Quatro pôžička – recenzia a hodnotenie

Spoločnosť Quatro pozná iste väčšina z Vás čitateľov.Quatro pôžička Opäť sa jedná o sprostredkovateľa predaja na splátky a vďaka dlhoročným mohutným reklamným kampaniam sa po boku Home Credit ocitla táto spoločnosť na vrchole slovenského trhu.

Quatro na Slovensku pôsobí už od roku 1999 a patrí pod finančnú skupinu VÚB – Intesa Sanpaolo. V súčasnosti má na trhu podiel vyše 60%.

Pôžičku Quatro
získate pohodlne cez internet.

Predaj na splátky nie je v princípe nič iné, než klasický spotrebný úver. Pokiaľ si zakúpite napr. pračku na splátky, jediným rozdielom bude skutočnosť, že poskytovateľ bude vedieť, na čo si úver beriete. Pračka totiž bude predmetom pôžičky resp. nákupu na splátky.

Pôžička od Quatro spĺňa vlastnosti klasickej nebankovej pôžičky. V dnešnej recenzii sa na ňu pozrieme bližšie. Zistíme, akú má charakteristiku, v čom sa líši od ponuky konkurencie, spomenieme si podmienky potrebné pre jej získanie a vysvetlíme, akým spôsobom je možné o ňu požiadať.

Quatro ako člen finančnej skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo

Quatro na svojich stránkach tvrdí, že nakoľko je členom skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo, sú aj jej pôžičky také výhodné, ako keby boli od banky. Skúsili sme teda do pôžičkovej kalkulačky na stránke VÚB Banky zadať totožné hodnoty ako do kalkulačky na stránkach Quatro a zistili sme, že Quatro pôžička vyjde v konečnom dôsledku drahšie a najvýraznejšie sa to prejavuje pri krátkych dobách splatnosti. Rozdiely nie sú enormné, ale predsa zaplatíte o niečo viac.

Vlastnosti a špecifikácie pôžičky od Quatro

 • peniaze od 600 do 5 000 €
 • doba splatnosti 12 až 60 mesiacov (odstupňované po 12 mesiacoch)
 • nebanková pôžička

Podmienky pre získanie pôžičky od Quatro

V prípade, že by ste sa chceli oboznámiť s podmienkami, ktoré pre získanie pôžičky musíte spĺňať, pravdepodobne Vás sklameme. Na stránkach Quatro sa nám potrebné informácie dohľadať nepodarilo a keď sme sa obrátili na zákaznícku podporu, bolo nám poskytnuté nasledovné vyjadrenie:

„Podmienky pre získanie pôžičky posudzujeme jednotlivo a k jednotlivým žiadostiam pristupujeme individuálne.“

Takéto vyjadrenie vnímame ako netransparentné. Existujú totiž isté základné predpoklady pre získanie, ktoré sa nemenia. Je nimi napríklad nutnosť byť plnoletý, mať slovenské občianstvo, trvalý príjem a podobne. Či od Vás však Quatro bude vyžadovať potvrdenie o príjme, prípadne iné potvrdenia a dokumenty, netušíme. V prípade, že by ste teda o pôžičku záujem mali, budete aj Vy musieť osloviť operátora, ktorý Vás bude posudzovať individuálne. Inak sa zrejme žiadané informácie nedozviete.

Ako sa dostanem k pôžičke od Quatro?

Ak spĺňate podmienky pre získanie (ktoré si teda buď domyslíte alebo sa o nich budete reálne informovať), najjednoduchšou cestou bude opäť vyplnenie jednoduchého formulára cez tento odkaz.

Ako ďalší spôsob môžete využiť on-line žiadosť priamo na stránkach spoločnosti Quatro. Na úverovej kalkulačke (viď obrázok) si nastavíte výšku pôžičky a dobu jej splatnosti. Po stlačení tlačidla Chcem pôžičku budete presmerovaní na kontaktný formulár, v ktorom zadáte svoje meno, adresu a dátum, v ktorý si prajete, aby sa s Vami spojil zamestnanec Quatro pre celkové dojednanie zmluvy.

Quatro - úverová kalkulačkaÚverová kalkuačka (https://www.quatropozicky.sk/ako-to-funguje)

Operátora je však možné kontaktovať aj telefonicky a dohodnutie zmluvy tak urýchliť.

Po odoslaní Vašej žiadosti by Vám mali byť doručené prihlasovacie údaje do klientského profilu na stránkach Quatro. Profil sa nazýva Moja zóna. Formu zaslania prístupových údajov do nej sa nám opäť nepodarilo dohľadať.

Keď sa do Mojej zóny prihlásite, detailne si prezriete všetky vlastnosti pôžičky. Ďalej do nej doplníte ďalšie potrebné údaje (inak nešpecifikované) a Váš súhlas s navrhnutými podmienkami.

Po Vašom odsúhlasení podmienok pôžičky od Quatro Vám budú peniaze zaslané na bankový účet. Postup získania pôžičky je skutočne jednoduchý a rýchly, no jedinou vecou, ktorá nás zamrzela sú chýbajúce podmienky a informácie. Tie zároveň chýbajú v otázke splácania pôžičky, ale myslíme, si, že sa bude jednať o klasické zasielanie dohodnutých mesačných platieb na účet spoločnosti.

Quatro vracia 5% z ceny každého nákupu

Pôžička od Quatro sa od konkurencie odlišuje jednou zaujímavou výhodou. Síce vďaka nej nezbohatnete, ale prečo sa netešiť aj z takej maličkosti, akou je vrátenie 5% z ceny svojich nákupov? Táto hodnota Vám bude vrátená z peňazí, ktoré si od spoločnosti Quatro požičiate.

Quatro Vám vráti
5% z ceny každého nákupu

Postup je však mierne zložitý, čo môže niektorých ľudí od uplatnenia zľavy odradiť. Pre získanie tejto zľavy budete musieť svoj nákup dokázať a to buď formou vyplnenia on-line formulára alebo telefonickým nahlásením na čísle 0850 311 411. Uvádzať budete údaje z pokladničného dokladu (názov obchodu, dátum nákupu, cena za nákup, údaje o Vás a pod.). Bločky fyzicky zasielať nemusíte.

Prvý deň nasledujúceho mesiaca Vám budú všetky percentá z nahlásených nákupov vrátené na Váš účet. Na uplatnenie zľavy je nutné dokladovať nákupy najneskôr do 3 mesiacov od ich vzniku.

Doplnkové služby pôžičky od Quatro

Spoločnosti, ktoré sme doposiaľ hodnotili majú vo svojej ponuke rôzne doplnkové služby. Nevylučujeme, že ich ponúka aj Quatro, no opäť sme narazili na chýbajúce informácie. Netušíme teda, či si môžete poistiť schopnosť splácania, či si v prípade nepriaznivých podmienok môžete splátku odložiť, prípadne predĺžiť celkovú dobu splatnosti. Nezistili sme ani to, či sa dá pôžička splatiť predčasne a či je táto služba spoplatnená. Apelovali sme na zákaznícku linku spoločnosti, aby boli tieto informácie na stránky doplnené a dúfame, že sa tak čoskoro stane. Každopádne k dátumu 08.07.2014 tieto cenné informácie na stránkach Quatro absentujú.

Výhody pôžičky od Quatro

 • bez preukazovania účelu
 • 5% z ceny nákupu späť
 • jednoduchá žiadosť on-line alebo telefonicky
 • rýchle dodanie peňazí na účet
 • Quatro je člen skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo

Nevýhody pôžičky od Quatro

 • nastavenie doby splatnosti iba po 12-mesačných periódach
 • zavádzajúca informácia o výhodnosti pôžičky v porovnaní s bankou
 • netransparentné podmienky pre získanie pôžičky
 • málo informácií na stránkach spoločnosti
 • chýbajúce informácie o doplnkových službách (poistenie splátok, predĺženie lehoty splatnosti a pod.)

Naše hodnotenie

Spoločnosti Quatro sa v súčasnosti nedá uprieť jej postavenie a vysoký podiel na slovenskom trhu s pôžičkami. Podľa dostupných informácií a výpočtu parametrov na úverovej kalkulačke ju hodnotíme ako priemer medzi poskytovateľmi nebankových pôžičiek. Od konkurencie nie je oveľa drahšia a poznáme aj niektorých menej výhodných poskytovateľov.

Čo nás ale nepresvedčilo a dovolíme si dodať, že aj sklamalo je akútny nedostatok potrebných informácií na stránkach spoločnosti.  Všetko Vám síce bude vysvetlené pri dohadovaní a podpise zmluvy, no to, že dovtedy musíte venovať svoj čas a energiu vypĺňaniu žiadosti, ktorú možno nakoniec odmietnete, hodnotíme ako veľké mínus v očiach potenciálnych klientov.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Quatro pôžička – recenzia a hodnotenie
4 (80%) 21

4 komentáre pri “Quatro pôžička – recenzia a hodnotenie

 1. Nie som spokojna prave sklamana s vybavovanim cez quatro. Vzdy dom vsetky splatky vyplatila ovela skor ako bolo potrebne a dnes v predajni odo mna chceli pracovne zaradenie a vyplatnu pasku za oktober. Mala som len za september. Vela zbytocneho casu a cakania.

  • Veľa rokov som využívala quatro, mala som aj striebornú kartu, neskôr som aj využívala bezúročné požičiavanie financií v čase, keď bol manžel bez práce. Situácia sa zastabilizovala, pracujeme obaja, tak sme quatro zrušili. Včera sme chceli kúpiť tocar za 400 eur z NAY a chceli sme využiť nákup na splátky cez quatro….som sklamaná prd zamietnutie…..nechápem pri príjme v čistom 920 eur mesačne mi zamietli nákup. Je pravda, že máme úver s mesačnou splátkou 243 eur…ale aj manžel zarába 600 eut mesačne, pre mňa nepochopiteľné! Načo potrebujú údaj, či som vydatá, veď je prefda jasné, že z 1520 eur mesačne, po odrátaní všetkých výdavkov….mi 40 eur v pohode na splátky zvýši. Nevadí….sklamali ste a, žiaľ, odporúčať vás nikomu nebudem. A mimochodom…asi tri dozadu mi prišla ponuka od vás na pôžičku, tuším až do výšky 50 tisíc eur…..to akože mi v pohode poskytnete a nákup za cca 400 eur nie?! Zarážajúce, no na Slovensku je možné všetko…pekný deň..

 2. Quatro… Cele zle. Som zivnostnik a nic sa cezto neda aj v predajni mi povedali ze to nemam ani skusat ked nemam 2 dni casu vybavovat veci ohladom toho. A stale chcu nejake potvrdenia a kktiny. Nechcem nikdy ceznich nic uz a budem vsade nanich len zle meno davat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.