Pôžička pred výplatou

Priemerná slovenská mzda nie vždy postačuje na pokrytie všetkých výdajov. Okrem inkasa, poistení, nájmu a ďalších pravidelných platieb sa môžu kedykoľvek objaviť výdavky nečakané. Inokedy zas potrebujeme peniaze na okamžitý výhodný nákup elektroniky, dovolenky a ďalších záležitostí, na ktoré ale potrebujeme peniaze okamžite.

Čo však robiť, ak nám nedokáže požičať naše okolie alebo ho s prosbou o pomoc nechceme otravovať? Čo ak nemáme záujem o niekoľkotisícové úvery z bánk? Čo ak by nám bohato postačilo niekoľko stoviek euro?

Pôžičku pred výplatou Vám
poskytne spoľahlivý Pôžičkomat!

Práve v týchto chvíľach padnú vhod drobné pôžičky pred výplatou. Ako sa k nim dostať, kto a za akých podmienok nám ich poskytne sa dozvieme v dnešnom článku.

Vždy len s istotou splatenia

Drobné pôžičky sú najčastejšie poskytované nebankovými spoločnosťami. Keďže sa jedná o pôžičky pre okamžité pokrytie náhlej potreby peňazí, ponúkajú nasledovné výhody:

 • Nízke sumy pôžičky
 • Zjednodušené dokladovanie – ide o malé sumy, takže poskytovateľa nebudú priveľmi zaujímať Vaše príjmy a výdaje
 • Zrýchlená žiadosť – nemusíte navštevovať pobočky a čakať dni na posúdenie a odsúhlasenie. Žiadosti sú posudzované okamžite po odoslaní žiadosti (v závislosti od pracovnej doby poskytovateľa). Mnohí však na žiadosti reagujú nonstop!
 • Jednoduché žiadanie – podstatný je čas, ktorým sa nemrhá. Poskytovatelia využívajú internet alebo sms služby, čím sa celý proces žiadania zjednodušuje a urýchľuje
 • Bez účelu – nikto sa nebude zaujímať ohľadom využitia Vašej pôžičky. Peniaze môžete minúť na čokoľvek
 • Dodatočné úpravy zmluvy – nie každý dokáže dodržať stanovený termín splatnosti. Poskytovatelia umožňujú termín dodatočne posunúť

Pre koho sú pôžičky vhodné?

Upozorňujeme, že takúto pôžičku vybavíte aj bez príjmu, avšak musíte ju aj splatiť, takže ju odporúčame každému, kto poberá príjem.

Zároveň je vhodná pre ľudí odkázaných na dôchodky a príspevky, ktorí tiež nemajú problém splatiť menšiu sumu.

 • Nezamestnaní poberatelia dávok
 • Dôchodcovia
 • Študenti
 • Rodičia na MD
 • Študenti s brigádou alebo štipendiom
 • Ľudia s výsluhovými a inými dôchodkami

Koľko požičajú?

Nízke sumy predstavujú pre mnohých žiadateľov veľkú výhodu. Pôžičky v bankách začínajú približne na 2 000 € a priznajme si, pokiaľ nejdeme práve kupovať ojazdený automobil alebo inú drahú komoditu, takto vysoká pôžička by pre nás bola zbytočná. Vzhľadom na úroky dokonca nevýhodná.

Naopak rýchle drobné pôžičky nám umožnia požičať si toľko, koľko akurát potrebujeme. Väčšina nebankoviek požičiava už od 1 €. Maximálna výška sa pohybuje okolo 700 €, avšak mení sa podľa konkrétnej nebankovky.

Maximum na prvý krát?

Väčšina poskytovateľov Vám pri prvej žiadosti neponúkne maximálnu možnú výšku. Je to ale logické.

Keďže poskytovateľ nenazerá do registra a nežiada od Vás výpis z účtu ani iné potvrdenia o príjme, predstavujete pre neho (aspoň prvý krát) určité riziko. Zatiaľ o Vás nemá prehľad.

Vyššie sumy však budú automaticky sprístupnené po úspešnom a bezproblémovom splatení prvej pôžičky (preto si na včasnom splatení dajte naozaj záležať). Druhýkrát teda budete môcť požiadať o vyššiu sumu. Túto vec nebankovky rady uvádzajú ako niečo „špeciálne“, preto sa často stretnete s termínom…

…vernostný program

Vernostný program je síce krásne pomenovanie, ide však o marketingový ťah. Nebankovky si Vás tak chcú prilákať aj pre budúce pôžičky. Vy ako klient síce môžete osloviť aj inú, no tá Vám na prvú pôžičku opäť neposkytne maximum. Na druhej strane je to výhoda, keďže sa tak reálne dostanete k väčšej sume.

Musíte si ale požičať od rovnakého poskytovateľa, pričom nie je zaručené, že budete s jeho službami či cenníkom spokojní.

Postup odoslania žiadosti

Ako sme už písali, poskytovatelia sa snažia proces čo najviac zjednodušiť. Vďaka tomu umožňujú odoslať žiadosť formou on-line formulára alebo SMS správou.

V prípade SMS žiadosti je nutné mať vytvorené užívateľské konto na stránkach poskytovateľa. Pozitívne však je, že registrovať sa stačí iba prvý krát. Ďalšie pôžičky vybavíte už iba zaslaním jednej správy a peniaze budú automaticky prevedené na Váš účet.

Užívateľské konto obsahuje dôležité informácie ako výška pôžičky, upozornenia na blížiacu sa splatnosť, ale aj možnosti tento termín posunúť. V histórii pôžičiek nájdete prehľad o starých úveroch, ich výške a splácaní.

Na každej stránke poskytovateľa nájdete úverovú kalkulačku. Na nej si nastavíte výšku pôžičky a dobu splatnosti.

Požičkomat

Kalkulačka pôžičky zo stránky pôžičkomat.sk

Skrátená doba splatnosti

Pre niekoho krátka doba splatnosti môže predstavovať problém. Nie každý stihne do mesiaca zarobiť alebo získať niekoľko stoviek euro. Opäť ale upozorňujeme, aby ste si požičiavali iba vtedy, ak máte istotu, že výplata naozaj dorazí.

Nikdy si nepožičiavajte s myšlienkou „nejako bolo, nejako bude“. S takým prístupom sa zaručene dostanete do problémov.

Doba splatnosti je zvyčajne maximálne 31 dní (jeden celý mesiac). Niektorí poskytovatelia umožňujú vybrať si pre splatnosť ktorýkoľvek deň, iní dovoľujú zvoliť z cca. 4 termínov odstupňovaných po týždňoch.

Pokuty a poplatky

Rýchle pôžičky sú výhodné. Vďaka krátkej dobe splatnosti sa úrok nestihne násobiť, takže zaplatíte iba niekoľko euro. Na vzorovom príklade vyššie vidno, že za pôžičku 250 € s dobou splatnosti 20 dní by sme zaplatili odplatu 253,53 €.

Upozorňujeme však na „mastné“ pokuty v prípade nedodržania splatnosti. Ak máte pár dní pred ňou pocit, že záväzok nestíhate splatiť, ihneď informujte poskytovateľa. Ten Vám umožní termín posunúť.

Poplatok za zmenu síce bude pár euro navyše, avšak isto bude lacnejší, než pokuta za neohlásené nesplatenie.

Najznámejší slovenskí poskytovatelia pôžičiek pred výplatou

Spoločnosť Prvá pôžička Opakovaná pôžičkaDoba splatnosti
smscredits.sk20 – 250 €do 350 €5 – 15 dní
creditone.sk5 – 180 €do 500 €1 – 30 dní
ferratum.sk25 – 350 €do 350 €15 – 30 dní
pozickomat.sk25 – 200 €do 700 €5 – 31 dní
trila.sk50 – 500 €do 500 €15 – 25 dní

Záver

Zrýchlené pôžičky pred výplatou naozaj odporúčame. Sú rýchle, poskytnú potrebné peniaze na menší nákup či akútnu potrebu. Vďaka nízkym poplatkom sa dajú označiť za výhodné. V súčasnosti nevidíme žiaden nedostatok alebo nevýhodu týchto pôžičiek.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Pôžička pred výplatou
5 (100%) 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.