Nebankové pôžičky – prehľad + 5 spoľahlivých poskytovateľov

V živote mnohých ľudí niekedy dôjde k situácii, keď na vytúženú alebo akútne potrebnú vec nemajú dostatok peňazí. Takéto nečakané náklady navyše sa môžu objaviť kedykoľvek a práve vtedy je nutné rýchlo konať.

Človek, ktorého zastihla núdza sa zvyčajne obráti na rodinu alebo priateľov, ktorí mu môžu nezávidenia hodnú situáciu pomôcť vyriešiť. Nie vždy sú však takýto ľudia nablízku.

Zažiadajte u najbezpečnejšieho
poskytovateľa pôžičiek!

Koho v tom prípade osloviť?

Kroky človeka bez peňazí najčastejšie vedú do banky, ktoré majú pôžičky a spotrebné úvery vo svojom bežnom produktovom portfóliu.

Buďme však realisti. Okrem ľudí, ktorí si chcú požičať na neočakávané výdavky, žiadajú o pôžičku veľmi často aj ľudia, ktorí pre banku nepôsobia práve dôveryhodne.

Najčastejšie sú to ľudia bez trvalého pracovného pomeru, ľudia, ktorí pracujú „na čierno“, kvôli čomu nie sú schopní dokladovať príjem a ďalšie skupiny, ktoré sa banke nejavia dostatočne bonitne na odsúhlasenie akéhokoľvek úveru.

Práve títo ľudia zvyknú byť pre nebankovky veľmi rozšírenou cieľovou skupinou, pretože peniaze potrebujú okamžite, čo môže „šikovná“ spoločnosť s „neférovými“ podmienkami veľmi ľahko zneužiť.

Čo je to nebankovka?

Nebankovka je zľudovené pomenovanie pre nebankového poskytovateľa pôžičky (prípadne úveru, leasingu, splátkového predaja, hypotéky a podobne).

Nebankovú spoločnosť si môže založiť prakticky ktokoľvek. Tieto firmy vystupujú zvyčajne ako spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.), čo znamená, že založenie takejto spoločnosti trvá krátku dobu, je jednoduché a v skutočnosti si nevyžaduje žiadne podmienky náročné na splnenie.

Táto skutočnosť, bohužiaľ, nahráva do kariet podvodníkom a rôznym nečestným „podnikavcom“, ktorí založia firmu s majetkom niekoľko stoviek euro a ich prvoradým záujmom je zisk z prehnane vysokých úrokov a poplatkov..

Je nutné byť obozretný

Nebankoviek je na Slovensku obrovské množstvo, čo svedčí o tom, že v krajine nie je natoľko dobrá ekonomická situácia, aby ľudia dokázali zo svojich príjmov vyžiť. Potvrdzuje to aj fakt, že najviac žiadostí o pôžičku pochádza z regiónov s najvyššou nezamestnanosťou.

To, že si môže nebankovku založiť každý zapríčiňuje, že na Slovensku páchajú trestnú činnosť desiatky až stovky podvodníkov. V mnohých prípadoch je problém tieto osoby vystopovať, pretože sa skrývajú. Často neuvádzajú sídlo spoločnosti a vo väčšine prípadov vystupujú pod falošnou identitou. Po „vymámení“ vstupného registračného poplatku alebo poplatku za poskytnutie pôžičky, ktorá sa nakoniec neuskutoční, prestávajú komunikovať a „zľahne sa po nich zem“.

Ako spoznať neseriózneho poskytovateľa pôžičky sa dozviete v tomto článku.

Komu teda dôverovať?

Ak Vám banka zamietne prípadnú žiadosť o pôžičku, pravdepodobne sa automaticky obrátite na nebankovku. Ak nedostanete dobré odporúčania od priateľov, ktorí už s niektorým z poskytovateľov spolupracovali, odporúčame využiť služby niektorého zo známych a overených slovenských poskytovateľov.

V druhej časti článku Vám 5 takýchto spoločností predstavíme. K ich produktom sa môžete dostať jednoducho prostredníctvom našej stránky.

V čom je ponuka nebankoviek iná?

Zjednodušene by sa dalo povedať, že nebankovky nie sú tak prísne, ako banky. Vybavenie pôžičky by malo byť rýchlejšie a jednoduchšie. Zvyčajne im nie je nutné dokladovať toľko dokladov, ako bankám.

Pravdou ale zostáva, že každý ústupok a „prižmúrenie oka“ nebankovky sa zákonite prejaví na výške úroku a celkovej odplate (úrok + poplatky + prípadné sankcie).

Vo všeobecnosti by sa postupy nebankoviek dali špecifikovať nasledovne:

Dostupnosť nižších súm

Nebankovka poskytuje menej než banka a to hneď z niekoľkých dôvodov. Nie vždy totiž vyžaduje doklad o príjme, na základe čoho nemá jasnú predstavu o schopnosti klienta pôžičku splatiť. Pre istotu radšej začína na menších hodnotách a po získaní predstavy o klientovi mu ponúkne viac peňazí.

Existujú však úvery, ktoré svojou výškou a dobou splatnosti konkurujú bankovým hypotékam. Viac o takejto hypotéke sa dočítate tu.

S dokladovaním príjmu a bez

Cieľom nebankoviek je požičať čo najviac peňazí čo najväčšiemu množstvu ľudí. Každý človek má príjem. Považuje sa za neho každá pravidelná platba, ktorá je pripísaná na účet žiadateľa. Nemusí to byť zákonite mzda z trvalého pracovného pomeru. Za príjem sa považuje aj sociálna dávka v nezamestnanosti, rodičovský príspevok, štipendium, dôchodok a ďalšie pripísania na účet, ktoré dokazujú, že klient má z čoho splácať pôžičku.

Čítajte : Zoznam všetkých nebankových pôžičiek na Slovensku!

Je však nutné uvedomiť si, že podľa výšky príjmu nebankovka odsúhlasuje výšku pôžičky. To znamená, že spoločnosť môže v reklame ponúkať napríklad 5 000 €, avšak pokiaľ doložíte príspevok 150 € mesačne a budete chcieť krátku dobu splatnosti, celú sumu nedostanete. Poskytovateľ Vám vypočíta takú výšku, ktorú by ste zo svojho príjmu dokázali za stanovený čas splatiť.

Požičať si bez dokladovania príjmu je možné tiež. Umožňujú to spoločnosti, ktoré sú členom niektorého z registrov a majú prístup k informáciám o dlžníkoch a neplatičoch. V nich si overujú, či sa žiadateľ v minulosti nedopustil „prešľapu“, nemá dlžoby a ak áno, musí ich mať vysporiadané. Inak mu bude žiadosť zamietnutá.

Vo všeobecnosti platí, že:

Doklad o príjme = bez nahliadania do registrov / bez dokladu o príjme = so skúmaním registrov

Rýchle dodanie peňazí

Rýchlosť vyplatenia peňazí je jedna z výhod, ktorou sa snaží prezentovať každá nebankovka. Iba tak totiž osloví aj zúfalých žiadateľov, ktorí potrebujú peniaze akútne, a teda okamžite. My však žiadateľom odporúčame vyhradiť si čas potrebný na prieskum. Existuje šanca, že nájdete aj výhodnejšie riešenie, i keď doručenie peňazí môže trvať dlhšie.

Cetelem Vám ponúka
istotu a bezpečnosť!

Vybavenie z pohodlia domova

Ďalší zo sloganov, ktorými sa nebankovky rady oháňajú. Na jednej strane je to výhoda, pretože s touto možnosťou sa stretnete najmä pri spoločnostiach, ktoré nemajú pobočky a fungujú výhradne cez internet. Firmy šetria náklady, čo môže pôžičku zlacniť oproti konkurencii, ktorá musí platiť drahé priestory prenájmov a množstvá zamestnancov.

SMS a on-line žiadosť

Tieto metódy podania žiadosti a vybavenia pôžičky majú nasadené aj banky, avšak častejšie sa s nimi stretnete u nebankoviek.  Sú to rýchle spôsoby, ako získať pôžičku a opäť patria medzi tie, ktoré môžu klienta odbremeniť od poplatkov.

Žiadne poplatky vopred ani navyše (?)

Túto vetu budete počuť úplne všade. Každopádne to, že si poskytovatelia vrátane bánk neúčtujú poplatky za schválenie, spracovanie, predčasné splatenie atď. znamená, že poplatok nezaniká, ale je započítaný buď v úroku alebo celkovej odplate. Zadarmo dnes nie je nič a to, že poplatok nie je nikde uvedený neznamená, že by skutočne neexistoval. Je len jednoducho „zamaskovaný“ alebo „prevtelený“ do inej platby.

Vláda stanovila všetkým poskytovateľom úverov (banky + nebankovky + súkromníci) tzv. úrokový strop. Jedná sa o maximálnu možnú odplatu za pôžičku. Pokiaľ poskytovateľ prekročí danú hodnotu, zmluva sa stáva neplatnou. Viac o úrokovom strope sa dočítate TU.

Bez dokazovania účelu

Bežná praktika u všetkých poskytovateľov. V súčasnosti sa účel vyžaduje iba pri hypotékach, kde sa očakáva, že peniaze budú použité na kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Je teda nutné odkladať faktúry a bločky. Bežné pôžičky a úvery sú od dokazovania účelu odbremenené.

Vernostné programy a zvýhodnenia vracajúcich zákazníkov

Keďže nebankovky chcú, aby sa ich klienti vracali, zvyknú na prvý krát ponúkať menšie množstvo peňazí. Po jeho bezproblémovom a včasnom splatení si klient získa dôveru a pri ďalšej žiadosti mu bude poskytnutá vyššia suma s ďalšími výhodami, ako napríklad nižší úrok alebo odpustenie niektorých poplatkov. Opäť sa jedná o individuálnu službu a každá nebankovka má inú ponuku.

Splátkový predaj

Na Slovensku existuje niekoľko nebankoviek, ktoré umožňujú riešiť prostredníctvom nich splátkový predaj. Zákazník si kúpi tovar, za ktorý neplatí hneď, ale po častiach v nastavených časových intervaloch. Za tovar neplatí priamo predajcovi, ale nebankovke, ktorá predmetný tovar predajcovi uhradila. Zákazník ale za tovar zaplatí viac. Zvyčajne je to 1 splátka navyše, ktorá je províziou pre nebankovku. Banky takúto možnosť neponúkajú.

Všeobecné výhody a nevýhody nebankových pôžičiek

 • zvyčajne najrýchlejšie dodanie peňazí
 • oproti bankám jednoduchšie vybavenie aj bez návštevy pobočky
 • moderné spôsoby podania žiadosti
 • vhodné takmer pre každého s príjmom – aj pre nezamestnaných, rodičov, dôchodcov
 • bez dokladovania účelu
 • bez nahliadania do registrov – ak je dokladovaný príjem
 • bez ručiteľa možnosť čerpať viacero úverov naraz – to však záleží na konkrétnom poskytovateľovi
 • vernostné programy pre vracajúcich sa klientov
 • možnosť poistiť sa proti neschopnosti splácať
 • predĺženie/skrátenie doby splatnosti
 • vyššie úroky a celkové poplatky než v bankách
 • množstvo neserióznych firiem na trhu
 • často skryté poplatky a zavádzajúce tvrdenia
 • nahliadanie do registrov (nie vždy)
 • dodatočné úpravy zmluvy za poplatok (doba splatnosti, výška splátky a pod.)

5 známych slovenských poskytovateľov

Nasledujúci poskytovatelia pôžičiek patria medzi najvyhľadávanejšie na Slovensku. Po chvíľke hľadania by ste istotne našli aj iné spoločnosti s podobnými alebo rovnakými podmienkami. Tie, ktoré budeme menovať, si za roky svojho pôsobenia získali obľubu a najmä dôveru zákazníkov, čo ich radí do popredia oproti neovereným a novým poskytovateľom.

Cetelem – najznámejší poskytovateľ na Slovensku

 • peniaze od 2 000 do 25 000 €
 • doba splatnosti 6 až 96 mesiacov
 • s jednoduchou on-line žiadosťou
 • s dokladovaním príjmu

TopPôžička.sk – pôžička podľa vlastných predstáv

 • peniaze od 100 do 5 000 €
 • doba splatnosti 1 až 7 rokov
 • vhodná pre každého
 • minimálna doba splatnosti 12 mesiacov

Úver4you – nebankový úver zaručený nehnuteľnosťou

 • peniaze od 1 500 do 20 000 €
 • doba splatnosti 96 mesiacov
 • ručenie nehnuteľnosťou
 • pôžičky iba pre západoslovenskú klientelu

Creditone.sk – obľúbený poskytovateľ krátkodobých pôžičiek s prvou ZADARMO

 • peniaze od 5 do 500 €
 • doba splatnosti 30 dní
 • vernostný program
 • prvá pôžička s obmedzením na 180 €

Pôžičkomat.sk – krátkodobé pôžičky s expresným doručením peňazí

 • peniaze od 25 do 200 € – s vernostným programom až do výšky 700 €
 • doba splatnosti 5 až 31 dní
 • pre nezamestnaných, ženy na MD, dôchodcov atď.
 • nahliadanie do registrov
Vyskúšajte bezpečnú a rýchlu
pôžičku u Pozickomat.sk!

Slovo na záver

Rečami o snahách nebankoviek získať klienta aj za cenu toho, že zákazníka nejakým spôsobom podvedú, sme Vás nechceli vystrašiť. Na Slovensku je stále dostatok bezpečných poskytovateľov, ktorí majú transparentné podmienky a oboznámia Vás so všetkými poplatkami a presnou výškou úroku bez tajností.

Je však nutné uvedomiť si, že pôžička je bežnou predajnou komoditou, ktorú poskytovateľ a ako predajca predáva zákazníkovi. Pri predaji ide vždy zákonite o zisk. Kvôli tomu klient s istotou zaplatí viac, než si požičal a to bez výnimky. Záleží však iba na ňom, komu zverí svoju dôveru a požiada o peniaze.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Nebankové pôžičky – prehľad + 5 spoľahlivých poskytovateľov
5 (100%) 1

20 komentárov pri “Nebankové pôžičky – prehľad + 5 spoľahlivých poskytovateľov

 1. Som pán Jurg Marti, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: jurgmarti0@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Jurg Marti

 2. Požičajte si jednoducho a bez problémov

  Potrebujete peniaze a neviete, kam ísť, pretože nechcete platiť príliš veľa úrokov a zbytočných poplatkov. Ponúkam pôžičky od 4 000 do 10 000 000 EUR bez hypotéky. Rýchly a efektívny schvaľovací proces s vysokou priepustnosťou schválených požiadaviek. Zaručujem vám spoľahlivé a férové ​​transakcie. Ak vás táto ponuka zaujala a chcete vedieť viac, napíšte na e-mail: Prochazkaludvik@gmail.com

 3. Spoľahlivá a rýchla ponuka nebankových pôžičiek

  Som dôveryhodný a spoľahlivý súkromný veriteľ; Poskytujem pôžičky podnikom a jednotlivcom za nízky a dostupný úrok 3%. Hľadáte podnikateľskú pôžičku, osobnú pôžičku, pôžičku na bývanie, pôžičku na auto, študentskú pôžičku, pôžičku na konsolidáciu dlhu, nezabezpečenú pôžičku a rizikový kapitál? Ak vám banka alebo finančná inštitúcia odmietla pôžičku z jedného alebo viacerých dôvodov. Ste na správnom mieste pre svoje pôžičkové riešenia. Distribuujeme pôžičky od 4 000 do 10 000 000 EUR na obdobie 1 až 20 rokov splácania do ktorejkoľvek časti sveta E -mail: Prochazkaludvik@gmail.com

 4. Finančná pomoc súvisiaca s ochorením COVID-19

  Potrebujete urgentnú pôžičku alebo potrebujete refinancovať pôžičku, potrebujete pôžičku na splatenie dlhu? Potrebujete pôžičku na kúpu auta alebo domu? Ak je to tak, už si nemusíte robiť starosti, ponúkame všetky typy pôžičiek za prijateľnú úrokovú sadzbu bez kontroly pôžičky !!! kontaktujte nás ešte dnes e -mailom:

 5. Ponúkam vám jeden finančný úver z priamej investície od 50 000 do 50 000 000 eur. Táto ponuka platí pre celú slovenskú republiku a pre všetkých občanov. Splatnosť tejto pôžičky je možné nastaviť na 240 mesiacov s možnosťou predčasného splatenia za každú cenu a bez akéhokoľvek zvýšenia. Zoberte si celú pôžičku a splatte svoje prostriedky do 24 hodín. Požičajte si, napíšte: prosím, kontaktujte ma mailom rezacova741@gmail.com
  alebo Whatsapp +421 918 478 423

 6. Potrebné financovanie do 24 hodín

  Ste farmár, roľník, malý podnik, remeselník alebo iná osoba a potrebujete pôžičku na konsolidáciu dlhov alebo na to, aby sa vaša firma dostala do pôvodných koľají alebo reštartovala väčšinu podnikov. Sme veľmi dynamická finančná skupina so spoľahlivými skúsenosťami a znalosťami v oblasti úveru. Náš medzinárodný inštitút financií a solidarity je pripravený pomôcť vám vo všetkých vašich finančných ťažkostiach. Pomáhame ľuďom, ktorí si potrebujú splniť plány a ktorí by mali byť schopní splatiť svoje dlhy a dobre začať, bez ohľadu na sumu. Kontaktujte nás pre viac informácií. E-mailová adresa: E-mail: fridtjofbransdal @ gmail.

  • Ahoj,
   Sme finančná štruktúra žijúca tu v Rumunsku. Poskytujeme úver každému, kto to potrebuje. Vzhľadom na finančné problémy v tomto svete sme sa rozhodli konečne pozrieť na financie, aby sme dokázali dostať ľudí s finančnými problémami von, aby si aj oni mohli realizovať svoje sny, rozhodli sme sa byť bližšie k našim zákazníkom na sociálnych sieťach; pretože nám umožňuje rýchlo komunikovať a byť vždy s našimi zákazníkmi. Kontaktujte nás na našej stránke.
   beata.elzbieta@seznam.cz
   Viber: +40 768 543 734
   WhatsApp: +40 768 543 734
   Váš úspech je naším záujmom

 7. Ponuka pôžiciek medzi jednotlivcami na Slovensku
  Hladáte veritela alebo investora pre svoje projekty: Podnikatelské pôžicky, Osobné pôžicky, Pôžicky na nehnutelnosti, Pôžicky na autá, Študentské pôžicky, Konsolidácia dlhu, Pôžicka na financnú nehnutelnost, Investicný úver, Úverová linka, Druhá hypotéka, Splácanie pôžicky
  Boli ste odmietnutý bankami alebo financnými inštitúciami z jedného alebo viacerých dôvodov?
  Kontaktujte nás co najskôr: E-mail: credito.agencia.rapido@gmail.com
  Ste na správnom mieste pre vaše úverové potreby

 8. Hladáte veritela alebo investora pre svoje projekty: Podnikatelské pôžicky, Osobné pôžicky, Pôžicky na nehnutelnosti, Pôžicky na autá, Študentské pôžicky, Konsolidácia dlhu, Pôžicka na financnú nehnutelnost, Investicný úver, Úverová linka, Druhá hypotéka, Splácanie pôžicky
  Boli ste odmietnutý bankami alebo financnými inštitúciami z jedného alebo viacerých dôvodov?
  Kontaktujte nás co najskôr: E-mail: credito.agencia.rapido@gmail.com
  Ste na správnom mieste pre vaše úverové potreby

 9. Rýchla ponuka financovania za menej ako 24 hodín ( wojciech.ejkszta.corp@gmail.com) o povedal:

  Boli ste odmietnutí bankou a hľadáte úver pre svoje potreby?. Bez ohľadu na vašu finančnú situáciu neváhajte a odošlite svoju žiadosť. Vaša žiadosť je rýchlo spracovaná a peniaze prevedené na váš bankový účet za menej ako 24 hodín.

  E-mail: wojciech.ejkszta.corp@gmail.com

 10. Nabídka půjčky dostupná a rychlá. Jsem certifikovaný, seriózní, legitimní a akreditovaný věřitel. Půjčuji peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc. Máte špatný úvěr nebo potřebujete peníze na zaplacení svých účtů? Tímto vás chci informovat, že poskytujeme spolehlivou pomoc příjemcům, protože vám rádi nabídneme půjčku. Poskytujeme půjčky od 50 000 Kč do 30 000 000 Kč se sazbou 3 % na dobu 1 až 30 let. kontaktujte ji e-mailem: fatovalenka@gmail.com

 11. Dobrý den, potřebujete naléhavou půjčku paní tomalová, je spolehlivým poskytovatelem půjčky, můžete mít půjčku od 50 000 Kč do 15 000 000 Kč s běžnou sazbou 3%, pokud potřebujete půjčku naléhavě, kontaktujte e-mail: tomalovamaril @gmail.com

 12. Ponuka pôžiciek medzi jednotlivcami na Slovensku
  Hladáte veritela alebo investora pre svoje projekty: Podnikatelské pôžicky, Osobné pôžicky, Pôžicky na nehnutelnosti, Pôžicky na autá, Študentské pôžicky, Konsolidácia dlhu, Pôžicka na financnú nehnutelnost, Investicný úver, Úverová linka, Druhá hypotéka, Splácanie pôžicky
  Boli ste odmietnutý bankami alebo financnými inštitúciami z jedného alebo viacerých dôvodov?
  Kontaktujte nás co najskôr: E-mail: credito.agencia.rapido@gmail.com
  Ste na správnom mieste pre vaše úverové potreby

 13. Ponuka pôžiciek medzi jednotlivcami na Slovensku
  Hladáte veritela alebo investora pre svoje projekty: Podnikatelské pôžicky, Osobné pôžicky, Pôžicky na nehnutelnosti, Pôžicky na autá, Študentské pôžicky, Konsolidácia dlhu, Pôžicka na financnú nehnutelnost, Investicný úver, Úverová linka, Druhá hypotéka, Splácanie pôžicky. Boli ste odmietnutý bankami alebo financnými inštitúciami z jedného alebo viacerých dôvodov?
  Kontaktujte nás co najskôr: E-mail: credito.agencia.rapido@gmail.com
  Ste na správnom mieste pre vaše úverové potreby

 14. Ponuka pôžiciek medzi jednotlivcami na Slovensku
  Hladáte veritela alebo investora pre svoje projekty: Podnikatelské pôžicky, Osobné pôžicky, Pôžicky na nehnutelnosti, Pôžicky na autá, Študentské pôžicky, Konsolidácia dlhu, Pôžicka na financnú nehnutelnost, Investicný úver, Úverová linka, Druhá hypotéka, Splácanie pôžicky. Boli ste odmietnutý bankami alebo financnými inštitúciami z jedného alebo viacerých dôvodov?
  Kontaktujte nás co najskôr: E-mail: credito.agencia.rapido@gmail.com
  Ste na správnom mieste pre vaše úverové potreby..

 15. Dobrý den, právě jsem dostal půjčku od tomala maril, po mnoha neúspěšných pokusech získat půjčku jsem viděl mužský příspěvek o tom, jak dostal půjčku od tomala maril, rozhodl jsem se ji kontaktovat, poslal jsem mu e-mail a on odpověděl, že reagoval na Jak funguje půjčka, po dokončení procesu jsem byl tak šokován, že jsem bez problémů dostal na účet půjčku 350 000 Kč. Pro vaši půjčku je nejlepší kontaktovat ji. e-mail: tomalovamaril@gmail.com nebo whatsapp +420 608 136 440

 16. szüksége van egy sürgős expressz hitelajánlatra egy kereszt az európai e-mailben, most ez egy bejegyzett hiteltársaság a kormány pénzügyminisztériumával, írjon nekünk most: marekwalter35@gmail.com

 17. Získejte nejlepší finanční půjčku za nízké úrokové sazby, které se po celou dobu splácení půjčky nemění. Úroková sazba od 3 %. Můžete žádat o půjčku až do výše 30 000 000 Kč. V případě schválení půjčky okamžité vyplacení finančních prostředků. Zaručuji Vám férové a spolehlivé jednání. Půjčku můžete využít i na konsolidaci svých současných dluhů. Tato nabídka platí pro celou ČR. E-mailem: YVETACAKOVA@GMAIL.COM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.