Úver4you – recenzia a hodnotenie

 „Ešte pred rokom som bol chronický gambler. Pri automatoch som trávil všetok čas, no šťastie mi neprialo. Počas jedného roka som si od rôznych veriteľov napožičiaval niečo vyše 15 000 euro. Neskôr som sa dostal na špeciálne liečenie, vďaka ktorému som sa tejto závislosti zbavil. To však tiež nebolo zadarmo a môj dlh sa tak ešte zvýšil. Iné východisko, ako požičať si, mi neostávalo. Jediný, kto nehľadel na moju „temnú“ minulosť, bola spoločnosť uver4you.sk, ktorej som sa za pôžičku zaručil garsónkou. V súčasnosti žijem slušný život.“ – Pavol P., Ružomberok

Jediná možnosť ručenia – ručenie nehnuteľnosťou

Ocitli ste sa v ťaživej životnej situácii? Potrebujete súrne väčšiu sumu peňazí, ale nikto z uver4youeventuálnych poskytovateľov pôžičiek Vám nevyhovel? Alebo jednoducho iba nechcete, aby ste museli dokladovať príjem či účel Vašej pôžičky? Možno ste sa práve rozhodli požičať si s tým, že predmetom ručenia za úver bude Vaša nehnuteľnosť. Pokiaľ sa stále neviete rozhodnúť, v nasledujúcich riadkoch Vám vysvetlíme, pre koho je pôžička s ručením nehnuteľnosťou vhodná,  v čom sa líši od ostatných typov pôžičiek a ako ju získať.

Zažiadajte o úver od Úver4you,
pri ktorom ručíte nehnuteľnosťou.

Pôžička s ručením nehnuteľnosťou ako forma istoty

Je pravda, že tento typ pôžičky má vo svojej ponuke takmer každý poskytovateľ pôžičiek. Či už sú to banky alebo nebankové subjekty, pôžička s ručením nehnuteľnosťou patrí u veriteľov medzi obľúbené formy. Je to vďaka skutočnej istote, že o požičané peniaze neprídu. Pri klasických pôžičkách bez ručenia títo poskytovatelia zarábajú na poplatkoch za poskytnutie a celkovom úvere, ktorý pri splatení zinkasujú.

Mnohokrát sa však stane, že dlžník jednoducho pôžičku nesplatí a v prípade, že vyhlási osobný bankrot alebo pôžičku získa na základe falošných osobných údajov, veriteľ o svoje peniaze naveky príde a nemá nijakú možnosť sa ich niekedy dočkať. To je aj jeden z dôvodov, prečo sú štandardné alebo zrýchlené pôžičky zaťažené nezmyselne vysokými poplatkami a úvermi. Pri pôžičkách s ručením nehnuteľnosťou tieto problémy odpadajú.

Výhody pôžičiek s ručením nehnuteľnosťou od poskytovateľa Úver4you:

 • bez dokladovania príjmov
 • bez dokazovania účelu
 • od 1 500 do 20 000 euro
 • možnosť ručiť cudzou nehnuteľnosťou
 • splatnosť až do 60 mesiacov
 • žiadne poplatky vopred
 • rýchle jednanie a peniaze na účte takmer okamžite
 • možnosť nastavenia splátkového kalendára
 • môžete byť dlžníkom či neplatičom v iných inštitúciách
 • spoločnosť Finance4you dokáže vysporiadať Vaše exekúcie

Nevýhody pôžičiek s ručením nehnuteľnosťou od poskytovateľa Úver4you:

 • možnosť čerpania iba pre západoslovenskú klientelu
 • jedinou možnosťou ručenia je ručiť nehnuteľnosťou

Je predmet môjho ručenia skutočne nehnuteľnosť?

Podľa §19 Občianskeho zákonníka je nehnuteľnosť definovaná ako „pozemok a stavba s spojená so zemou pevným základom.

Touto charakteristikou teda chápeme nehnuteľnosť ako dom, chatu, byt v obytnej bytovke, ale aj iné stavby, ako úžitkové a poľnohospodárske budovy, industriálne budovy, zámočky, kaštiele, sakrálne stavby a podobne. Všetko za predpokladu, že nehnuteľnosť vlastníme v osobnom vlastníctve. Medzi nehnuteľnosti v nijakom prípade nespadajú rôzne šopy, záhradné altánky, sklenníky, fóliovníky, maštale a podobné „ľahké“ stavby, ktoré nie sú so zemou spojené pevnými základmi.

Túto definíciu je teda mať nutné na pamäti v prípade, že máte záujem za svoju pôžičku nehnuteľnosťou ručiť. Ak si nie ste istí, či predmet, ktorým za pôžičku plánujete ručiť, spadá do definície nehnuteľnosti, poraďte sa s odborníkom alebo kontaktujte priamo konkrétneho poskytovateľa, ktorého so žiadosťou plánujete osloviť.

Predmetom ručenia môže zároveň byť aj stavebný pozemok. Tu sa jedná o pozemok, ktorý môže byť doposiaľ nezastavaný, no v územnom pláne obce či mesta je evidovaný ako pozemok určený na zastavanie, prípadne je na neho vydané stavebné povolenie, schvaľujúce začatie stavebných prác. O stavebnom pozemku sa v nijakom prípade nedá hovoriť pri pozemkoch s podmočeným, kamenistým či inak nevhodným podkladom pre stavanie. O tom, či pozemok je alebo nie je vhodný na stavanie, je opäť oprávnený rozhodnúť odborník.

Peniaze od Úver4you,
môžete mať už do niekoľkých minút.

Moja nehnuteľnosť je vhodná na ručenie

V prípade, že ste si overili možnosti ručenia Vašou nehnuteľnosťou, nezáleží na tom, či ste nezamestnaný, živnostník, matka na materskej dovolenke alebo dôchodca. Podstatné je, že ste vlastníkom nehnuteľnosti a máte k dispozícii list vlastníctva.

Pokiaľ však sami nehnuteľnosť nevlastníte, ešte nie je nič stratené. Možno máte rodičov, partnera, deti alebo priateľov, ktorí sú ochotní Vám v zlých časoch pomôcť. V takom prípade je možné ručiť za pôžičku aj cudzou nehnuteľnosťou.

Čo budem potrebovať pre získanie pôžičky? Nič viac, než nasledujúce 2 veci:

 • list vlastníctva predmetnej nehnuteľnosti
 • platný občiansky preukaz

Nemám vlastnú nehnuteľnosť, no pomôžu mi známi. Čo potrebujem?

 • list vlastníctva cudzej nehnuteľnosti
 • súhlas na ručenie od priameho vlastníka nehnuteľnosti
 • platný občiansky preukaz priameho vlastníka nehnuteľnosti, prípadne ďalších zúčastnených osôb

Ak spĺňate uvedené podmienky a ste rozhodnutí zažiadať o pôžičku, postup je jednoduchý:

V prvom rade vyplňte nezáväznú žiadosť o pôžičku. Formulár slúži na získanie Vášho kontaktu. Operátor spoločnosti Vás bude kontaktovať.

V prípade otázok môžete volať aj infolinku 0918 883 794.

Nič a nikto Vás nebude zdržiavať. Žiadosť bude odsúhlasená v najkratšom možnom čase, a rovnako rýchlo budú odoslané aj peniaze na Váš účet.

Zhrnutie na záver

Nech už ste sa v živote ocitli v akejkoľvek nepriaznivej situácii, vždy sa dajú nájsť spoločnosti, ktoré Vám môžu pomôcť. Jednou z nich je aj poskytovateľ pôžičiek uver4you.sk. Pre mnohých je ručenie nehnuteľnosťou úplne poslednou voľbou, ako sa dostať k peniazom. Pri takej možnosti síce ušetríte na vysokých poplatkoch, než pri bežných pôžičkách, no vždy majte na zreteli, že ak svoje záväzky včas nesplníte, môžete prísť aj o to posledné, o „strechu nad hlavou“. Preto si vždy požičiavajte s chladnou hlavou a najmä pri tom myslite na budúcnosť seba a Vašej rodiny.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Úver4you – recenzia a hodnotenie
5 (100%) 2

1 komentár pri “Úver4you – recenzia a hodnotenie

 1. Prosim vas uz dlhu dobu zhanam pozicku do 2000 tisic eura pochodila som zo synom asi vsetky banky aj nebankovky a nigde nic syn je zamestnany na dobu neurcitu ale ma len 22 rokov tak mu nigde nedali poradte gde zohnat pozicku aby bola konecne schvalena mozem rucit nehnutelnostov syn pracuje uz skoro rok budem cakat na odpoved dakujem Rakasova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.