Pôžička pre živnostníkov – ako a kde ju získať?

Práca na živnosť láka množstvo ľudí. Je to najmä vďaka konkrétnej činnosti, ktorú chce živnostník cielene vykonávať, ale aj kvôli vidine lepšieho zisku, než u zamestnávateľa.

Častokrát je však práca na živnosť „ťažký oriešok“ a nezriedkavo sa stáva, že začínajúci živnostník potrebuje „nakopnúť“ svoje podnikanie pomocou pôžičky.

Vyberte si z našej pestrej
ponuky pôžičiek pre živnostníkov.

Problém nedostatku neobchádza ani dlhoročných živnostníkov, pretože súčasná doba im nebýva vždy naklonená. V článku sa dozvieme, aké má pôžička pre živnostníkov výhody, čo všetko je potrebné spĺňať pre jej získanie a pozrieme sa aj na niekoľkých poskytovateľov, ktorí takéto pôžičky ponúkajú.

Peniaze poskytne každý

Živnostník je vlastne fyzická osoba s určitým predmetom podnikania. Budúci poskytovateľ pôžičky Vás teda vníma ako bežného žiadateľa, avšak parametre pôžičky sa budú meniť podľa Vašich príjmov a výdajov.

Podľa týchto činiteľov sú posudzované aj fyzické osoby, no živnostník zvykne viac zarobiť, a taktiež viac minúť. Má teda možnosť získať viac peňazí.

Ak máte živnosť, osloviť môžete banku alebo nebankovú spoločnosť. Nižšie pôžičky nezvyknú byť zaťažené ručiteľom (cca. do 5 000 €). Toho poskytovateľ zvykne vyžadovať pri požičiavaní väčšieho objemu peňazí.

Viete zdokladovať príjem?

Príjem a výdaj peňazí je základným ukazovateľom Vašej platobnej schopnosti. Práve na základe doloženia všetkých faktúr, bločkov, šekov a zmlúv si o Vás poskytovateľ dokáže utvoriť názor, či budete v budúcnosti schopní požičané peniaze splácať. Súčasťou potrebnej dokumentácie sú, samozrejme, aj daňové priznania (ak už počas podnikania boli) a potvrdenie o daňovej bezdlžnosti.

Pokiaľ patríte medzi tých živnostníkov, ktorí sú ochotní podať pracovný výkon aj bez dokladu, svoj príjem nezdaňujete a v papieroch nemáte až taký poriadok, aj Vy máte šancu dostať sa k peniazom.

Nikto ale nepožičiava „na slepo“, kvôli čomu od Vás bude poskytovateľ vyžadovať ručenie a to najčastejšie nehnuteľnosťou. Pokiaľ bude mať istotu v majetku, ktorý Vám môže zabaviť, nepotrebuje ďalšie dôkazy o Vašej schopnosti splácania.

Papierovačky

Pri vybavovaní hypotéky sa pripravte na „papierovačky“

Ste noví? V banke to bude ťažšie

Banky na živnostníkov kladú rôzne nároky. Jedným z nich je aspoň krátka doba existencie Vašej živnosti. Tá býva väčšinou minimálne 6 mesiacov, ale môže sa líšiť podľa konkrétnej banky. Ak ste skutočne nový živnostník a banka Vás odmietne, môžete v tej istej banke požiadať o bežný spotrebný úver ako fyzická osoba. Nie je vylúčené, že pri zmene Vášho štatútu Vám pôžička bude odsúhlasená.

O klasický úver môžete požiadať napríklad spoločnosť Profi Credit, ktorá Vám požičia až 3 000 €.

 

Všeobecné podmienky pre získanie živnostenskej pôžičky

Váš budúci poskytovateľ na Vás môže mať aj ďalšie požiadavky, avšak nasledovné sú tie najbežnejšie:

 • Minimálne 6 mesiacov existujúca živnosť – vo väčšine prípadov je to ale 1, niekedy až 2 roky (najmä u bánk)
 • Daňové priznanie – poskytovateľ zistí Vaše príjmy a výdaje, a zároveň sa bude zaujímať, či nemáte na dani nedoplatok
 • Doklady totožnosti
 • Živnosť s podnikaním na území Slovenskej republiky – ak za prácou cestujete do zahrancia, ale na Slovensku zdaňujete príjem a platíte odvody, všetko je v poriadku

Konkrétni poskytovatelia pôžičiek pre živnostníkov

Úverový produkt pre živnostníkov ponúka takmer každý poskytovateľ. Nikto sa totiž nechce vzdať možnosti získať nových klientov. Ak neexistuje živnostenská pôžička, dá sa nahradiť bežným úverom. Pri nich je však možné získať menšie sumy.

šťastní živnostníci

Práca na živnosť sa niekedy nezaobíde bez finančnej podpory

Profi Credit

Profi Credit je nebankový poskytovateľ, ktorý živnostníkom ponúka úvery „na mieru“. Sumy začínajú na 1 000 a končia na 33 000 euro. Úvery nad 4 000 € si vyžadujú ručenie nehnuteľnosťou.

Preklenovací úver so splatnosťou 18 mesiacov spoločnosť poskytne iba živnostníkom, ktorí dosiahli hrubý ročný príjem 10 000 €.

Profi úver je vhodný aj pre začínajúcich živnostníkov, opäť je však nutné dosahovať hrubý ročný príjem aspoň 4 999 €, prípadne prizvať bonitného spoludlžníka.

Cetelem

Známa spoločnosť Cetelem neponúka pôžičku určenú konkrétne pre živnostníkov. Na stránke im však radí, aby si požiadali o bežný spotrebný úver, ktorý je určený na osobnú spotrebu. Pôžička je bezúčelová, takže peniaze môžete pokojne investovať do rozvoja svojho podnikania.

Cetelem patrí medzi
najspoľahlivejších poskytovateľov.

Ako doklad o príjme si zadovážte potvrdenie o podaní daňového priznaniakópiu posledného daňového priznania spoločne s výkazmi o majetku a záväzkoch. Zožeňte si aj výpis z podnikateľského alebo osobného účtu za posledné 2 mesiace.

K dispozícii sú peniaze od 2 000 do 25 000 € s dobou splatnosti až 10 rokov. Úrok „kolíše“ medzi 8,39 až 15,89 %.

TopPôžička

Toppozicka.sk je stránka, ktorá združuje viacerých poskytovateľov. Znamená to, že o peniaze môže žiadať aj živnostník. Ten si pre odsúhlasenie musí zohnať kópiu posledného daňového priznania, ktoré slúži ako potvrdenie o príjme.

Pri TopPôžička.sk máte
vždy najvýhodnejšie podmienky.

Top Pôžička požičia 100 až 5 000 € so splatnosťou najviac 7 rokov. Všetky poplatky sú zadarmo a peniaze možno využiť bezúčelovo

Úver4you

Spoločnosť Úver4you.sk sa zameriava na klientelu zo západného Slovenska. Ponúka úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Iné formy ručenia spoločnosť neakceptuje. O všetku administratívu, znalecké posudky a ďalšie formality sa postará priamo poskytovateľ.

Založením nehnuteľnosti je však možné získať až 25 000 €. K žiadosti budete potrebovať iba preukaz totožnosti a list vlastníctva nehnuteľnosti. Jej vlastníkom môže byť aj iná osoba, než žiadateľ. V takom prípade je však nutné mať jeho súhlas.

Sberbank

Sberbank má viacero rôznych úverových produktov pre živnostníkov, takže je schopná poskytnúť vhodnú pôžičku nech je Vaše podnikanie akékoľvek. Pre konkrétne informácie odporúčame navštíviť priamo stránku banky.

mBank

mBank síce neponúka priamo pôžičku pre živnostníkov, ale má v portfóliu tzv. americkú hypotéku. Tá umožňuje získať vysoké sumy peňazí, čo poteší nejedného živnostníka. Nejedná však sa o tradičnú hypotéku.

mBank Vám požičia 7 000 až 160 000 €, prípadne 75 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Pri požičaní do 50 % z ceny nehnuteľnosti (alebo 75 000 €) nie je nutné dokladať príjem. Doba splatnosti je až 20 rokov.

VÚB Banka

Na záver sme si nechali snáď najznámejšiu slovenskú banku VÚB. Tá svojim klientom so živnosťou ponúka až 170 000 €. Pôžička však bude podmienená doložením minimálne ročnej histórie podnikania. Pokiaľ ste v banke úplne novým žiadateľom, dokladovať budete až 2 roky histórie podnikania.

Záver

Nech už je Váš podnikateľský zámer akýkoľvek, prajeme Vám, aby sa vám v ňom darilo a svoju pôžičku ste tak splatili čo najrýchlejšie.

Pokiaľ však pôžička nie je skutočne nevyhnutná, radšej si nepožičiavajte a na výdavky si peniaze našetrite.

K peniazom sa môžete skúsiť dostať aj inými spôsobmi, než priamo úverom. Prečítajte si o nich TU.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Pôžička pre živnostníkov – ako a kde ju získať?
5 (100%) 1

35 komentárov pri “Pôžička pre živnostníkov – ako a kde ju získať?

 1. Dobrý deň volám sa Nikola a pracujem na SOČ, témou je “začínajucí mladý podnikateľ ” Potrebovala by som vedieť aké pôžičky sú teraz najlepšie a najvhodnejšie ? ktoré by ste doporučuli vy ? Trebárs živnostníkov ktorý potrebuje 5 000 e ? Alebo 10 000 ? Kde je najlepší úrok ?

 2. Dobrí deň som živnostník od septembra 2017 a chcel by som poprosiť o pôžičku 5000€ dá sa to vybavit?

 3. * BY STE CHCELI ÚVER INVEST *
  * Ste v noci spat, ako môžete získat pôžicku?
  * Hladáte pre osobné pôžicku?
  * Hladáte pôžicku na zacatie vlastného podnikania?
  * Hladáte pôžicky pre velké projekty?
  * Hladáte pre investicná pôžicka?
  DNES, E-MAIL: bankplcglobalaccess2@gmail.com

 4. Vitajte v spoločnosti Standard Life Financial Company

  Sme registrovaná spoločnosť poskytujúca pôžičky a v súčasnosti ponúkame pôžičky len za 2% úrokovú sadzbu, špeciálna ponuka sa otvára osobám zaradeným do čiernej listiny a osobám, ktoré sú predmetom prehodnotenia dlhu.

  Či chcete dať svojmu životnému štýlu podporu alebo mať neočakávané náklady na riešenie, úver od Standard Life Financial Company je najefektívnejší spôsob, ako to urobiť. Sme flexibilní: môžete požičať od 1000 do 25 000 000 a dostupné finančné splátky sa pohybujú od 1 roka do 25 rokov.

  Ponúkame komplexný sortiment osobných úverov, podnikových úverov, úverov na bývanie a konsolidácie dlhu

  úvery, ktoré možno prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim meniacim sa potrebám a okolnostiam pri 2% úrokovej miere.

  Čo si dostal
  • Okamžitý prístup k vašim finančným prostriedkom po schválení
  • Konkurenčné úrokové sadzby
  • Flexibilné podmienky splácania
  • schopnosť splácať pôžičku rýchlejšie
  • Jednoduché schválenie, ak potrebujete ďalšie finančné prostriedky
  • Vaše prvé splatenie úveru začína tri mesiace po schválení.

  Ako použiť
  Aplikácia na úver je rýchla a jednoduchá!

  Firmy alebo jednotlivci, ktorí majú záujem požiadať o pôžičku s finančnou pôžičkou AEM alebo ktorí jednoducho potrebujú viac informácií. PRIHLÁSENIE, stačí odoslať e-mail na adresu

  (standardlifefinancialservices@gmail.com) alebo (standard_lifefinancialservices@outlook.com)

  S pozdravom
  Helena Jamesová (pani)
  Senior manažér úverov

 5. Ponúka peniaze Kontaktujte nás: (dakany.endre@gmail.com) o povedal:

  Potrebujete urgentnú pôžičku? Poskytujeme podnikateľské pôžičky, osobné pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá atď., Ak máte záujem kontaktujte nás prostredníctvom: (dakany.endre(a)gmail.com)

  Naliehavá pôžičková ponuka.

 6. Ahoj Dobson, súkromný veriteľ. Ako úverový veriteľ ponúkame úvery s úrokovou sadzbou 2% ročne a medzi 10 000,00 a 500 000,00 € a 10 000,00 € až 500 000,00 €. 100% garantované a nezabezpečené úvery sú k dispozícii. Našim početným zákazníkom na celom svete sme zaručili finančné služby. S našimi flexibilnými úverovými balíkmi je možné splácať úvery a peniaze previesť na dlžníka do 2 dní. Pracujeme jasne a zrozumiteľne a poskytujeme všetkým klientom, podnikom, jednotlivcom a realitným investorom všetky druhy úverov. Kontaktujte nás e-mailom: dobsonquickloan@gmail.com

 7. Potrebujete úver pre vaše podnikanie, alebo potrebujete peniaze na začatie alebo rozšíriť firmu a plniť si svoje sny Kontaktujte nás ešte dnes (lubicapotocka4@gmail.com)

  Informácie dlžníka

  Celé Meno: ………………..
  Krajina: ………..
  Pohlavie: ………………….
  Vek: ………………………
  povolania: ……………….
  Osobný telefón NE: ………..
  Výška úveru ……..
  Doba trvania úveru: …………………..
  Už ste použili predtým? ……………..
  miesto, kde ste videl Advert ……………………

 8. Ste unavení z hľadania pôžičiek a hypoték, boli ste neustále odmietaní Svojimi bankami a inými finančnými inštitúciami, ponúkame akúkoľvek formu pôžičky fyzickým osobám a právnickým osobám za nízku úrokovú sadzbu.Ak máte záujem o úver, neváhajte Kontaktujte nás ešte dnes, sľubujeme, že Vám ponúkneme tie najlepšie služby ever.Just nám skúsiť, pretože súd vás presvedčiť.Čo sú vaše finančné potreby? Potrebujete podnikateľský úver? Potrebujete osobný úver? chcete kúpiť auto? Chcete refinancovať? Potrebujete hypotekárny úver? Potrebujete obrovský kapitál, aby ste mohli začať svoj obchodný návrh alebo expanziu? Stratili ste nádej a myslíte si, že neexistuje žiadna cesta von a vaša finančná záťaž stále pretrváva? Podmienky a podmienky úveru spoločnosti Vám okamžite pošleme. Uistite sa, že Vaša žiadosť o úver bude spracovaná so súkromím a profesionálnym spôsobom a na vašu žiadosť dostanete okamžitú odpoveď.

   MENO ŽIADATEĽA:_________________________
   REZIDENČNÁ KRAJINA: ______________________
   ADRESA BYDLISKA:______________________
   OBCHODNÁ ADRESA:_________________________
   VEK:_________________________
   Zamestnanie: _________________________
   SUMA POŽADOVANÉHO PÔŽIČKA: __________________
   Trvanie úveru: _________________________
   ÚČEL ÚVERU: _______________________
   Telefónne číslo:_________________________
   TRVANIE ÚVERU: _________________________

  Akonáhle dostaneme tieto informácie, okamžite Vám pošleme podmienky a podmienky úveru spoločnosti. Uistite sa, že Vaša žiadosť o úver bude spracovaná so súkromím a profesionálnym spôsobom a na vašu žiadosť dostanete okamžitú odpoveď. E-mail: tivolifinancialhome@gmail.com WhatsApp nás: +919873255004

 9. Potrebujete úver?
  Hľadáte úver na financovanie svojho projektu?
  Hľadáte Financie?
  Hľadáte úver na rozšírenie svojho podnikania?
  Myslím, že ste prišli na správne miesto.
  Ponúkame Úvery úročené úrokovou sadzbou.
  Záujemcovia by nás mali kontaktovať
  Pre okamžitú reakciu na vašu žiadosť, úroková sadzba 3%
  Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: tivolifinancialhome@gmail.com WhatsApp us: +919873255004

 10. Potrebujete vyriešit náhle financné problémy? Whatsapp +420704546731

  Máte záujem o výhodný finančných úverov a neviete kam sa obrátiť, pretože v banke vám vašu žiadosť zamietli. Môžete využiť túto ponuku úveru až do maximálnej výšky 4.500.000 Eur bez nezmyselných poplatku a bez založenia nehnuteľnosti. Vybavení všetkých formalít vratane vyplatenie financie už do 48 hodín od podpísania úverovej zmluvy. Podpisujete vždy zmluvu už k schválenému úveru. Pre ďalšie informácie ma kontaktujte na emailu: martin.moravova@gmail.com.
  Whatsapp: +420704546731
  Ďakujem
  S pozdravom.

 11. Potrebujete vyrešit náhlé financní problémy? Whatsapp +420704546731

  Máte zájem o výhodný financní úver a nevíte kam se obrátit, protože v bance vám vaši žádost zamítli. Mužete využít této nabídky úveru až do maximální výše 4.500.000 kč bez nesmyslných poplatku a bez zástavy nemovitosti. Vyrízení všech formalit vcetne vyplacení finance už do 48 hodin od podepsání úverové smlouvy. Podepisujete vždy smlouvu již ke schválenému úveru. Pro další informace mne kontaktujte na emailu: martin.moravova@gmail.com.
  Whatsapp: +420704546731
  Děkuji
  S pozdravem.

 12. Dobry deň som živnostnik. A chcem sa spitat kolko musim mat zivnost ak chcem požiadat o uver.?

 13. Dobrý deň, som Anna Weichhaus, legitímny a spoľahlivý veriteľ. Ste v dlhu? Máte zlý úver? Boli ste bankou zamietnutí, ak potrebujete pôžičku na začatie vlastnej podnikateľskej investície. Poskytujem pôžičku s jasnými a ľahko zrozumiteľnými podmienkami s 3% úrokom. Poskytujem obchodné pôžičky, osobné pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá a pôžičky na splatenie účtov. Ak potrebujete pôžičku, mali by ste ma ihneď kontaktovať: annaweichhaus11(A)gmail.com

 14. Dobré ráno,

          Hľadáte podnikateľský úver, osobný úver, pôžičku na bývanie, pôžičku na auto, študentský úver, konsolidačný úver, nezabezpečený úver, rizikový kapitál atď. … Dostali ste zamietnutý úver od banky alebo inštitúcie iných finančných inštitúcií z jedného alebo viacerých dôvodov. Ste na správnom mieste Vaše úverové riešenia! Som súkromný veriteľ, poskytujem pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom za nízku a dostupnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás e-mailom: worldfunds944@gmail.com

 15. Prosím pozor, potrebujete naliehavú osobnú / podnikateľskú pôžičku? Ak áno, je to opatrnosť tu. Zaobstarajte si dnes spoľahlivú pôžičku s úrokovou sadzbou 1% prostredníctvom e-mail našej spoločnosti: creditunion014@gmail.com

 16. Som pán Orlando Cano, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu vianočnú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: canoorlando11@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Orlando Cano

 17. Potrebujete pôžičku? Ste vo finančnej kríze alebo potrebujete peniaze na založenie vlastného podnikania? Potrebujete pôžičku na splatenie svojho dlhu alebo na zaplatenie účtov alebo na začatie pekného podnikania? Máte nízke kreditné skóre a je pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk a iných finančných inštitúcií? Ponúkame pôžičku s nízkou úrokovou sadzbou 2%. Kontaktujte nás ešte dnes e-mailom: skylimite2000@gmail.com pre viac informácií

 18. Potrebujete úver tu svoju šancu, môžete získať svoj koniec roka úver od nás s nízkou úrokovou sadzbou 3% pre jednotlivca a spoločnosti pre vašu žiadosť o úver kontaktujte nás e-mailom: andrewmohsfirms@gmail.com

 19. Ďakujem pánovi Williamovi Rogersovi za pôžičku vo výške 67 000 EUR na začatie nového podnikania na budúci rok 2020. pre akýkoľvek druh pôžičky (suntrustfinancialhome@gmail.com)

 20. Ak potrebujete naliehavú pôžičku na splnenie vašich finančných potrieb, požičiavame vám medzi 3 000 a 80 000 000 EUR maximálna, spoľahlivá, efektívna, rýchla a dynamická, 100% záruka. Úroková sadzba všetkých úverov je (3%). Kontaktujte nás ešte dnes a získate ďalšie informácie e-mailom: Leroynormanfirm@gmail.com….

 21. Ste obchodný muž alebo žena? Ste vo finančnej neporiadku alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete splatiť svoje dlhy alebo zaplatiť svoje účty alebo začať pekne obchodovať? Máte nízke kreditné skóre a bude pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk / iných finančných inštitúcií? Potrebujete jednu pôžičku alebo financovanie z akéhokoľvek dôvodu, pošlite nám e-mail na adresu cooksespen@gmail.com

 22. Ahoj

  Potrebujete naliehavý úver rýchlo schválený bez nio formy omeškania. Ak áno, pošlite nám e-mail teraz s úrokovou sadzbou 3% (Firstbankloanlinks@gmail.com) Na obchodné pôžičky, firemné pôžičky, individuálne pôžičky v krátkodobom, strednodobom a dlhodobom horizonte
  WhatsAPP +4540634863

 23. Zverejňujem tento komentár, aby som potvrdil, že po prečítaní správy o Annie Terry (Annie Finance Company) na tejto stránke som minulý týždeň poslal svoju žiadosť po prečítaní príspevku od pani Eleny, ktorá tiež dostala pomoc od Annie Finance Company. Úprimne som vyhovel mojej žiadosti. úver bol odoslaný na môj účet včera. som veľmi šťastný. Skutočne chcem informovať všetkých, že táto spoločnosť je čestná a skutočne poskytujú pôžičky ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. stačí podpísať zmluvu so svojím právnym zástupcom. bez oneskorenia alebo zbytočného času bude vaša žiadosť o úver schválená a odoslaná na váš bankový účet. Prisahám s vecou na Zemi, že tejto spoločnosti môžete veriť. veľmi tvrdo pracujú, aby vám pomohli s pôžičkou. Ak chcete požiadať o pôžičku, láskavo pošlite svoju žiadosť na adresu info.annie_finance@yahoo.com s čiastkou, ktorú potrebujete, a dobou trvania. ich agent vám okamžite odpovie a sľubuje mi zo spodnej časti môjho srdca, že dostanete pôžičku bez toho, aby táto spoločnosť vzala vaše peniaze alebo vás pustila. ďakujeme za prečítanie, dnes môžete poslať svoju požiadavku. Pekný deň. Boh žehnaj teba a tvoju rodinu.

 24. Ahoj všetci

  Moje meno je Alexandra, toto je moja realita. Som zo Žiliny, nikto nemôže pochopiť, čo je slobodná matka, pokiaľ nezažijú ten pocit sami. Slobodná matka je žena, ktorá je naplnená večnou, bezpodmienečnou láskou a slovami múdrosti, aby viedla svoje milované dieťa. Môj manžel zomrel pri dopravnej nehode pred 4 rokmi a opustil naše 3 deti. bolo to 4 roky finančných ťažkostí a emocionálneho traumatu. veci boli veľmi ťažké napriek tomu, že som v práci zvýšil, ale potom sa účty hromadia. žiadna finančná podpora. Snažím sa dať jedlo na stôl mojich detí a strechu nad hlavou rodiny. Jedinou vecou, ​​ktorá udržuje moju rodinu nažive a dobre, bola láska. Zdá sa, že ľudia s tradičnými normami vždy hovoria: „Ako sa opovažuješ rodiť deti sama bez manžela!“ Nerozumejú koncepcii, že život nie vždy vyjde tak, ako sme plánovali. Nie vždy dostaneme to, čo chceme. úprimne, tvrdo pracujúca dáma 40 rokov. ale potreboval som finančnú podporu. bolo pre mňa ťažké zabezpečiť si niekedy svoje deti, ale nikdy som sa nevzdal. Hľadal som finančnú spoločnosť, ktorá ma bude podporovať. som veľmi nadšený, že som stretol dámu, ktorá bola pravdivá a láskavá a podporovala moju rodinu úverom vo výške 15 000 EUR. veľmi by som chcel povedať, že ak máte záujem o finančnú podporu, môžete sa obrátiť na túto certifikovanú a registrovanú spoločnosť s touto adresou: info.annie_finance@yahoo.com

  Prajem ti veľa šťastia.
  alexandra

 25. Dobrý deň, uviazol som vo finančnej situácii a musel som refinancovať a platiť účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale neúspešných a väčšina bánk ma odmietla uznať. Ale, ako by chcel Boh, bol som predstavený Božej žene, súkromnej veriteľke, ktorá mi poskytla pôžičku
  20 000 EUR a teraz podnikám. Ak by ste chceli kontaktovať spoločnosť v súvislosti so spravodlivou pôžičkou, obráťte sa na pani Alicie Genowefovú
  E-mail: aliciegenowefa@gmail.com

 26. Dobrý den pro všechny, jmenuji se Diana Patrek, jsme zde nyní noví a v současné době nabízíme finanční prostředky a půjčky na projekty jednotlivcům a společnostem, které jsou seriózní a připravené na vyjednávání úvěru s dobrou úrokovou sazbou, která odpovídá vašemu finančnímu nastavení. Naší prioritou je přizpůsobit naše custiomery a být na konci šťastní. Pro více informací nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: dp20202804@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.