SMS pôžičky – čo sú a kde ich získať ?

Rozvoj technológií priniesol rozvoj aj na poli úverových produktov. Poskytovatelia pôžičiek sa neustále prispôsobujú aktuálnym trendom v požičiavaní. Práve preto čoraz viac bánk a nebankoviek zavádza možnosť požiadať o pôžičku jednoducho zaslaním SMSky.

Vyberte si jedného z poskytovateľov
sms pôžičiek z našej ponuky.

Prvé pôžičky cez SMS sa objavili vo Fínsku. Zvyknú sa preto nazývať aj fínske pôžičky. Ak sa stretnete s týmto pomenovaním, jedná sa o rovnaký produkt.

Výhody, podmienky a postup získania si opíšeme v dnešnom článku. Pripojíme aj konkrétnych poskytovateľov SMS pôžičiek.

Žiadne „veľké“ peniaze

V prvom rade je nutné uviesť, že SMS pôžičky nie sú také štedré ako bežné spotrebné úvery. Peniaze sú síce doručené rýchlo, no takisto sa očakáva ich rýchle splatenie.

SMS pôžička Vám preto poskytne maximálne pár stoviek euro. Slúži ako okamžitá pomoc pri nečakanom výdavku alebo keď ostáva pár dní do výplaty a na účte už peniaze nie sú.

Najvyššiu sumu aktuálne ponúka spoločnosť pôzičkomat.sk, kde je možné získať až 900 €, avšak tiež až po opakovanej žiadosti.

Krátka doba splatnosti

Peniaze je nutné splatiť do jedného mesiaca. Poskytovatelia umožňujú dobu splatnosti posunúť v prípade, ak budete predpokladať, že dlh nestihnete splatiť načas. Dodatočné úpravy v zmluve sú vo väčšine prípadov spoplatnené.

Niektoré spoločnosti účtujú fixný poplatok za konkrétne predĺženie, iné účtujú percentá z výšky pôžičky.

Termín splatnosti sa dá zvyčajne odkladať donekonečna, čo je logické, pretože poskytovateľ si bude poplatok účtovať vždy.

Stačí mobil s číslom a dostanem peniaze?

Áno, postup je presne taký jednoduchý. Platí však až pri opakovanej žiadosti o pôžičku. Väčšina poskytovateľov od Vás v prvom rade bude žiadať registráciu.

Na vybavenie sms pôžičky
Vám stačí iba mobilný telefón..

Registrácia nebýva spoplatnená

…a pre spoločnosť slúži najmä na zriadenie užívateľského profilu. Ten bude uvádzať:

 • Aktuálny úverový účet – prehľadný výpis splatenej a dlžnej čiastky
 • Históriu pôžičiek – opakované pôžičky sú zvyčajne zvýhodňované lepším úrokom
 • Záznamy o splátkovej disciplíne – predčasné alebo oneskorené splatenie môže mať vplyv na budúce žiadosti
 • Zmeny v zmluvách – možnosť požiadať o zníženie/zvýšenie splátky, prípadne uhradiť pôžičku predčasne

Noví klienti sa najčastejšie registrujú cez internet. Na stránke spoločnosti vyplníte formulár. Ten slúži okrem informácií o pôžičke najmä na identifikáciu za účelom prípadného overenia v registroch dlžníkov.

Spoločnosti ale registre prezerajú iba ojedinele. Pôžičky totiž nie sú vysoké, a teda ani nie priveľmi rizikové. V registri si Vás „preklepne“ aj spoločnosť trila.sk.

Všetky zverené osobné informácie sú chránené bezpečnostnými certifikátmi. Nemôže s nimi narábať nikto okrem poskytovateľa pôžičky a ten na to taktiež potrebuje Váš súhlas.

Mnohé spoločnosti však požičiavajú aj bez nahliadania do registrov. V takom prípade zvyčajne býva pôžička zaťažená vyšším úrokom , prípadne je vyžadovaný ručiteľ.

Všeobecné podmienky

Pre získanie peňazí musíte spĺňať bežné všeobecné podmienky:

 • Byť starší ako 18 rokov
 • Byť občanom Slovenskej republiky (prípadne občanom krajiny, v ktorej o pôžičku žiadate)
 • Nebyť starší než 62 – 67 rokov (záleží na spoločnosti)
 • Nemať omeškané splátky u poskytovateľa a u iných inštitúcií
 • Byť v on-line alebo SMS kontakte s poskytovateľom
 • Ďalšie ojedinelé požiadavky v závislosti od poskytovateľa

Výhody SMS pôžičiek

 • Stačí 1 SMS
 • Peniaze do 24 hodín na účte
 • Pomerne lacná odplata
 • Prvá pôžička úplne zdarma (niektoré spoločnosti)
 • Vhodné pre každého
 • Bez dokladovania príjmu (niektoré spoločnosti)
 • Na čokoľvek
 • Bez ručiteľa

Nevýhody

 • Krátka doba splatnosti (maximálne 1 mesiac)
 • Spoplatnené predĺženie splatnosti
 • Nahliadanie do registrov (niektoré spoločnosti)
 • Nutnosť registrácie
 • Nutné splatiť naraz

Som registrovaný. Čo ďalej?

Pokiaľ registrácia prebehla úspešne, je to znamenie, že Vás poskytovateľ akceptuje ako nového klienta.

V tomto momente máte 2 možnosti, ako získať pôžičku.

     1 MOŽNOSŤ: Žiadosť cez internet pravdepodobne zvolíte ako prvú, keďže na ňom vytvárate registráciu. Na stránke nájdete online úverovú kalkulačku, na ktorej nastavíte konkrétne parametre pôžičky – požičanú sumu a termín splatnosti.

Systém okamžite vypočítava úrok a celkovú odplatu (RPMN).

Pôžičkomat kalkulačka

 

V pravej hornej časti obrázku vidíte cenu za pôžičku, celkovú sumu splatnosti a výpočet RPMN*

*Do pozornosti dávame RPMN z konkrétneho výpočtu na obrázku. Drží sa tesne pod hranicou úrokového stropu. Viac sa o ňom dozviete v tomto článku. Jeho prekročenie by znamenalo porušenie zákonného nariadenia a zmluva by sa tak stala neplatnou.

Prvá pôžička zadarmo?

Aktuálne spoločnosti súperia o zákazníkov. Overovali sme viacero stránok, no takmer každá nasadila rovnakú výhodu a to prvú pôžička zadarmo. Znamená to, že zaplatíte presne toľko, koľko ste si požičali.

Ide o jednoduchý reklamný trik. Pokiaľ si požičiate raz a nezaplatíte vôbec nič navyše, istotne sa pri ďalšej pôžičke vrátite. Neskôr už, samozrejme, úrok a poplatky platiť budete. Pre jednorazových zákazníkov je to však veľké plus.

Sms credits pôžička

smscredits dostanete prvú pôžičku úplne zadarmo a bezúročne. Doba splatnosti je však obmedzená iba na 15 dní.

     2 MOŽNOSŤ: Ak už máte zriadený svoj profil s účtom, pre opakované žiadosti skutočne stačí odoslať SMS správu. Pôžička Vám bude odsúhlasená a peniaze odoslané v čo najkratšom čase.

Väčšina poskytovateľov dokáže peniaze odoslať už do 24 hodín od odoslania správy. Stav pôžičky je možné opäť sledovať na svojom klientskom účte.

Úpravy zmluvy a splácanie pôžičky

Ako sme už spomínali, vlastnosti pôžičky je možné meniť aj dodatočne. Poskytovatelia zvyknú všetky dodatočné úpravy riešiť aj odoslaním SMS v rôznom tvare, napríklad PREDLZ 30 číslo zmluvy a podobne. Funkcia je opäť dostupná aj v profile.

O ďalšiu pôžičku je možné žiadať až po splatení tej aktuálnej. Momentálne nevieme, či niektorá spoločnosť umožňuje čerpať naraz viacero úverov a to aj vrátane pôžičiek od iných poskytovateľov.

SMS pôžičky sú bežne splatné do jedného mesiaca. Lehotu si môžete nastaviť aj po jednotlivých dňoch.

Splatnosť je jednorazová, čím sa SMS pôžičky líšia od klasických úverov. Požičiavajte si preto iba ak máte istotu, že v daný deň budete mať na splátku peniaze. Vyhnete sa tak zbytočnému poplatku za predĺženie. Ak by však predsa došlo k omeškaniu, ihneď kontaktujte svojho poskytovateľa.

Vernostné programy

Každá spoločnosť nejak odmeňuje svojich opakovaných klientov. Zvyčajne je to možnosť požičať si viac a lacnejšie. Úrovne dokonca bývajú odstupňované. S vernostným programom môžu zlacnieť alebo úplne zaniknúť aj niektoré poplatky.

Vernostný program pôžičkomat

S počtom načas splatených pôžičiek sa zvyšuje dostupná suma. Spoločnosť Pôžičkomat.

Záverečné hodnotenie

SMS pôžičky sú nám pomerne sympatické a v prípade potreby by sme ich určite sami využili. Pre moderného človeka sú rýchle, pohodlné a najmä bezpečné. Dajú sa nimi vyriešiť všetky menšie potreby peňazí.

Každopádne krátka splatnosť je zameraná skôr na zamestnaných ľudí alebo ľudí poberajúcich príspevky a dôchodok. Iba oni totiž majú istotu, že peniaze v nastavenom čase splatia. Ak patríte medzi nezamestnané osoby a peniaze sú takpovediac „v nedohľadne“, veľmi dobre pouvažujte, či dlh splatíte včas.

Inak voči SMS pôžičkám nemáme žiadne výhrady.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

SMS pôžičky – čo sú a kde ich získať ?
4.3 (85%) 4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.