za novu kartu som platil 5e a mi povedali že do 3 mesiacoch sa to vyrieši už prešli 6 mesiace a do teraz ich nemám písal som im ani mi neodpísali a keď som im volal tak mi povedali ze sa to rieši nič viac. Ja už mam inú banku a s nimi končím a neodporúčam ju nikomu lebo viem ze už tie peniaze nikdy neuvidím. mBank ma slabé zabezpečenie a kto ju ma nech čim skôr zruší a kto nie nech si tam ani neotvára účet. Račej budem platiť za vedenie účtu v našich bankách a mam garanciu moja nova mi dava 100 000e ak sa mi stane niečo podobne v tej čo mam teraz do 30 dni mam naspäť peniaze. mBank nemá žiadnu garanciu takže si tam neotvárajte účet!!!

 14. Je to taka pseudobanka skor by som povedala. Najprv vas nalakaju na ucet zadarmo, ze za nic ani kartu neplatite a potom zacali vsetko postupne spoplatnovat. Typicke polske praktiky. Mam tam ucet malo vyuzivany, ale rozmyslam, ze odtial odidem. Hladam lepsiu alternativu nevie niekto poradit?

 15. Dobry den. Mam ucet v mbank. Vsetko prebieha bez problemov myslim spravu uctu a tak. Vyrazny problem je vsak v komunikacii. Chcem refinancovat hypoteku plus nieco zobrat do plusu. Dva krat som ich kontaktoval. A nic… Nerozumiem. Ine banky sa pretekaju a mbank ma na haku cloveka co chce uver a je jej klientom…

 16. No ja mám Tatra Banku. Podla mna ponuka najviac výhod,za ktoré si ale dáva tučne platit. Vedenie učtu 7 €, kreditka 2,5 €. Pri nákupoch v zahraničí ,kde nemaju € budete mierne ziskový,nevyplatí sa zamienat peniaze a platit cash. Za výbery v zahraničí si ale pekne priplatíte a rozhodne neodporučam cez banking posielat peniaze na učty v zahraničí,ktoré nie su vedené,ako € učet. Za SMS o pohybe učtu si už od tohto roka učtuju 1€ mesačne. Ešte lepšia je Raiffeisen,tá má pobočky i v zahraničí,ale Slovákov znevýhodnuje. Neponuka kreditku,tu nezískate,zatial čo v čechách to problém nie je. Poplatok za vedenie učtu je miernejší ako u Tatra banky 5,5€. Vyberat a platit možete neobmedzene,výber v hotovosti z bankomatu u Tatry je zadarmo.

 17. Chcel by som nadviazať na vlnu nevôle. Mbank má služby na úrovni 0. Pretože ľudia v ich “pobočkách” niesu zamestnancami, ale živostníkmi vedenými , ako finančný poradcovia. V ničom vám neporadia, keď áno tak nesprávne, termíny pre nich nejestvujú, nepoznajú procesy v banke a často krát sa s nimi banka ani nechce baviť. Ja sám som na to ťažko doplatil.

 18. Som klientom 10 rokov , mal som doteraz len najlepšie skúsenosti niekoľko mojich známych si na moje odporúčanie u nich otvorilo účet .
  Avšak asi tam zobrali z úradu práce nejaké pochybné existencie inak si neviem vysvetliť čo sa tam deje .
  Úplne neseriózne jednanie zavádzanie zákazníka z ktorého si robia doslova dobrý deň
  .
  Keby som písal recenziu pred mesiacom každému banku odporúčam , po mojej poslednej skúsenosti som ostal šokovaný a dôrazne každého vystríham pre touto neserióznou inštitúciou resp. personálnym obsadením a ich “službami”.
  Managment ako aj kontrolu kvality tam asi majú pre srandu králikov .
  Banka kde si z platnej zmluvy robia trhací kalendár patrí do afriky .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.