Tesco pôžička – parametre, podmienky a hodnotenie

Pôvodom anglickú spoločnosť Tesco istotne pozná každý z nás.Tesco pôžička V súčasnosti na Slovensku neexistuje väčšie mesto, kde by sa nenachádzal aspoň jeden hypermarket, v menších mestečkách a obciach nájdeme zase malé Tesco Express.

Spoločnosť začala najskôr obchodovať  s potravinami, čomu sa venuje až dodnes. Vedenie spoločnosti však rýchlo pochopilo, že získať si zákazníkov znamená poskytnúť im omnoho viac, než iba potraviny, na základe čoho sa v Tescu začalo predávať aj oblečenie, elektronika a podobne. Vznikli dokonca vlastné čerpacie stanice a mobilný operátor Tesco Mobile.

Zažiadajte si o pôžičku Tesco
z pohodlia domova.

To ale stále nestačilo a v súčasnosti Tesco ponúka omnoho viac a to aj vo finančnom sektore. Čo sa týka týchto služieb, patrí medzi nich splátkový predaj, vlastná kreditná karta Clubcard Premiumhotovostná pôžička.

Aké parametre pôžička ponúka, za akých podmienok Vám bude odsúhlasená a akým spôsobom je o ňu možné požiadať sa dozvieme v dnešnom článku.

Tesco v spojení s Home Credit

V prvom rade by sme radi ozrejmili, že Tesco pôžičku iba ponúka, no nie je jej pôvodcom. Poskytovateľom je na Slovensku obľúbená a overená spoločnosť Home Credit Slovakia, a.s.. Ak sa pýtate, prečo by ste mali o peniaze žiadať v Tescu a nie rovno v niektorej z pobočiek Home Credit, vedzte, že Tesco vám k pôžičke poskytne aj rôzne ďalšie výhody, o ktorých sa dozviete ďalej v článku.

Každopádne by sme radi poukázali na skutočnosť, že výhody sa týkajú najmä stálych zákazníkov Tesca, pretože bonusy a zvýhodnenia oceníte hlavne pri nákupoch v Tescu.

Aké parametre má Tesco pôžička?

Tesco Vám poskytne nasledovné parametre pôžičky:

 • peniaze od 800 do 5 000 €
 • Tesco ponúka aj špeciálnu pôžičku na auto s výškou až 16 000 €
 • doba splatnosti 12 až 84 mesiacov – nastavuje sa po ročných úsekoch
 • RPMN od 16,3 % ročne
 • žiadne poplatky vopred
 • bez dokazovania účelu – peniaze použijete iba podľa svojich potrieb
 • bez ručiteľa
 • 3000 Clubcard bodov za vybavenie pôžičky – je dôležité uvedomiť si, že za body Clubcard možno v Tescu reálne nakupovať
 • 100 Clubcard bodov mesačne za riadne splácanie
 • pôžička je vhodná pre každého, kto dokáže doložiť príjem

Na získanie Tesco pôžičky budete potrebovať:

 • dva doklady totožnosti (občiansky preukaz, rodný list, cestovný pas, vodičský preukaz a pod.)
 • vek minimálne 18 rokov
 • bankový účet
 • aktuálny Výpis z Vášho bankového účtu
 • potvrdenie o príjme a od zamestnávateľa alebo originál posledného daňového priznania
 • ak ste živnostník, pripravte si aj údaje o firme (názov, adresu sídla, IČO a kontaktné údaje)
 • kontaktné údaje na Vás

Ako vidíte, pôžička je dostupná takmer pre každého, kto spĺňa týchto pár podmienok. Každopádne základným predpokladom je, že žiadateľ poberá príjem. Ako príjem sa okrem mzdy rátajú aj sociálne dávky, rodičovské príspevky, dôchodkové príspevky a podobne.

Pôžička Tesco je vhodná
takmer pre každého.

Na základe Vami doloženého príjmu Vám bude stanovená maximálna výška pôžičky. Nie je preto vylúčené, že nebudete mať možnosť dostať sa ka maximálnej možnej sume peňazí, a teda 16 000 €.  Všetko závisí od individuálneho posúdenia pôžičkových špecialistov. Vyplňte skúšobný, nezáväzný formulár alebo sa informujte priamo na pobočke Tesco finančných služieb.

Spojenie (refinancovanie) úverov

Tesco umožňuje svojim klientom aj v súčasnosti obľúbenú funkciu, ktorou je refinancovanie pôžičiek (úverov). V prípade, že máte viacero nesplatených úverov, Tesco tieto pôžičky vyplatí ostatným poskytovateľom a Vám ich zlúči do jedného.

Tak získate iba jednu pôžičku a odpadávajú Vám starosti so splácaním viacerých splátok. Výhodou je, že sa Vám môže o niečo znížiť aj mesačná splátka, avšak predĺži sa tým celková doba splatnosti, preto túto možnosť vždy dobre zvážte a vyrátajte.

Minimálna suma takto spojených pôžičiek je 1 000 €, maximum je nastavené na 10 000 €. Viac informácií tu.

Nevynechajte poistenie

V každom smere Vám odporúčame požiadať pri uzatváraní zmluvy aj poistenie schopnosti splácania. Nikdy neviete, či sa Vám nestane úraz alebo nestratíte prácu.

Poistenie tesco pôžička

Tesco pôžička je v základnom nastavení bez poistenia, máte však možnosť vybrať si poistenie Plus alebo poistenie Premium. S poistením sa Vaša mesačná splátka síce predraží o približne 1 až 3 €, táto suma ale nie je tak vysoká na to, aby ste riskovali prípadné vynechanie splátok. Buďte v bezpečí a vyhnite sa riziku.

Pôžičku Tesco si môžete
jednoducho poistiť.

Splácanie pôžičky

Pôžičku začínate splácať hneď nasledovný mesiac od jej odsúhlasenia, preto dbajte, aby ste na prvú splátku mali nachystané peniaze.

Peniaze môžete splácať bankovým prevodom, avšak najjednoduchšie je zadať banke trvalý príkaz, ktorý zaistí, že na splátku nezabudnete a vždy bude odoslaná včas. Splátky je možné uhradiť aj bežnou poštovou poukážkou. V prípade potreby sa dá spôsob splátok kedykoľvek zmeniť.

Pri podpise zmluvy Vám bude presne stanovený deň splátky. Pokiaľ by Vám však v budúcnosti prestal vyhovovať, je možné splátku presunúť na iný deň v mesiaci. Každopádne informujte poskytovateľa na tel. čísle 0850 003 777.

Druhou dôležitou vecou je výška splátky, resp. jej zvýšenie/zníženie. Nakoľko nikdy nemáte istotu, či budete po čase schopní uhrádzať dohodnutú splátku, venujte pri uzatváraní zmluvy pozornosť sekcii Dohoda o možnosti zmeny výšky a počtu splátok. Toto nastavenie musí byť dohodnuté, inak by ste v budúcnosti nemohli s nastavením splátok vôbec manipulovať.

Čo sa týka možnosti predčasného splatenia pôžičky, je zadarmo a nehrozia za neho žiadne pokuty. Informujte o tom však poskytovateľa aspoň 30 dní vopred.

Ako získať pôžičku?

Tak čo, zaujalo Vás Tesco so svojou pôžičkou? Pokiaľ áno, vybavenie je veľmi jednoduché a rýchle.

 • Ak chcete o pôžičku žiadať hneď, vyplňte on-line formulár. Po jeho prijatí sa s Vami spojí operátor, ktorý si vyžiada potrebné informácie. Zmluva Vám bude doručená poštou a po jej podpísaní ju odošlete späť na uvedenú adresu. Pokiaľ máte záujem o viac informácií, volajte infolinku alebo zájdite priamo do najbližšieho Tesca.
 • Vybavte pôžičku telefonicky na čísle 850 333 800.
 • Navštívte niektoré Tesco a vo finančnom stánku si už v priebehu niekoľkých minút pôžičku vybavíte a ihneď podpíšete zmluvu.

Naše hodnotenie

Tesco pôžičku hodnotíme kladne a bezpečne. Poskytuje ju síce Home Credit, avšak pôžička ponúka aj viaceré výhody, než by ste dostali priamo od Home Creditu.

Podmienky sú vysvetlené dostatočne jasné, úroky sú v porovnaní s konkurenciou v normálnej výške. Pôžičku vybavíte pohodlne a rýchlo. Skúste ju sami. Nenašli sme na nej žiadne negatíva.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Tesco pôžička – parametre, podmienky a hodnotenie
5 (100%) 1

4 komentáre pri “Tesco pôžička – parametre, podmienky a hodnotenie

 1. Dobri potrebujem uver na konstrukciu domu aj nabitok pracujem na zmluve .poberam 375 eur pracujem us veci ako tro mesiace …potrebujem vrlmi kolko bite mi dali

 2. Hľadáte dnes legitímnu pôžičku? Boli ste odmietnuté bankami kvôli zlej úverovej histórii? strach nič viac, pluto úverové financie doma je váš zlom s len cenovo prijateľnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás teraz cez

  E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com

 3. Chcel by som poďakovať spoločnosti Lapo Micro Finance za poskytnutie pôžičky. Niekoľkokrát som bol oklamaný, keď som sa snažil získať pôžičku, až som narazil na spoločnosť Lapo Micro Finance, ktorá mi poskytla pôžičku v hodnote 23 000 dolárov na starostlivosť o moje choré dieťa. Ak dnes potrebujete skutočného veriteľa, kontaktujte Lapo a nenechajte sa oklamať. Kontaktný e-mail: lapofunding960@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.