Smscredits – recenzia SMS pôžičky

V modernej dobe dneška je trendom všetko čo najviac zjednodušiť a urýchliť. Tento postup môžemesms credits logo spoločnosti označiť za pozitívny, nakoľko sa nám poskytovatelia služieb snažia vyjsť čo najviac v ústrety a odbremeniť nás tak od zbytočne zdĺhavého vybavovania a schvaľovania.

Moderné spôsoby neobchádzajú ani poskytovateľov pôžičiek, vďaka čomu pre nás väčšina z nich zriaďuje nové služby ako SMS alebo on-line pôžičky.

V dnešnej recenzii sa zameriame na produkt SMS pôžička od nebankového poskytovateľa pôžičiek Smscredits.

Pôžičku Smscredits získate
jednoducho prostredníctvom sms správy.

Základom je telefón alebo prístup na internet

Poskytovanie pôžičiek cez smscredits prevádzkuje spoločnosť River Euro, s.r.o. so sídlom v Žiline. Všetka komunikácia, žiadanie, a zároveň odsúhlasovanie pôžičiek prebieha formou SMS správ alebo on-line formulárov, tým pádom šetríte Váš čas, pretože nemusíte nikam chodiť. Rovnako efektívne sa dozviete aj to, či Vám bola pôžička odsúhlasená. Časy, keď ste si kvôli vybaveniu pôžičky museli brať pol dňa dovolenku a neraz cestovať do iného mesta navštíviť najbližšiu pobočku, sú dávno preč.

Pôžička je iba krátkodobá

Pokiaľ sa jedná o krátkodobú pôžičku, znamená to, že poskytovateľ požičiava menšie sumy s krátkou dobou splatnosti. Tieto pôžičky sú teda vhodné v prípade, že o niekoľko dní očakávate výplatu alebo iný príspevok, vďaka čomu máte istotu, že peniaze včas splatíte. Pôžička je vhodná aj na nečakané výdavky, na ktoré Vám ale v „tesnejšom“ rozpočte nezostali prostriedky.

Stáva sa, že sa z ničoho nič pokazí chladnička, práčka, rozbijú Vám sklo na aute, prípadne v sezóne last-minute zájazdov narazíte na ponuku, ktorú by ste neradi odmietli. Navyše sa začína školský rok, čo sa istotne nezaobíde bez ďalších výdavkov.

Krátkodobá pôžička teda napomáha vyriešiť akútnu potrebu peňazí s predpokladom, že do mesiaca bude bez problémov splatená. 

Pôžičku  od Smscredits musíte
splatiť maximálne do 15 dní.

Parametre pôžičky

 • peniaze od 20 do 250 € / 350 € – vyššia suma je dostupná pre vracajúcich sa zákazníkov (čítaj nižšie)
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • bez dokladania účelu
 • vhodná pre zamestnaných/nezamestnaných, matky na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov, zdravotne postihnutých – vhodná prakticky pre každého
 • peniaze na účte do pár minút – v prípade, že ste klientom Tatra banky, Slovenskej sporiteľne, VÚB alebo Poštovej bankyv prípade inej banky je doručenie cca. 1 – 2 pracovné dni

Podmienky pre získanie pôžičky

 • vek minimálne 18 rokov
 • slovenské štátne občianstvo
 • nemať evidenciu v registroch dlžníkov
 • nemať nesplatené úvery v spoločnosti smscredits ani v žiadnej inej
 • vlastniť mobilný telefón a aspoň jednorazovú možnosť prístupu na internet pre prvú (a jedinú) registráciu
 • mať založený bankový účet

Pokiaľ spĺňate týchto niekoľko nenáročných podmienok, pôžička Vám sa najväčšou pravdepodobnosťou bude odsúhlasená. Pri prvej pôžičke si môžete požičať do výšky maximálne 250 €. Ak žiadate po druhý alebo viacerý krát, tešte sa na väčšiu sumu a výhodnejší úrok.

Zvýhodnenie stálych – vracajúcich sa klientov

Pri prvej pôžičke Vám smscredits požičia maximálne 250 €. Je to kvôli tomu, že spoločnosť zatiaľ netuší, či peniaze včas splatíte, a teda ste zatiaľ vnímaní ako riziková osoba. Pokiaľ však dokážete peniaze vrátiť včas a bez akýchkoľvek problémov, postupujete do 2 alebo 3 úrovne. Ako vracajúcemu sa zákazníkovi Vám bude dokonca vystavená vernostná karta.

Pokiaľ Vám bude vystavená vernostná karta, všetky pôžičky máte vopred schválené. V takom prípade Vás od pôžičky delí iba zaslanie jednej SMS správy.  Za kartu neplatíte žiadne poplatky. Karta je neprenosná. V prípade, že kartu stratíte, volajte infolinku 0911 99 99 15.

Delenie na úrovne je nasledovné:

     1 úroveň – 1 až 3 včas splatené pôžičky

     2 úroveň – 4 a 6 včas splatených pôžičiek

     3 úroveň – 7 a viac včas splatených pôžičiek

Príklad:

Pri požičaní si 250 € s dobou splatnosti 10 dní zaplatíte v prvej úrovni celkom 272,24 €. Pokiaľ by ste boli evidovaní v tretej úrovni, celkom vrátite 263,58 €. Znamená to, že čím viac krát o pôžičku požiadate a riadne ju splatíte, tým výhodnejšie bude v budúcnosti mať parametre.

Nevýhody SMS pôžičky:

 • možnosť požičať si iba nižšie sumy
 • o niečo vyššie sumy až po 3 bezproblémových pôžičkách
 • lehota splatnosti max. 15 dní
 • nutnosť splatiť peniaze jednorazovo

Ponuka smscredits ma oslovila a mám záujem o pôžičku

Postup pre získanie pôžičky je skutočne jednoduchý a dá sa povedať, že Vás pri jej získaní nebude nič zdržiavať. Každopádne je nutné mať aspoň jedenkrát prístup na internet, ktorý využijete pri registrácii na stránkach smscredits.

 • Prvým krokom pre získanie pôžičky je registrácia na stránkach spoločnosti. Tu vyplníte jednoduchý formulár, kde uvediete potrebné informácie. Po jeho vyplnení sa stávate registrovaným klientom spoločnosti smscredits.

Po vyplnení formulára budete presmerovaní na nastavenie Vašej pôžičky (viď obrázok). Tu si nastavíte požadovanú čiastku a dobu jej splácania. Zároveň uvediete skupinu, v ktorej ste momentálne evidovaní.

Výhodou je, že už pri nastavovaní vidíte presnú sumu, ktorú za pôžičku vrátite.

kalkulačka sms credits

ZDROJ: https://www.smscredits.eu/#

 • V rámci zjednodušenia máte možnosť registrovať sa aj priamo cez SMS správu. V tejto správe opäť uvediete potrebné údaje a odošlete ju na tel. číslo 0902 02 09 09. Po prijatí SMS Vás bude kontaktovať pracovník spoločnosti a dohodne s Vami ďalší priebeh.

Milan Hraškov rod.č.810101/9461, č.OP:EA123456, Tatra banka 1234567890/1100, Veľká Okružná 43, 01001 Žilina, korešp.: K.Kmeťku 313/10, 01008 Žilina

 • V priebehu rovnakého dňa budete oboznámení s odsúhlasením pôžičky. Pokiaľ už ste registrovaní a máte „čistú“ minulosť splácania, peniaze Vám budú zaslané okamžite.

Splácanie pôžičky

Rýchle SMS pôžičky sa od tých bežných líšia v tom, že sa splácajú jednotlivo, a teda ich nie je možné splácať vo viacerých splátkach.

Dbajte na včasnú úhradu pôžičky. Pri nastavovaní jej parametrov si môžete vybrať z doby splatnosti 5, 10 alebo 15 dní. V tomto spočíva jedna z nevýhod, nakoľko väčšina konkurenčných spoločností ponúka doby splatnosti až 1 mesiac (30 dní).

Peniaze od Smscredits máte
na účte do niekoľkých minút.

Smscredits Vás deň pred termínom splatnosti upozorní SMS správou a mailom.

Podmienkou je, aby bola Vaša platba zapísaná na účet spoločnosti najneskôr v deň splatnosti. Oneskorenie o deň by sa už rovnalo porušeniu zmluvných podmienok.

Peniaze môžete vrátiť buď prevodom z Vášho účtu, priamym vkladom na účet spoločnosti alebo vkladom na pošte (nezabudnite zaslať doklad o úhrade mailom alebo faxom).

Pokiaľ pôžičku splatíte včas, ihneď máte možnosť žiadať o ďalšiu. Po tretej takejto pôžičke sa stávate klientom druhej skupiny.

Predĺženie doby splatnosti

Spoločnosť smscredits ponúka aj možnosť predĺženia splatnosti, ktorá sa Vám hodí v prípade, že ku dňu splatnosti nemáte k dispozícií potrebný obnos peňazí. Služba je však spoplatnená a tento poplatok je nutné uhradiť ešte pred koncom nastavenej doby splatnosti.

Pôžičku je možné predlžovať maximálne 3 mesiace. Po ich uplynutí musí byť dlžná suma splatená a to vrátane všetkých poplatkov a úrokov.

Záverečné hodnotenie

SMS pôžička od smscredits nijak „nevyčnieva“ z ponúk konkurenčných poskytovateľov. Pozitívne vnímame fakt, že už pri žiadosti o ňu presne vidíte sumu, ktorú vrátite. Podmienky a nastavenia sú teda dostatočne jasné.

Za nevýhodu považujeme krátku dobu splatnosti a nižšie sumy, ktoré si možno požičať.

Celkovo tohto poskytovateľa hodnotíme kladne.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Smscredits – recenzia SMS pôžičky
5 (100%) 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.