Pôžička pred výplatou – kto vám požičia?

Správny gazda vie s peniazmi hospodáriť tak, aby z výplaty pokryl všetky mesačné výdavky a ešte mu zostala aj nejaká zdravá rezerva. Nie vždy sa to však podarí, mnoho ľudí by o tom vedelo povedať svoje. Neočakávané výdavky sú totiž zákerné – pokazí sa auto, chladnička vypovedá službu alebo sa prihodí čokoľvek iné – a rezervy odrazu niet. Do výplaty zostáva ešte niečo vyše týždňa, no peňaženka aj účet zívajú prázdnotou. Čo teraz?

Kto vám požičia peniaze pred výplatouJedným z riešení je pôžička pred výplatou. Ide o špeciálne krátkodobé úvery od nebankových spoločností, prostredníctvom ktorých môže človek získať peniaze ihneď na ruku. Viac o nich sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Aké má malá pôžička pred výplatou výhody?

Najväčšou prednosťou takýchto pôžičiek je bez debaty rýchlosť. Náklady je potrebné pokryť čím skôr a poskytovatelia to vedia. Väčšinou si takýto úver dokáže žiadateľ vybaviť online a to už za pár minút. Nie sú potrebné žiadne zbytočné papiere a celý proces je zrozumiteľný a jednoduchý, postačí pozorne si prečítať podmienky poskytnutia.

Aj rýchla pôžička do 100 eur dokáže pomôcť. Peniaze na účte už za niekoľko okamihov od podania žiadosti sú niekedy ako vykúpenie z finančných strastí. Navyše človek ihneď vie, ako dlho bude úver splácať a samozrejme aj to, koľko bude musieť vrátiť. Podmienky sú teda jasné, je už na potenciálnom záujemcovi, ktorý produkt si vyberie.

Pôžička do výplaty
Nevychádza vám s rodinným rozpočtom do výplaty?

V porovnaní s bankovými úvermi sú takéto krátkodobé pôžičky vo výhode aj v tom, že poskytovateľ si pri nich vo väčšine prípadov nežiada od klienta doložiť príjem (výnimky však existujú), ten tak nemusí dokazovať schopnosť splácať. Nebankovky si v takýchto prípadoch zvyčajne neoverujú záznam v registroch dlžníkov. To všetko zvyšuje plynulosť celého procesu a robí túto pôžičku dostupnú naozaj širokému spektru záujemcov.

V neposlednom rade je dôležité aj to, že všetko sa dá vybaviť z pohodlia domova. Taká pôžička do 30 dní si nevyžaduje osobnú prítomnosť klienta na pracovisku spoločnosti. Dá sa vybaviť online alebo prostredníctvom SMS, rýchlo a jednoducho.

Poďme si teda zrekapitulovať všetky výhody takéhoto úveru:

 • dá sa vybaviť veľmi rýchlo a jednoducho, klient má peniaze na účte už do niekoľkých minút až hodín od podania žiadosti
 • už od začiatku má potenciálny záujemca jasné v tom, koľko musí vrátiť a v akom časovom horizonte
 • klient zväčša nemusí dokladovať žiadne zbytočné papiere, schopnosť splácať úver a nie je preverovaný z hľadiska záznamov v registri dlžníkov
 • vybavenie je možné z pohodlia domova, formou SMS alebo prostredníctvom online formulára
 • ide o rýchlu alternatívu k pôžičkám od známych, prípadne návštevy záložne
 • po splatení sa klient môže stať členom rôznych vernostných programov, v rámci ktorých si môže nabudúce od spoločnosti požičať viac a za výhodnejších podmienok

A čo nevýhody?

Samozrejme, takýto druh produktov má aj svoje nevýhody, tú povestnú druhú stranu mince. Tie sú však transparentné a potenciálny záujemca o nich vie ešte pred podaním žiadostí. Ak si pozorne naštudoval podmienky poskytnutia a vybavuje si pôžičku u overenej spoločnosti, nehrozia mu žiadne nepríjemné prekvapenia.

V prvom rade je negatívom vysoký úrok. Ide o naozaj krátkodobé úvery, splatné zvyčajne do 30 dní od poskytnutia. Tým pádom sa náklady zvyšujú a klient pôžičku preplatí o čosi viac, ako by tomu bolo napríklad v prípade produktu od banky.

Pred požiadaním o pôžičku tiež odporúčame zvážiť, či zvládnete peniaze vrátiť v dohodnutej dobe. Poskytovatelia krátkodobých pôžičiek si účtujú vysoké poplatky za omeškanie platby alebo žiadosť o predĺženie lehoty splácania. Všetky tieto informácie musia byť uvedené v zmluve o pôžičke, preto si ju dobre prečítajte.

Relatívne limitujúcim je aj rozmedzie, v rámci ktorého si človek môže požičať. Horná hranica sa väčšinou pohybuje v stovkách eur, nezriedka je aj rovných 100 €. Na druhej strane to je rozumné, nakoľko väčší obnos by klient mohol mať problém splácať a dostal by sa tak ešte do väčších finančných problémov.

Je veľmi dôležité podotknúť, že nejde o peniaze na dennú spotrebu. Kto si takto požičia na bežné výdavky, dlhov sa tak ľahko nesplatí. Rovnako si potenciálny záujemca musí dať pozor na to, aby mu vrátené peniaze po splatení nechýbali. Môže sa tak dostať do slučky, z ktorej je náročné vyslobodiť sa.

Zhrňme si teda aj nevýhody:

 • vysoký úrok, prípadne poplatky, ktoré sa pretavia do splatnej sumy
 • obmedzené množstvo peňazí, ktoré si možno požičať
 • krátka doba splatnosti môže byť pre niekoho limitujúca
 • klient by si mal dať pozor na to, aby išlo skôr o jednorázové pôžičky a nie o opakovanú záležitosť
 • takto získané peniaze nie sú určené na dennú spotrebu, ale iba na pokrytie nečakaných výdavkov

Poskytovatelia pôžičiek pred výplatou

Už tradične vám na záver ponúkame aj prehľad niekoľkých poskytovateľov takýchto okamžitých pôžičiek. Do zoznamu sme pridali aj poskytovateľov, ktorí boli v minulosti poskytovali pôžičky pred výplatou, no v súčasnosti už nové pôžičky neposkytujú. Objavujú sa prípady, kedy podvodníci zneužívajú meno firmy a pripravujú ľudí o peniaze za vymyslené poplatky.

Poskytovatelia, ktorí už pôžičky pred výplatou neposkytujú:

 • Ferratum
 • creditOne

Kto vám požičia pred výplatou? 

Rýchla pôžička od Pôžičkomatu

Pôžičkomat logoPožiadať môžete od 50 € do 500 € so splatnosťou 7 až 31 dní. Ak využijete služby Pôžičkomatu viackrát, pri bezproblémovom splácaní si viacnásobní klienti môžu požičať až do 1 500 €. O pôžičku požiadate online vyplnením online formuláru. Následne vás spoločnosť vyzve, aby ste sa registrovali na stránke. Vytvoríte si tak účet, kde budete mať prehľad o všetkých pôžičkách. Žiadosti sú posudzované rýchlo, peniaze môžete mať k dispozícii do niekoľkých minút. Ak máte účet v jednej zo šiestich bánk (ČSOB, Fio Banka, Poštová banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka či VÚB), peniaze má po schválení takmer okamžite.

Pôžička od Toppôžička

Top požičkaToppôžička.sk má vysoké percento schvaľovateľnosti a žiadosti posudzujú takmer ihneď. Požičať si môžete od 25 € do 500 € s dobou splatnosti 1 – 30 dní. Stačí vyplniť online formulár a počkať na vyjadrenie. Ak by pôžička bola príliš vysoká po posúdzení vašej bonity, Toppôžička vás bude kontaktovať s ponukou na nižší úver.

Záver

Pôžička pred výplatou sa stale obľúbeným produktom najmä pre svoje rýchle vybavenie. Možnosť požičať si pár desiatok eur, ktoré chýbajú do výplaty a vrátiť ich o niekoľko dní neskôr je pohodlným riešením ako preklenúť nečakané výdavky.

Pozor si však treba dávať na vysoké úroky, ktoré sú spojené s krátkodobými pôžičkami a rovnako krátke doby splatnosti, ktoré môžu byť pre jedného výhodou, no pre iného klienta komplikáciou. Poplatky za predĺženie lehoty splatnosti či oneskorenie sú vysoké, preto si veľmi dobre premyslite, či naozaj peniaze stihnete vrátiť včas.

Pôžička pred výplatou – kto vám požičia?
Ohodnoťte článek