Trila pôžička – recenzia a hodnotenie

Dnešná recenzia sa bude týkať nebankového poskytovateľa pôžičiek Trila. Hneď na úvodTrilla logo musíme zdôrazniť, že spoločnosť TRILA Finance, s.r.o. má pomerne krátku históriu.

Po prieskume internetu sme zistili, že firma sídli na Vajnorskej 8/A v Bratislave. Zakladateľom firmy je Ing. Tomáš Vranka.

Vyskúšajte radšej bezpečnejšiu pôžičku
s vysokou schvalovateľnosťou od Cetelem!

Ako spoluvlastník vystupuje aj firma Begram, s.r.o., ktorej majiteľom je JUDr. Zoroslav Kollár.

Obaja spoločníci vystupujú aj ako konatelia mnohých ďalších firiem bez súvisu s pôžičkami. Ako podnikatelia teda pôsobia skúsene a to vo všetkých možných smeroch.

Firma bola zapísaná do obchodného registra dňa 26.10.2013. Na slovenskom trhu teda nie je ani rok. Informácie o jej histórii sa nám nepodarilo dohľadať.

Poďme sa bližšie pozrieť na pôžičky, ktoré Trila ponúka. Opíšeme si výhody a nevýhody, zistíme, čo je potrebné pre ich získanie a či sa v niečom odlišujú od iných pôžičiek na trhu.

Pôžičky hlavne čo najrýchlejšie, avšak krátkodobo

Súčasným trendom v oblasti poskytovania pôžičiek je rýchlosť získania peňazí a čo najväčšia bezstarostnosť pri ich vybavovaní. Trila sa tento trend snaží dodržiavať a využíva na to súčasné urýchľovacie nástroje. Sú nimi SMS správy a on-line prístup.

Pôžičky sa delia na tie pre fyzické osoby a pre živnostníkov. Živnostníci majú možnosť požičať si viac.

Trila poskytuje krátkodobé pôžičky. Najdlhšia možná doba splatnosti je 30 dní, a teda priemerne mesiac. Dôsledkom toho je fakt, že požičať si je možné iba pomerne nízke sumy peňazí. Tieto pôžičky vyhľadávajú ľudia najmä pár dní pred výplatou, keď majú istotu, že budú mať peniaze na splatenie. Takisto je možné ju využiť na vyriešenie náhlej, neočakávanej potreby, ako napríklad výpredaje, last-minute dovolenky, nečakaná porucha v domácnosti atď.

Rýchla on-line pôžička pre fyzické osoby

Táto pôžička je skutočne vhodná pre každého vďaka tomu, že žiadateľ nemusí nič dokladať. Ušetríte teda čas so zháňaním rôznych potvrdení o príjme, výpisov z účtu, dokumentov o majetku a podobne.

Toppôžička.sk pre Vás pripraví pôžičku
presne na mieru, s najlepším úrokom!

Parametre pôžičky:

Obrovskou výhodou tohto typu pôžičky je skutočnosť, že za ňu každý žiadateľ zaplatí rovnako. Nie je to teda tak ako pri iných typoch, keď dvaja ľudia zaplatili za rovnako nastavenú pôžičku inú výslednú sumu. To sa deje kvôli tomu, že iní poskytovatelia posudzujú záujemcov osobitne.

Dôvodom je tzv. bonita klienta, ktorú poskytovatelia vypočítavajú na základe údajov o príjmoch, výdajoch a histórii prípadného splácania predošlých splátok. Žiadatelia s vyššou bonitou dostávajú spravidla nižšie úroky a iné výhody. Rizikovo pôsobiaci žiadatelia získajú vyššie úroky a poplatky.

Toto všetko však v Trile odpadáva, pretože podmienky sú rovnaké pre všetkých.

Výhody on-line pôžičky od Trila

 • jednoduché nastavenie a odoslanie žiadosti
 • rýchle doručenie peňazí – už do niekoľkých minút
 • bez dokladania príjmu a účelu
 • Bez skúmania registrov – voči Trile však nedoplatky byť nesmú
 • Šetrí čas a náklady

Nevýhody

 • krátka doba splatnosti – jednorazová splatnosť
 • pomerne drahé poplatky
 • krátka história spoločnosti

Ako sa dostanem k on-line pôžičke?

Ako sme už písali, vybavenie je veľmi jednoduché. Týchto pár krokov Vám zabezpečí peniaze na účte už v priebehu niekoľkých minút (pokiaľ máte rovnakú banku ako Trila). Ak máte inú banku, doručenie peňazí závisí iba na jej schopnostiach.

 • V prvom rade sa pripojte na stránku sk, kde si zvolíte koľko a na ako dlho si chcete požičať. To Vám umožní tzv. úverová kalkulačka, ktorú vidíte na obrázku. Už pri nastavovaní presne vidíte, koľko za pôžičku zaplatíte (pravá časť obrázku) a kedy je termín splatnosti. Cena je konečná a nebude sa viac zvyšovať, čo je výhoda. Niektorí poskytovatelia totiž uvádzajú iba približné hodnoty a reálny poplatok je nakoniec úplne niekde inde.

úverová kalkulačka Trila

Úverová kalkulačka s presnými údajmi o odplate zo stránky trila.sk

 • Pokiaľ súhlasíte s nastavenou pôžičkou a s cenou, ktorú za ňu zaplatíte, prejdete na formulár. V ňom pravdivo uvediete všetky potrebné informácie.
 • Po spracovaní Vašej žiadosti vám budú odoslané peniaze tam, kde si ich prajete doručiť a to buď na účet alebo poštovou poukážkou.

Rýchla SMS pôžička pre fyzické osoby

Táto pôžička je ešte rýchlejšia, než tá on-line. Bude Vám na ňu stačiť mobilný telefón, vďaka čomu ju vybavíte kdekoľvek a kedykoľvek.

Parametre pôžičky (výška, doba splatnosti) sú rovnaké ako pri on-line pôžičke. Jediný rozdiel je v spôsobe jej vybavenia.

Pôžička od Cetelem prináša výhodné
a prehľadné podmienky. Presvedčte sa!

Pre jej vybavenie stačí postupovať nasledovne:

 • Na číslo 0902 02 33 02 zašlete SMS správu s textom SUMA SPLATNOSŤ MENO a PRIEZVISKO RODNÉ ČÍSLO ČÍSLO OBČIANSKEHO PREUKAZU ADRESA. Všetky údaje sú veľkým písmom a bez medzier.

Vzor SMS žiadosti: 350 30 JAN MORIC 880642/8765 EE123456 PARTIZANOV 22 TRNAVA

 • SMS správa je bezplatná. Na jej odoslanie nepotrebujete ani kredit! Po prijatí a zaevidovaní správy Vám bude doručená potvrdzujúca SMS a peniaze budú opäť odoslané na miesto určenia.

Rýchla on-line pôžička pre živnostníkov

Opäť veľmi vhodný produkt pre ľudí, ktorí podnikajú a majú živnosť. Pre tých Trila ponúka vyššie sumy. Spoločnosť nevyžaduje žiadne daňové priznania, vyhlásenia o príjmoch ani nič podobné. Všetko opäť prebieha on-line a starosti s vybavovaním dokumentov môžete hodiť za hlavu.

Parametre pôžičky pre živnostníkov:

Výhody a nevýhody tejto pôžičky sú rovnaké ako pri predošlých typoch. Požiadať o ňu je možné rovnakými cestami. Jediným rozdielom je výška pôžičky.

Registrácia na stránkach spoločnosti Trila a 25 % zľava na poplatkoch

Trila ponúka aj možnosť zaregistrovať sa na jej stránke. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí využívajú pôžičky častejšie, registráciu odporúčame a to hneď pre niekoľko dôvodov.

V prvom rade budete mať pod kontrolou nastavenia Vašej pôžičky, a zároveň uvidíte históriu pôžičiek, pokiaľ ich bolo viac. Užívateľský účet Vás upozorní aj na blížiacu sa dobu splatnosti, takže sa nestane, že by ste sa s platbou omeškali.

Druhou podstatnou vecou je akýsi prémiový program. Na vaše užívateľské konto sa pripisujú všetky pôžičky a čím viac ich máte za sebou, tým viac Vám Trila zvýhodní tie ďalśie. Na obrázku nižšie máte možnosť vidieť akým spôsobom Trila zvýhodňuje vracajúcich sa klientov.

Vernostný program Trila

Vernostný program pre opakujúcich sa klientov

Splatenie pôžičky a predĺženie doby splatnosti

Splatnosť pôžičky je jednorazová, ale to je pri zrýchlených pôžičkách bežné. Poskytovateľ očakáva, že si požičiate takú sumu, akú po výplate dokážete vrátiť. Preto by s jednorazovou platbou nemal nastať problém.

Peniaze môžete zaslať poštovou poukážkou, bankovým prevodom alebo priamym vkladom peňazí na účet Trila.

Pokaľ by z nejakého dôvodu došlo k tomu, že by ste nemali dostatok peňazí na zaplatenie pôžičky, nevadí. Trila ponúka aj možnosť posunúť dobu splatnosti.

Predĺženie splatnosti trila

Predĺženie splatnosti trila

 

 

Predlžiť splatnosť je možné od 15 do 45 dní a to maximálne päťkrát, čo dokopy dáva predĺženie až o 225 dní. Splatnosť je možné vybaviť zaslaním SMS alebo on-line žiadosti. Spracovanie žiadosti prebehne okamžite.

Upozorňujeme, že poplatok za splatenie nie je nízky, preto si riadne premyslite, či budete so včasným splatením otáľať a odkladať ho. Na obrázku vidieť presné poplatky za konkrétnu dobu predĺženia splatnosti.

Záverečné hodnotenie

Spoločnosť Trila na nás pôsobí mierne rozporuplne. Na jednej strane je pomerne nová, kvôli čomu by sa dalo predpokladať, že má málo klientov a ešte menej skúseností.

Zamrzeli nás aj pomerne vysoké poplatky. Tie sú ale dôsledkom toho, že Trila nemá istotu v riadnom splatení. Požičajú úplne komukoľvek.

Pozitívne však hodnotíme transparentné podmienky a presné čísla. Vždy ihneď viete koľko zaplatíte. Vybavenie už nemôže byť jednoduchšie. Pôžičky sú teda vhodné pre toho, kto sa nechce „babrať“ s dokladmi, peniaze potrebuje okamžite a dokáže splatiť dohodnutú odplatu.

 

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Trila pôžička – recenzia a hodnotenie
3.5 (70%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.