Prečo mi zamietli pôžičku? Najčastejšie dôvody

Zamietnutie pôžičky je pre človeka v núdzi veľkým sklamaním. Hľadaním tej najvýhodnejšej často stratí mnoho cenného času a energie. Prezeranie ponúk, kontaktovanie bánk a spoločností, neraz korešpondencia a cestovné výdaje. Všetka snaha je však nakoniec márna, pretože pôžička na účet nedorazí.

V článku sa dozviete, ako poskytovateľ úveru postupuje pri overovaní záujemcu a kedy jeho žiadosť nemilosrdne zamieta.

Zamietli Vám pôžičku?
Vyskúšajte poskytovateľa TopPôžička.sk!

Nikto sa mi neozval!

Najmä na internete nájdete rôzne formuláre, ktoré nabádajú na ich vyplnenie. Sľubujú, že po zanechaní kontaktných údajov a predstave o pôžičke sa s Vami spojí operátor, s ktorým budete pôžičku vybavovať.

Sklamanie ale nastáva, keď sa nikto neozve a to ani po opakovanom odoslaní žiadosti.

Upozorňujeme, že banky sú povinné informovať o dôvode zamietnutia. Spýtajte sa na neho, aby ste vedeli, čo napraviť. Nebankovky túto povinnosť nemajú, avšak na požiadanie by Vás mali informovať taktiež.

    TIP: Pokiaľ sa Vám ani po opakovanom kontaktovaní poskytovateľa úveru nikto neozýva, nemárnite svoj čas. Zamerajte sa radšej na inú spoločnosť alebo banku.

Vždy však zohľadňujte úradné hodiny poskytovateľa. Je jasné, že pri pracovnej dobe od 08:00 do 18:00 Vás nebude nikto kontaktovať, ak budete žiadosť odosielať o polnoci.

Dbajte na kompletné vyplnenie formulára tak, ako Vám diktuje. Požadované údaje sú pre poskytovateľa smerodajné a bez niektorých nemôže ďalej postupovať. Uľahčite prácu zamestnancom a nezatajujte podstatné informácie.

Zároveň majte strpenie, pretože najznámejšie slovenské banky a spoločnosti denne prijímajú až stovky žiadostí, ku ktorým pristupujú postupne. Kvapka trpezlivosti je teda na mieste.

Ak hľadáte overeného a seriózneho poskytovateľa, odporúčame nebankovku Cetelem. Na Slovensku pôsobí dlhé roky a zakladá si na úprimnej komunikácii s klientom. Vyplňte nezáväzný formulár a získajte prehľad o svojich možnostiach.

Cetelem

Čo posudzuje poskytovateľ?

Prvoradým záujmom poskytovateľa je stanovenie tzv. stupňa bonity (solventnosť, kredibilita).

Bonita je definovaná ako hodnota alebo dôveryhodnosť osoby (fyzická osoba, podnikateľ) na finančnom trhu. Po jej výpočte poskytovateľ získa mienku o veriteľovi a jeho schopnosti splatiť úver.

Každý poskytovateľ má nastavený iný stupeň bonity, takže ak Vám jeden pôžičku neodsúhlasí, druhý ju naopak poskytnúť môže.

Na bonitu okrem príjmov a výdavkov vplýva aj predošlá platobná morálka. Pokiaľ ste v minulosti mali problém so splácaním, prípadne máte stále nesplatené záväzky, Vaša bonita rapídne klesá.

Pokiaľ sa však preukážete dostatočným príjmom, „prehrešky“ nemusia hrať až takú vážnu rolu. Všetko sa posudzuje individuálne.

Na výslednú bonitu vplýva:

 • Vek
 • Pohlavie
 • Dosiahnuté vzdelanie
 • Pracovné zaradenie
 • Rodinný stav
 • Trvalé príjmy
 • Pravidelné výdaje jednotlivca alebo domácnosti
 • História morálky splácania (ak boli predošlé úvery)

Platobná morálka sa zisťuje v registroch

Keď si poskytovateľ vytvorí mienku, ďalším krokom bude overenie Vašej slátkovej disciplíny v registroch neplatičov.

Podrobný prehľad o registroch získate tu.

Okrem nich poskytovateľa zaujíma aj prípadný nedoplatok na sociálnom alebo zdravotnom poistení. Overí si Vás teda aj v tamojšej databáze. Nevyhnete sa ani overeniu v databázach odcudzených dokladov.

    TIP: Ak máte zlú platobnú morálku a záznamy v registroch, východiskom môže byť pôžička na zmenku. Praktický článok o zmenkách si prečítajte TU.

Aké informácie uchováva register?

Register poskytuje veriteľovi nasledovné informácie:

 • Typ posledného alebo aktuálneho úveru
 • Status klienta v úverovom vzťahu (žiadateľ, ručiteľ, spoludlžník atď.)
 • Celková výška úveru
 • Splatená suma
 • Zostatková suma
 • Výška splátky
 • Celkový počet splátok do splatenia dlhu
 • Platobnú disciplínu (omeškanie splátky alebo jej neuhradenie)

    UPOZORNENIE: Poskytovateľ pôžičky môže nahliadnuť do registra iba s Vaším súhlasom. Súhlas však často udelíte nevedomky, napríklad na internete, keď zaškrtávate políčko „Súhlasím s podmienkami“ a podobne. Informácia býva zvyčajne uvedená malým písmom a málokto tento údaj skutočne číta.

Do registra sa dostane aj informácia o tom, že Vám úver nebol odsúhlasený. Pokiaľ Vás teda zamestnanec banky alebo spoločnosti informuje, že pôžičku pravdepodobne nedostanete, radšej svoju žiadosť stiahnite. Pokiaľ by Vám úver oficiálne zamietli, informácia bude v registri a to by znižovalo Vašu bonitu.

Zažiadajte si o pôžičku s vysokou
mierou schválenia!

Ako dlho budem v registri?

Registre uchovávajú informácie až 5 rokov po lehote splatnosti úveru. Pokiaľ ste teda mali problémy, ale nakoniec ste svoj dlh úspešne splatili, nahliadajúci sa o problémoch dozvie. Už len táto informácia môže byť dôvodom pre zamietnutie.

Registre sú aktualizované raz za mesiac. Pokiaľ nestíhate so splátkou ku dňu splatnosti, ale do doby  aktualizácie ju stihnete uhradiť, informácia v registri nebude.

Hlavne nič „neprikrášľujte“

Banky a nebankovky majú o žiadateľoch pomerne presný prehľad. V žiadnom prípade teda neklamte a vždy uvádzajte pravdivé a presné informácie.

Niektorí ľudia si zvyknú na účet previesť väčšiu sumu peňazí, pričom si myslia, že si tak zvýšia stupeň bonity. Poskytovateľ ale skúma pravidelné príjmy, a preto vie, že náhle navýšenie stavu účtu je iba umelé.

Rovnako nezatajujte staré resty alebo nesplatené záväzky. Poskytovateľ sa jednoducho dostane aj k týmto informáciám.

Dá sa zvýšiť bonita?

Ak ste boli ohodnotení nízkou bonitou, ku pôžičke si môžete prizvať aj spoluručiteľa. Ním sa môže stať manžel/-ka, partner/-ka alebo niekto z rodiny. Predpokladom je, samozrejme, že sa jedná o zarábajúcu osobu, ktorej príjem zvýši celkovú bonitu.

Ďalšie dôvody zamietnutia

Medzi bežné dôvody zamietnutia patrí aj nesplnenie všeobecných predpokladov pre odsúhlasenie a to:

 • Nízky vek – väčšina poskytovateľov dokonca akceptuje vek až od 25 rokov!
 • Vysoký vek – osoby nad 65 rokov zvyčajne pôžičku nedostanú
 • Žiaden príjem – príjem je smerodajný pre výšku úveru. Bez príjmu Vám väčšina poskytovateľov nepožičia. Nájdu sa však aj takí, ale v tom prípade je nutné počítať s nižšou dostupnou sumou a vysokým úrokom
 • Príjem nezdaňovaný na území SR – pokiaľ zarábate inde, než na Slovensku, úver Vám poskytnú iba veľmi ojedinele
 • Pobyt mimo SR – zvykom je opäť požičiavať iba osobám s trvalým pobytom na území SR

Šancu na úspech ponúka stránka TopPôžička.sk. Združuje totiž viacerých poskytovateľov, ktorí majú prístup k odoslanej žiadosti. Práve ony sa rozhodujú pre zamietnutie alebo schválenie žiadosti. Vy teda nemusíte spraviť nič iné, než vyplniť kontaktný formulár a počkať si na tú pravú pôžičku. Odpoveď na seba nenechá dlho čakať.

Top požička

Záver

Pokiaľ ste ešte o úver nežiadali, zistite si najskôr konkrétne podmienky pre jeho odsúhlasenie, aby ste sa vyhli odmietnutiu.

Ak Vám úver zamietli na základe niektorého z dôvodom, posnažte sa tento dôvod odstrániť čo najrýchlejšie.

Prajeme Vám, aby sa Vám problémy zďaleka vyhli a prípadné pôžičky boli odsúhlasené čo najrýchlejšie.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Prečo mi zamietli pôžičku? Najčastejšie dôvody
5 (100%) 1

33 komentárov pri “Prečo mi zamietli pôžičku? Najčastejšie dôvody

 1. chcel som kupit elektrospotrebic cez Cetelm za 550 eur, no stale mi to odmietnu, dovod ziadny, stalen len dookola – skuste o 30 dni. Je to normalne?

 2. Potrebujete rýchlu pôžičku s relatívne nízkou úrokovou sadzbou až 3%? Ponúkame podnikateľský úver, osobný úver, úver na bývanie, úver na auto, študentský úver, úver na konsolidáciu dlhu e.t.c. bez ohľadu na vaše kreditné skóre. Sme garantované pri poskytovaní finančných služieb našim početným klientom po celom svete. S našimi flexibilnými balíkmi úverov môžete úvery spracovať a preniesť na dlžníka v čo najkratšom čase, kontaktujte nášho špecialistu na poradenstvo a finančné plánovanie. Ak potrebujete rýchly pôžičku, kontaktujte nás na adrese: johnpatrickfilm@gmail.com

 3. Ozvú sa tým, čo to majú schválené a tí ostatní to žiaľ nemajú. Call centrá pôžičkových spoločností nemôžu kontaktovať všetkých lebo ide o značne vysoké náklady.

 4. Dobrý deň, požiadať o pôžičku Som pán Julius Becker dôveryhodný úverový veriteľ Potrebujete pôžičky na projekt, investície, osobné pôžičky, úvery na bývanie, študentské pôžičky, konsolidačné úvery a pôžičky na rôzne projekty? Potrebujete úver na spustenie malého, stredného alebo veľkého podnikania? Potrebujete pôžičku na vybudovanie domu alebo úveru na auto? Potrebujete pôžičku na nákup vybavenia strojov pre prácu? Julius Becker úverová firma je odpoveďou na všetky vaše problémy, poskytujeme pôžičky s 2% úrokovou sadzbou a naša transakcia je rýchla, bezpečná a pohodlná. tí, ktorí si od nás chcú získať pôžičku, by nás mali ihneď kontaktovať prostredníctvom (juliusbeckerfinancialhelp@gmail.com) okamžite pre viac informácií.
  Čakám na tvoju odpoveď.
  S Pozdravom
  Pán Julius Becker.

 5. Som pán Orlando Cano, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu vianočnú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: canoorlando11@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Orlando Cano

 6. Vážený pán / pani,

  Ponúkame zabezpečené a nezabezpečené pôžičky s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 3%. Hľadáte pôžičku na financovanie projektu alebo zaplatenie účtov? Tu prichádza vaša príležitosť prihlásiť sa na Green Light Capital Inc, ponúkame všetky druhy pôžičiek na investovanie do podnikov. Zainteresovaná osoba musí byť čestná. kontaktujte nás e-mailom: Ruthcannie@gmail.com

 7. Moja pôžička 23 000 EUR bola práve udelená, veľmi pekne ďakujem veľmi lapo mikro financie. Budem hovoriť o vašich službách s ľuďmi okolo mňa, ktorí potrebujú pôžičku alebo finančnú pomoc, pretože som ohromený vašou SWIFT Response.Hey Chlapci Ak potrebujete úver, neváhajte kontaktovať skutočného právneho veriteľa so 100% zárukou: e- Mail: Laboofunding960@gmail.com

 8. Som veľmi rád, že som dostal pôžičku od veriteľa pôžičky pána Petera, ktorý mi s mojou pôžičkou pomohol. Bolo to neuveriteľné, ako som dostal pôžičku vo výške 784 000,00 dolárov. Skúsil som rôzne služby, ale nikdy som nemohol dostať pôžičku z týchto služieb. niektorí z nich ma požiadajú, aby som vyplnil veľa dokumentov, a na konci dňa to neskončí dobre. ale som rád, že po stretnutí s pánom Ronaldom Markom som mohol dostať svoju pôžičku vo výške 784 000,00 dolárov, teraz sa moja spoločnosť vyvíja dobre a chcem vás všetkých dnes informovať, pretože sú rýchle a 100% spoľahlivé. teraz splácam pôžičku, ktorú som dostal od Spoločnosti (peter LOAN COMPANY). kontaktujte ich a nestrácajte čas s týmito poskytovateľmi pôžičiek: E -mail {peterhelps01@outlook.com} ďakujem

 9. Potrebujete súrnu pôžičku? ak áno, kontaktujte nás pre viac informácií E -mail: dakany.endre@gmail.com o povedal:

  Potrebujete súrnu pôžičku? ak áno, kontaktujte nás pre viac informácií E -mail: dakany.endre(a)gmail.com

 10. Bezstarostná půjčka pro celou ČR s rychlým vyřízením a bez nesmyslných poplatků. Férové a spolehlivé jednání zaručeno, přijedu do vašeho města na osobní schůzku k podpisu smlouvy o půjčce. Jasná a srozumitelná smlouva bez podvodů a nefér. Výši měsíčních splátek a dobu splatnosti lze upravit dle vašich možností. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese: mimochodekpavel78@gmail.com Whatsapp: +421951694913

 11. seriózní nabídka půjčky
  Mám kapitál, který bude použit k poskytnutí konkrétních krátkodobých a dlouhodobých půjček v rozmezí od 5000 Kč do 1000 000 Kč každému vážnému zájemci o tuto půjčku. 2 až 3% úrok ročně v závislosti na půjčené částce, protože jako soukromý nechci porušovat zákon o lichvě. Splácet můžete maximálně 3 až 30 let v závislosti na půjčené částce. je na vás, jaké měsíční platby budete mít. Žádám pouze o ověřené ručně psané uznání dluhu a také nějaké dokumenty k doložení. pro více informací nás kontaktujte na mail: jindrichnovo.cz92@gmail.com

 12. Speciální a výhodné půjčky.

  Potřebujete finanční prostředky pro svůj dům, své podnikání, nákup automobilu, kola, zahájení vlastního podnikání, své osobní potřeby, své pochybnosti. Nabízím osobní půjčky 30 000 – 8 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 2%, bez ohledu na výši. V žádosti o půjčku uveďte přesnou částku a datum splatnosti. Pro více informací nás kontaktujte na: Rollerovadominika@seznam.cz

 13. Speciální a výhodné půjčky.

  Potřebujete finanční prostředky pro svůj dům, své podnikání, nákup automobilu, kola, zahájení vlastního podnikání, své osobní potřeby, své pochybnosti. Nabízím osobní půjčky 30 000 – 8 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 2%, bez ohledu na výši. V žádosti o půjčku uveďte přesnou částku a datum splatnosti. Pro více informací nás kontaktujte na: frolex.okfinance110@gmail.com

 14. Pozor žiadatelia,

  Máte záujem urgentne požiadať o pôžičku? Sme vám k službám
  kedykoľvek každý deň, momentálne pôžičky za veľmi dobrý úrok 3 %. my
  ponúkajú rôzne druhy pôžičiek, ako napr.

  Firemné pôžičky
  Podnikateľské pôžičky
  Osobné pôžičky
  Pôžičky na autá
  Pôžičky na bývanie
  Pôžičky na účty
  Osobné pôžičky

  Motor:. Spokojnosť našich zákazníkov je našou hlavnou prioritou.

  S Pozdravom
  Pani Lisa.

 15. Sme financná štruktúra založená na úverovej zmluve od 3 000 € do 2 000 000 € s nízkou úrokovou sadzbou pocas doby splácania podla želania zákazníka Naše kredity sú udelované všetkým serióznym ludom, ktorí nám to dokážu vrátit Kontaktujte nás e-mailom: davidliska67@gmail.com

 16. Si finančne deprimovaný? Hľadáte PÔŽIČKU?

  Ponúkame osobné pôžičky, podnikateľské pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá a pôžičky s platbou na účet od ($) 5 000,00 € do ($) 5 000 000,00 €, dolár/euro, s úrokovou sadzbou 3 %. Pôžičky musia byť na legitímne a zákonné účely.

  INFORMÁCIE O DLŽNÍKOVI

  Vaše mená …………………………..
  Tvoja krajina………………….
  Tvoje mesto…………………..
  tvoj štát ……………………
  Vaša adresa …………………
  Vašou úlohou ……………..
  Váš rodinný stav ……………….
  pohlavie …………/vek ……………………
  telefónne číslo………………….
  Mesačný príjem……………………
  Doba splatnosti pôžičky ………………………..
  Požadovaná výška pôžičky ………………….

  Ďakujeme a dúfame, že sa nám čoskoro ozvete, aby sme vám mohli poslať podmienky pôžičky a splátkový kalendár.

  podpis,
  Výkonný predseda
  Suzanne Klatten.
  EMAIL: financesus@hotmail.com

 17. História nikdy nezabudne na pani Annie Terry, táto dáma mi utrie slzy z očí. potreboval som súrne peniaze na liečbu obličiek môjho syna, moja banka na Slovensku mi nemohla ponúknuť úver. Len málo spoločností využilo moju potrebu a vyzbieralo malé peniaze, ktoré som mal. všetka moja nádej bola preč. Na pani Annie som narazil, keď som na tejto stránke hľadal súkromného veriteľa hodného dôvery. Pani Annie je úžasná dáma s dobrým srdcom, som naozaj hrdá na ženu, ktorou je. len táto pani mi mohla ponúknuť úver na liečbu môjho syna. nemocničný účet bol zaplatený, môj syn žije a zlepšuje sa. Neviem, koľko ľudí vás v minulosti sklamalo, pravdou je, že ak potrebujete finančnú pomoc, súkromná pôžičková spoločnosť, ktorej môžete 100% dôverovať, je Annie Finance Company. V prípade otázok vám odporúčam poslať e-mail na adresu info.annie_finance0@yahoo.com

 18. Úspešne som získal úver od Annie Finance Company, hľadal som 30 000 eur, jediná spoločnosť, ktorá mi mohla úprimne pomôcť s úverom, je spoločnosť Annie Finance. úprimné slovo z môjho srdca, požiadajte o úver od tejto spoločnosti. skutočne dostanete kredit. kontaktný e-mail je info.annie_finance0@yahoo.com, urobte to teraz. nezľaknite sa, táto spoločnosť mi pomohla. Mám plnú záruku, že vám požičia úver čo najrýchlejšie.

 19. Ponúkam pôžičky vážnym ľuďom.
  Hľadáte pôžičku na začatie podnikania, či už ide o realizáciu projektu alebo či potrebujete peniaze z iných dôvodov alebo z akéhokoľvek dôvodu. Sme pripravení požičať každému, kto má nárok na vrátenie peňazí. Dajte mi prosím vedieť výšku vašej žiadosti o pôžičku a jej termín. Prosím kontaktuj ma
  valkamla1@email.cz

 20. Potrebuješ peniaze? ak áno, pošlite e-mail: (dakany.endre@gmail.com) pre viac podrobností o povedal:

  Potrebuješ peniaze? ak áno, pošlite e-mail: (dakany.endre(a)gmail.com) pre viac podrobností

 21. Potrebuješ peniaze? ak áno, email: (dakany.endre@gmail.com) o povedal:

  Ahoj,

  Sme certifikovaní na poskytovanie typov úverov alebo akéhokoľvek druhu nasledujúceho financovania: Súkromný úver? Podnikateľské pôžičky? Úver na konsolidáciu dlhu? Vylepšiť svoj domov? Investičný úver? Dostupné kredity? Osobné pôžičky? Komerčné pôžičky? Kombinovaná pôžička? Konsolidácia pôžičiek? V prípade záujmu nás kontaktujte: (dakany.endre(a)gmail.com)

  Naliehavá ponuka pôžičky.

 22. Dobrý deň, tieto informácie sú pre ľudí, ktorí skutočne potrebujú peniaze. správna spoločnosť, ktorej môžete dôverovať, je info.annie_finance0@yahoo.com Už som od tejto spoločnosti dostal úver. so všetkým prisahám, že od nich skutočne dostanete uznanie.

 23. Chcem informovať všetkých na tejto stránke, že som dnes úspešne získal úver od pani Annie. Minulý týždeň som požiadal o úver po prečítaní príspevku od dámy, ktorá získala úver od tejto spoločnosti. Môžem vás 100% ubezpečiť, že táto spoločnosť je skutočná a ponúka rýchly a cenovo dostupný úver pre zainteresované osoby. kontaktujte info.annie_finance0@yahoo.com a požiadajte o úver. peniaze dostanete skutočne do 24 hodín bez omeškania. táto spoločnosť vám chce pomôcť, nejde im o vaše peniaze.

 24. Pôžičku získate ľahko bez zbytočného papierovania. Požičiame Vám od 50 000 do 50 mil. Kč Kontaktujte ma pre každú časť do 50 000 000 Sk Získate nielen výhodnejšiu sadzbu, ale predovšetkým istotu, že ak prídete o prácu alebo ochoriete, vďaka mojej pôžičke nebudete bez peňazí. E-mail: tomasblahuta057@gmail.com

 25. Půjčka na konec roku
  dobrý den jsme na konci roku a nabízíme půjčky každému, kdo potřebuje oslavit Vánoce a nový rok s rodinou v dobré atmosféře nabízíme od 30 000 Kč do 12 000 000 Kč pro více informací nás kontaktujte na e-mailu: jana17451@email.cz

 26. VIANOČNÁ PÔŽIČKA!!! VIANOČNÁ PÔŽIČKA!!! VIANOČNÁ PÔŽIČKA!!!
  Dobrý deň, Potrebujete naliehavú vianočnú pôžičku, Potrebujete financovať konsolidáciu dlhu? potrebujete finančné prostriedky na dom, kúpu auta, založenie vlastného podnikania, svoje dlhy. Poskytujem pôžičky záujemcom za prijateľnú úrokovú sadzbu 2%. V prípade záujmu ma kontaktujte na email: Blankasimonova870@gmail.com

 27. Wow, pridajte sa ku mne, aby som poďakoval tejto firme, ktorá mi ponúkla pôžičku vo výške 88 000 na rozšírenie môjho podnikania o ďalšie informácie požiadajte prostredníctvom e-mailu (suntrustfinancialhome@gmail.com) sú 100% legitímne Potvrdil som to vďaka Williamovi H. Rogersovi za utrel mi slzy Boh bude naďalej žehnaj teba a tvoju rodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.