Provident – recenzia a hodnotenie pôžičky

Dnešná recenzia bude venovaná poskytovateľovi pôžičiek Provident. Spoločnosť Provident Financial bola založená už v roku 1880 vo Veľkej BritánProvidentii. Obyvateľom Slovenska je spoločnosť istotne veľmi známa, nakoľko sa už dlhé roky objavuje v televíznych reklamách, novinách a na billboardoch. V súčasnosti je Provident na slovenskom trhu s pôžičkami už trinásty rok, konkrétne od roku 2001. Je členom APSÚ (Asociácia poskytovateľov spotrebiteľských úverov – http://www.apsu.sk/clenovia/ ).

Provident sa na stránkach pýši viac než pol miliónom slovenských zákazníkov, vďaka čomu sa pre „neskúsené oko“ môže javiť dôveryhodne a vzbudzovať pocit akejsi tradície.

Zažiadajte si o pôžičku
u spoľahlivého poskytovateľa Provident.

V prospech Providentu nahráva aj fakt, že majú skutočne kvalitný servis pre klientov. Na Slovensku pôsobí 1500 obchodných zástupcov, čo znamená, že spoločnosť si zakladá na individuálnom prístupe a reálnom riešení potrieb zákazníkov. Anonymné hlasové záznamníky a mailové adresy sú tabu.

V článku sa dozvieme, či si Provident tieto pozitívne ohlasy zasluhuje a čo všetko svojim klientom ponúka.

Pôžička Provident

Mám nárok na pôžičku Provident?

V prvom rade navštívte stránky spoločnosti, kde vyplníte prehľadný a jednoduchý formulár. Vo formulári uvádzajte vždy pravdivé a aktuálne údaje o sebe, aby sa predišlo neskorším problémom.

Po odoslaní vyplneného formulára sa s Vami skontaktuje niektorý z obchodných zástupcov, ktorý si s Vami bude chcieť dohodnúť stretnutie. Na stretnutí dôjde k čo najvýhodnejšiemu nastaveniu zmluvy a jej podpísaniu oboma zúčastnenými stranami.

Stretnutie a vyplnenie vstupného formulára je možné uskutočniť aj telefonicky. Zavolajte na telefónne číslo 0850 111 104 a to v čase od 08:00 do 20:00 počas pracovných dní a od 09:00 do 18:00 počas víkendu. Operátorovi nadiktujete potrebné údaje a dohodnete si presný termín schôdzky.

Na stretnutí s obchodným zástupcom preldožíte nasledovné dokumenty:

 • preukaz totožnosti
 • potvrdenie o trvalom bydlisku
 • potvrdenie o pravidelnom príjme

dokumenty

Koľko si môžem od Providentu požičať?

Pokiaľ budete žiadať o pôžičku od spoločnosti Provident po prvý krát, dohodnete si stretnutie s obchodným zástupcom, ktorý Vás môže navštíviť aj priamo doma. Zástupca nahliadne do Vašich príjmov a výdavkov a na základe nich Vám odporučí primeranú čiastku, ktorú si môžete požičať. Zároveň si tak overí Vašu schopnosť splatiť pôžičku. Provident totiž peniaze požičiava iba klientom, ktorí sú pôžičku schopní splatiť včas. Jeho odporúčaní sa, samozrejme, nemusíte pridŕžať a požičať si môžete ľubovoľné množstvo peňazí. Zástupca funguje ako poradca a sprostredkovateľ zmluvy. Nakoľko zástupcovia sú osoby s ekonomickým vzdelaním, môžete s nimi prekonzultovať aj iné záležitosti, než je samotná pôžička.

Pôžička Provident ponúka sumy od 160 do 2 300 euro s dátumom splatnosti od 60 do 100 týždňov.

Pôžička Provident Vám
dokáže ponúknuť až 2 300 eur.

Ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN) sa nám nepodarilo dohľadať a jej výška sa údajne odvíja od konkrétnej výšky pôžičky a lehoty jej splatenia. Upozorňujeme však na skutočnosť, že od 01.06.2014 je na Slovensku zákonom nariadený tzv. úrokový strop, nastavený na max. 29,4% ročne. Pokiaľ by ste teda pri pôžičke od Providentu alebo pri ktorejkoľvek inej slovenskej pôžičke zistili vyšší úrok, je v rozpore so zákonom a zmluva stráca platnosť.

Peniaze si môžete nechať zaslať na Váš bankový účet alebo poštovou poukážkou. To je výhoda najmä pre starších ľudí, ktorí nie vždy disponujú elektronickým bankovníctvom, prípadne nemajú prístup na internet.

Splácanie pôžičky

Čo sa týka splatenia Vašej pôžičky od spoločnosti Provident, tu sú podmienky pomerne nejasné. Na stránkach spoločnosti sme sa zaujímali o termín začiatku splácania, no narazili sme iba na vetu „Začiatok splácania závisí na type produktu, ktorý si vyberiete. Viac sa dozviete od svojho obchodného zástupcu“. Takéto vyjadrenie nám pripadá nie príliš transparentné a máme pocit, akoby sa spoločnosť vyhýbala presnej odpovedi. Navyše pôžička od Providentu je iba jedným produktom a nevšimli sme si, že by spoločnosť ponúkala aj iné typy pôžičiek. Vyjadreniu sme teda neporozumeli.

Z ostatných náznakov sme však vyrozumeli, že sa u Provident-u spláca týždenne. Takáto splátková perióda sa nám zdá zvláštna a doposiaľ sme sa s ňou nestretli u žiadneho iného poskytovateľa. Vo všeobecnosti sa splátky delia na mesačné (pri bežných pôžičkách) a jednorazové (pri krátkodobých pôžičkách do 30 dní).

Predčasné splatenie

V prípade, že budete schopní splatiť svoju pôžičku skôr, než ste uviedli v zmluve, môžete tak urobiť. Predčasné splatenie nie je nijak extra spoplatnené. V jednej splátke je taktiež možné uhradiť viac, než je jej hodnota, čím sa Vám celková lehota splatnosti skráti.

Vynechanie splátky

Pokiaľ sa Vám stane, že na splátku nebudete mať peniaze a neuhradíte ju, bezodkladne kontaktuje Vám prideleného zástupcu. V tomto prípade Provident opäť zatajuje akým spôsobom bude problém riešený a všetko necháva na osobnú dohodu so zástupcom.

Pôžičku môžete získať jednoducho
prostredníctvom on-line formulára.

Výhody pôžičky od spoločnosti Provident

 • pôžička na čokoľvek
 • bez ručiteľa
 • peniaze od 160 do 2300 €
 • splatnosť od 60 do 100 týždňov
 • bez skrytých poplatkov
 • transparentná zmluva
 • jednoduché vybavenie on-line alebo cez telefón
 • rýchle doručenie peňazí
 • pridelený obchodný zástupca
 • predčasné splatenie bez poplatkov

Nevýhody pôžičky od spoločnosti Provident

 • nutnosť dokladovať príjem
 • (pravdepodobne) týždenné splátky
 • nejasné a neúplné informácie na stránkach spoločnosti

 

Pre ilustráciu pridávame krátky rozhovor s jednou zo zákazníčok, pani Jankou z Humenného

Ako dlho využívate služby  spoločnosti Provident?

Viac ako 2 roky.

Ste spokojná, keď si požičiavate opakovane?

Áno. Vyhovuje mi rýchlosť dodania peňazí a taktiež to, že sa vyhnem papierovaniu. Obchodný zástupca ma navštívi a spíše so mnou celú zmluvu. Potom sa raz do týždňa zastaví pre splátku. 

Využila ste možnosť odkladu splátky?

K takej situácii našťastie zatiaľ nedošlo, ale obchodný zástupca mi potvrdil že sa splátka dá odložiť bez problémov.

Ako by ste opísala prístup obchodného zástupcu?

Zástupca mi vždy vyjde v ústrety. Vídame sa každý týždeň a okrem finančného poradenstva sa s ním vždy môžem porozprávať aj o bežnom živote a nie iba o splátkach.

Odporučili by ste Provident známym, pokiaľ by sa dostali do finančných ťažkostí?

Určite áno. Na Provident sa dá vždy spoľahnúť a nemám sa na čo sťažovať.

Naše hodnotenie

Spoločnosť Provident láka na vysoké sumy, ktoré si je možné požičať. Výhodou je bezúčelnosť a rýchle dodanie. Ako prínos vnímame pridelenie vlastného obchodného zástupcu, no nepozdáva sa nám, že iba on Vám poskytne úplné informácie ohľadom splácania a celkovej sumy, ktorú zaplatíte. Konštatujeme, že Provident patrí medzi najznámejších a najobľúbenejších poskytovateľov na Slovensku, no rozhodnutie v tomto prípade nechávame iba na Vás.

 

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Provident – recenzia a hodnotenie pôžičky
Ohodnoťte článek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.