Pôžička na auto – ako si správne vybrať?

Niekto kvôli rodine, druhý kvôli práci, ďalší len pre splnenie chlapčenského sna. Existujú rôzne dôvody, ktoré vedú ľudí ku kúpe vozidla. Nie každý však má našetrenú dostatočnú čiastku aj keď je potreba auta nevyhnutná.

článku si vysvetlíme dva spôsoby financovania auta. Sú nimi pôžičkaleasing. Zároveň odporučíme 3 poskytovateľov úverov na nákup vozidla.

Vyskušajte pôžičku na auto
od poskytovateľa Toppôžička.sk!

Požičať si?

Pôžička na auto má jednu veľkú výhodu – auto sa stáva Vašim majetkom ihneď. Je napísané na Vaše meno a jeho vlastníkom nie je nik iný. Na rozdiel od leasingu pri pôžičke nebudete potrebovať žiadnu akontáciu – preddavok.

V tomto prípade je na Vás akú spoločnosť alebo banku so žiadosťou o úver oslovíte. Vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšiu pôžičku Vám ponúkne Vaša banka. Má prehľad o pohyboch na Vašom účte a nie je pre ňu preto ťažké zistiť, či ste alebo nie ste schopní pôžičku splatiť.

Rovnako výhodne obídete, pokiaľ sa preukážete dostačujúcim príjmom, ktorý bude svedčiť o Vašej bonite.

O niečo menej výhodné pravdepodobne budú nebankové pôžičky a to najmä tie bez dokladovania príjmu, prípadne bez nahliadania do registrov. Čím viac sa pred poskytovateľom „zatajujete“, tým drahší úver Vám ponúkne. Nie je vylúčené, že kvôli nízkej dôveryhodnosti Vám na auto nepožičia.

Výber vhodného poskytovateľa teda záleží iba od konkrétnych majetkových pomerov žiadateľa a nedá sa jednoznačne špecifikovať komu žiadosť odsúhlasia a komu nie.

Zvoliť radšej leasing?

Pokiaľ kúpite auto na leasing, leasingová spoločnosť vozidlo odkúpi od majiteľa. Od Vás bude žiadať akontáciu – preddavok. Akontácia predstavuje najčastejšie 30 – 60 % z ceny vozidla. Leasing preto nie je úplne vhodný pre tých z Vás, ktorí nemajú žiadne úspory.

Je pravda, že v súčasnosti na leasing nakupujú najmä podnikatelia. Fyzické osoby volia častejšie úver.

Počas splácania leasingu nie ste ani priamym vlastníkom vozidla. Do jeho úplného splatenia je stále majetkom leasingovej spoločnosti. Musíte sa k nemu však spávať tak, ako keby ste ho skutočne vlastnili. Platíte teda všetky prípadne opravy a servis.

Leasingovky na druhej strane ponúkajú výhodnejšie podmienky pre nákup. Keďže majiteľom sú stále ony, majú istotu pre prípad, že by ste sa dostali do problémov so splácaním. Môžu iba získať a o auto neprídu, keďže už ho kúpili.

Leasingovke teda splácate dohodnuté splátky – prenájom auta za odplatu. Po úplnom splatení nájomca odkúpi auto za vopred zmluvne dohodnutú cenu.

Uveďme si konkrétne čísla

Podrobné čísla veľmi prehľadne uvádza internetový magazín eprofit. Celý článok si môžete prečítať tu.

Úver

Výška úveru: 9 100 eur (13 000 – 3 900)
Úroková sadzba: 8,90 eura p.a.
Spracovateľský poplatok: 182 eur
Poplatok za správu úveru: 2 eurá
Mesačná splátka úveru: 288,95 eura
RPMN: 11,31 percenta )
Celková zaplatená suma: 14 556 eur

Lízing

Obstarávacia cena auta: 13 000 eur
Akontácia: 30 percent – 3 900 eur
Lehota lízingu: 36 mesiacov
Koeficient zvýšenia: 1,10
Lízingová splátka: 288,06 eura
Lízingová cena: 14 452 eur
Poplatok za lízingovú zmluvu: 182 eur
Zostatková cena: 30 eur

Pôžička na auto od Cetelem

Cetelem požička na auto.

Cetelem dáva na výber z dvoch produktov a to pôžička na nové a pôžička na staré auto.

Pôžička na nové auto ponúka:

 • Peniaze od 2 000 do 34 000 €
 • Doba splatnosti 6 až 84 mesiacov v mesačných splátkach
 • Možnosť nastaviť výšku mesačnej splátky podľa svojej predstavy
 • Úrok od 7,59 %
 • RPMN od 7,86 % (celková odplata)

VZOROVÝ PRÍKLAD: Pri pôžičke 5 000 € s dobou splatnosti 3 roky celkovo splatíte 5 909,04 €. Mesačná splátka bude 164,14 € pri úrokovej sadzbe 11,19 %. Vypočítajte si svoju pôžičku priamo v úverovej kalkulačke.

Výhodná pôžička na auto
od Cetelem je tu pre Vás!

Pôžička na ojazdené auto ponúka:

 • Peniaze od 2 000 do 34 000 €
 • Doba splatnosti 6 až 72 mesiacov v mesačných splátkach
 • Výška splátky podľa vlastného nastavenia
 • Úrok od 8,39 %
 • RPMN od 8,72 %

VZOROVÝ PRÍKLAD: Pri pôžičke 5 000 € s dobou splatnosti 3 roky celkovo splatíte 5 969,16 €. Mesačná splátka bude 165,81 € pri úrokovej sadzbe 11,89 %. Aj výpočet pôžičky na ojazdené auto nájdete v kalkulačke.

Pôžička na auto od Poštovej banky

Poštová banka požička na auto.

Poštová banka síce neponúka konkrétny úver na financovanie automobilu, avšak s jej spotrebným úverom Dobrá pôžička môžete financovať čokoľvek, vrátane nového či používaného vozidla.

Dobrá pôžička od Poštovej banky ponúka:

 • Peniaze od 300 do 30 000 €
 • Doba splatnosti 12 až 108 mesiacov
 • Na čokoľvek
 • Bez poplatku za poskytnutie a spracovanie
 • Bez dokladovania príjmu – iba v prípade, že ste klientom Poštovej banky s aktívnym bankovým účtom
 • Bez založenia nehnuteľnosti
 • Úrok od 10,9 %
 • RPMN bohužiaľ nie je uvedená

VZOROVÝ PRÍKLAD: Pri pôžičke 5 000 € s dobou splatnosti 3 roky celkovo splatíte 5 868 €. Mesačná splátka bude 163 € pri úrokovej sadzbe 10,9 %. Prehľad získate aj v úverovej kalkulačke.

Flexipôžička na auto od VÚB Banky

VÚB banka požička na auto.

VÚB banka ponúka účelovú pôžičku na nákup nového alebo ojazdeného vozidla. Výhodou je, že nakupovať je možné okrem Slovenska aj kdekoľvek v zahraničí. Nevýhodou je 100 € poplatok za poskytnutie úveru. Vzhľadom na výšku úveru však nejde o vysokú sumu.

Flexipôžička na auto od VÚB Banky ponúka:

 • Peniaze od 3 300 do 33 200 €
 • Doba splatnosti 13 až 84 mesiacov
 • Účelová pôžička – výhodnejšia splátka
 • Jednoduché dokladovanie
 • Čerpanie pôžičky už do 24 hodín od podania žiadosti
 • S možnosťou predĺženia doby splatnosti alebo odkladu splátok
 • Možnosť mimoriadnej splátky a zmeny zmluvných podmienok
 • Povinné zmluvné poistenie vybavíte jednoducho na pobočke
 • Úrok od 6,9 % !! – najvýhodnejšia banková pôžička na auto!
 • RPMN od 7,12 %

VZOROVÝ PRÍKLAD: Pri pôžičke 5 000 € s dobou splatnosti 3 roky celkovo splatíte 5 649,76 €. Mesačná splátka bude 154,16 € pri úrokovej sadzbe 6,9 %. Vlastnú predstavu zadajte do úverovej kalkulačky.  

Ďalšie účelové úvery na nákup vozidla ponúkajú aj ČSOB a OTP banka. V prípade bezúčelových úverov je výber bánk omnoho širší. Auto možno financovať dokonca aj bezúčelovou hypotékou. Výhodou je, že v bankách vybavíte aj povinné poistenia kupovaného auta.

Záver

Zvolený spôsob financovania vozidla teda závisí na zákazníkovi. Ak nemáte peniaze na preddavok a chcete mať auto ihneď v osobnom vlastníctve, zvoľte pôžičku.

Pokiaľ ste ochotní časť ceny uhradiť ihneď a predmetné auto neplánujete mať doživotne, zvoľte leasing. Ten je zároveň vhodný pre podnikateľov, pretože je na neho možné získať rôzne daňové úľavy.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, my Vám prajeme čo najviac kilometrov bez nehody. Šťastnú cestu!

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Pôžička na auto – ako si správne vybrať?
Ohodnoťte článek

2 komentáre pri “Pôžička na auto – ako si správne vybrať?

 1. Môj úver na auto v hodnote 23 000 eur bol práve vložený na môj účet, veľmi pekne ďakujem spoločnosti LAPO MICRO FINANCE. Budem hovoriť o vašich službách s ľuďmi v mojom okolí, ktorí potrebujú pôžičku alebo finančnú pomoc, pretože na mňa urobila dojem vaša rýchla odpoveď. hej, chlapci, ak potrebujete pôžičku, neváhajte kontaktovať zákonného veriteľa so 100% zárukou: e-mail: lapofunding960@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.