Pôžička pre mamičky na materskej – má nárok každá?

Mamičky na materskej dovolenke sú veľmi častým záujemcom o pôžičky. Výchova dieťaťa je v dnešnej dobe finančne veľmi náročná. Tým nechceme tvrdiť, že v minulosti išlo všetko jednoduchšie, avšak niečo sa predsa zmenilo.

Súčasné rodinné vzťahy nie sú také pevné, ako tomu bolo kedysi. Panuje obrovská rozvodovosť a až 40 % manželstiev sa rozpadá. Slobodná matka dnes nie je ničím výnimočným a rozvodovosť z roka na rok stúpa.

Doporučujeme si zažiadať
u spoľahlivej spoločnosti Cetelem!

V roku 2012 sa na Slovensku narodilo 20 000 mimomanželských detí. Koľko z nich ostalo opustených s matkou už štatistiky neuvádzajú. Náš redakčný mail však denne zaplavujú žiadosti o pomoc práve z radov týchto žien. To dokazuje, že život slobodnej matky odkázanej na úbohý materský príspevok je veľmi ťažký, a neraz hraničí s chudobou, čím sa dostáva do nebezpečenstva aj dieťa.

Sľuby pre všetkých, pôžička iba pre niektorých?

Mnohé ženy na materskej sú často rozčarované, že im žiadosť nebola odsúhlasená aj napriek tomu, že v reklamách počuli sľuby o odsúhlasení pre každého. Tu však ide iba o marketing poskytovateľov, ktorí sa snažia nalákať čo najviac záujemcov. Neskôr si sami vyberajú, kto pre nich predstavuje riziko a komu reálne požičajú.

Existuje jedna neochvejná podmienka, ktorá je platná pre všetky typy úverov a pôžičiek. Bez príjmu alebo ručiteľa pôžičku nedostanete. Ak sa javíte ako osoba neschopná splácania, nikto sa neuľútostí.

Práve matky sú častým terčom podvodníkov, garážových firiem a iných kriminálnych živlov.

Mamičky v strachu.

Starosti o budúcnosť trápia nejednu Slovenku s dieťaťom

Ako sa vás budú snažiť oklamať?

Uvažujme s častým scenárom, keď mamička na materskej, nazvime ju Danka, obieha banky a nebankovky. Je však sama, lebo ju opustil manžel a ona sa snaží vyžiť zo slabých materských príspevkov.

Keďže príspevok je jediný zdroj príjmu, pre poskytovateľov predstavuje Danka riziko nesplatenia a žiadosť jej všade zamietnu.

Danka však nemá manžela ani iného partnera, ktorý by v zmluvnom vzťahu s poskytovateľom vystupoval ako spoluručiteľ (spoludlžník) s príjmom. Danka, bohužiaľ, nemá ani žiadnu vlastnú nehnuteľnosť. Je rada, že jej dieťa nie je hladné a môže spať v teple izby v byte starých rodičov.

Šikovný podvodník cíti príležitosť

Podvodníci nestriehnu iba na mamičky, ale na všetkých, ktorým ostatní odmietli požičať. Sú to prevažne súkromné osoby, ktoré berú úvery na svoje meno (keďže majú nakradnuté, pre poskytovateľa sú bonitní). Následne uzatvoria vlastnú novú zmluvu s mamičkou a na tú nastavia nezvládnuteľné úroky, prípadne nehorázne pokuty za omeškanie.

Toppôžička Vám poskytne
pôžičku šitú na mieru!

Často vydávajú zmenky, kde za nízku pôžičku pýtajú neúmernú, x krát drahšiu odplatu. Pritom je úplne logické, že pokiaľ mi peniaze nepožičia seriózna inštitúcia kvôli obavám, súkromná osoba istotne nemá úprimný záujem pomáhať, ale práve naopak – zodrať z kože, v exekúcii sa domôcť aj posledného majetku a dohnať matku až k bankrotu.

Tak teraz už som naozaj zúfalá! Pomôžte!

Nezúfajte, stále existuje možnosť. Opäť a znova bude hlavným činiteľom výška príjmu, prípadne ručenie. Zákonník práce aktuálne aj matky na materskej zaradzuje medzi nezamestnaných. Treba sa pripraviť na to, že tento status je veľmi negatívne vnímaný bankami. Uspieť teda môžete v nebankovke, ktorá ale:

 • Nastaví vyšší úrok práve kvôli väčšej rizikovosti matiek
 • Nastaví nižšiu dobu splatnosti, pretože chce mať celý dlh čo najskôr splatený
 • Poskytne nižšie sumy, aby sa ochránila pred problémami.

Nebankovky ale chápu situáciu matiek a po úspešnom a bezproblémovom splatení zvyčajne sprístupnia aj vyššie sumy s o niečo výhodnejšími podmienkami. Ak máte možnosť ručiť niečím, využite ju.

Bežné podmienky pre získanie pôžičky pre matky na MD

 • Minimálny vek 18 rokov (niektoré spoločnosti akceptujú až 21 rokov)
 • Trvalý pobyt na území SR
 • Doklad o totožnosti
 • Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku, prípadne ďalších (poskytovateľ si môže vyžiadať aj výpisy z účtu a iné dokumenty)
 • Pri vysokých sumách (tisíce euro) nutnosť zabezpečenia majetkom alebo spoluručiteľom. Ak ho nájdete, poskytovateľ si vyžiada doklad o príjme spoluručiteľa alebo list vlastníctva nehnuteľnosti.

Pre mamičky vyberáme

Na našej stránke porovnávajte.sk nájdete viacerých poskytovateľov, ktorí dokážu pomôcť aj Vám, milé mamičky. Upozorňujeme, že výška pôžičky je iba informačná. Maximálna možná výška bude posúdená na základe príjmov a príspevkov. Vyberáme pre Vás tieto 3:

Cetelem

Cetelem Expresná pôžička

 • Od 500 do 2 000 €
 • Splatnosť 6 až 48 mesiacov
 • Úrok od 8,39 % ročne (AKCIA – 7,09 % ročne! Platné do 18.9.2015)
 • Nižšie sumy bez ručiteľa
 • Okamžité posúdenie žiadosti
 • Nezáväzný formulár vyplňte TU

Sberbank

Sberbank mojaPôŽIČKA

 • Od 1 000 do 25 000 €
 • Splatnosť 12 až 108 mesiacov
 • Úrok od 6,99 % ročne
 • Pri on –line žiadosti bude úrok znížený o ďalšie 1 % (akcia platí do 31.8.2015)
 • Nezáväzný formulár vyplňte TU

Top pôžička

TopPôžička.sk Rýchla pôžička

 • Od 25 do 350 (krátkodobé) až do 6 500 €
 • Doba splatnosti 1 až 30 dní (krátkodobá), 1 až 7 rokov (bežná)
 • Úrok od 9,99 % ročne
 • NJezáväzný formulár vyplňte TU

Záver

Osudy mamičiek, najmä tých slobodných, bývajú často ťažké. Ak ste v tiesni, poohliadnite sa po peniazoch aj vo svojom okolí. Skúste rodinu a známych. Nezabúdajte, že hlavne medzi súkromníkmi je veľa podvodníkov. O úver sa vždy zaujímajte najskôr v banke, prípadne v nebankovkách. Držíme Vám palce.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Pôžička pre mamičky na materskej – má nárok každá?
Ohodnoťte článek

11 komentárov pri “Pôžička pre mamičky na materskej – má nárok každá?

 1. dobry den potrebovala by som pozicat 500 e som na materskej dovolenke a mesacne poberam 262.e mam aj rucitela dochodcu mma prijem 230e dalo by sa niekde pozicat ak ano ddajte mi prosim vas vediet je to dolezite napiste na mail

 2. Skutočne som nikdy v živote nevidela takú láskavosť. Som bojujúcou matkou s tromi deťmi, ktoré prežívam v mojom živote skutočne drsným časom. Stratil som prácu, ktorá bola mojím jediným prostriedkom na prežitie a veci sa stali skutočne zlými. Bolo pre mňa ťažké postarať sa o svoje tri deti. Ľudia, z ktorých si požičiavam peniaze, boli naštvaní, že ich nemohli splácať, ako som sľúbil, veci boli pre mňa a moje deti naozaj drsné, hľadal som inú prácu a tiež som skontroloval finančné stránky získať pôžičku na zaplatenie svojich dlhov a začiatočníkov. Kým som čítal inzerát, videl som príspevok, ktorý pani Annie Terry ponúka rýchlu a úctyhodnú pôžičku ľuďom, ktorí potrebujú financovanie, kontaktoval som túto spoločnosť a požiadal o naliehavú pomoc, bolo šokujúce a prekvapujúce, že táto spoločnosť je akútne legitímna a skutočne pomáha ľudí. Cítim sa tak šťastný, že dostal pôžičku od tejto spoločnosti. táto spoločnosť dala nádej, že sa stala skutočnosťou, dostal som pôžičku vo výške 15000 EUR. Vďaka tejto spoločnosti som mal šancu začať znova znova. Nikdy som nevidel tento druh zázraku v živote a rozhodol som sa tiež zdieľať svoj príspevok, aby som inšpiroval ostatných, ktorí potrebujú pomoc pri kontaktovaní tejto spoločnosti. Boh použil túto dámu, aby ma a moje deti zachránil, keď som si myslel, že nemôžem dostať pomoc. prosím, pochopte, bez ohľadu na to, aký je dnes temný a hriešny svet, stále existujú spoľahliví ľudia na Zemi a ak ste v mojej bývalej situácii alebo ak potrebujete legitímne požadovať pôžičku, odporučím vám, aby ste sa obrátili na tohto veriteľa a môžete sa k nemu dostať prostredníctvom informácií. annie_finance.com

 3. Ahojte, dnes som super šťastná. Videl som komentáre ľudí, ktorí už dostali pôžičku od LAPO M-F, takže som podal žiadosť na základe populárnych odporúčaní a len pred pár hodinami som na svojom účte potvrdil sumu pôžičky 10 500 eur. Toto je skvelá správa a každému, kto potrebuje skutočnú pôžičku, odporúčam požiadať prostredníctvom svojho e-mailu: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447868753778

 4. Ste obchodný muž alebo žena? Potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete pôžičku na vyrovnanie dlhu alebo splatenie účtov alebo na začatie pekného podnikania? Potrebujete finančné prostriedky na financovanie svojho projektu? My ponúkame zaručené pôžičkové služby v akejkoľvek výške a do ktorejkoľvek časti sveta pre (fyzické osoby, spoločnosti, realitné kancelárie a korporácie) za našu vynikajúcu úrokovú sadzbu 2%. Pre žiadosť a ďalšie informácie pošlite odpovede na túto e-mailovú adresu: tinvestor53@gmail.com WhatsAPP Number: WhatsApp: + 1689-210-7004 Ďakujeme a tešíme sa na vašu rýchlu odpoveď.

 5. Svedectvo o vážnej pôžičke, ktorá bola zakúpená, ďakujem veľmi pekne, pán Peterson za vašu pôžičku vo výške 45 000 eur, ktorú ste mi poskytli. O vašich službách sa porozprávam s ľuďmi vo svojom okolí, ktorí potrebujú úver alebo financovanie. Som spokojný s pôžičkou, ktorú ste mi poskytli. Neváhajte, ak potrebujete pôžičku a skutočného zákonného veriteľa, kontaktujte ho teraz a získajte svoju pôžičku prostredníctvom: E-mail: peterhelps01@outlook.com
  Ďakujem

 6. Iedereen beslist dat mijn naam Moe is en dat ik uit Nederland kom Ik heb mensen horen getuigen over dit bedrijf genaamd peterson en dit is mijn eerste aanvraag voor een online lening Ik was bang om een ​​online lening te krijgen vanwege de zwendel die ik op internet zie maar na zoveel getuigenissen over dit bedrijf te hebben gelezen, besloot ik het eens te proberen en een lening aan te vragen bij dit bedrijf genaamd Peterson Loan Company. Ik had geld nodig en ik had een lening van 120.000,00 euro nodig. Dus ik solliciteerde en kreeg te horen wat ik moest doen. Ik was bang, maar ik gaf het bedrijf de kans om me te helpen en ze verzekerden me dat ik mijn lening in minder dan 8 uur op mijn rekening zou ontvangen. Ik heb het nooit geloofd, maar ik wachtte in minder dan 8 uur. Ik kreeg een telefoontje van mijn bank dat een bedrag van 120.000,00 euro op mijn rekening was bijgeschreven en onmiddellijk belde mijn bank me. Ik nam contact op met het bedrijf en liet hen weten dat ik mijn lening heb ontvangen en vandaag ben ik gelukkig. Dus als je mijn bericht tegenkomt en je leest het en je hebt een legitieme lening van dit bedrijf nodig en wees gerust, je zult blij zijn met dit bedrijf. Ik geloof dat dit bedrijf door God is gestuurd en ik bid dat ze blijvend zullen blijven helpen. . Neem per e-mail contact op met dit bedrijf peterson.peterhelps01@outlook.com

 7. Pozor,

  Potrebujete urgentný osobný / obchodný úver? Ak je to tak, riešenie je tu. Kontaktujte nás ešte dnes a získate spoľahlivú pôžičku s úrokovou sadzbou 1% až do konca
  E-mail našej spoločnosti: creditunion014@gmail.com

  Očakávame vašu rýchlu odpoveď.

  S Pozdravom.
  Pán Peter Snyder.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.