Úveroví podvodníci – ako odhaliť nepoctivú pôžičku?

Téma neserióznych pôžičiek a úverových podvodov je veľmi žiadaná, pretože Slováci na nich veľmi často doplácajú. Na Slovensku je čerpanie úverov skutočne obľúbené, čo dokazuje aj aktuálna štatistika. Oproti minulému roku stúpol počet žiadostí až o tretinu.

    VIETE, ŽE každý Slovák dlhuje v priemere 5 300 €? Zadlžovanie sa stalo verejne akceptovateľným spôsobom riešenia problémov. My však budeme vždy tvrdiť, aby ľudia kupovali a platili iba za nevyhnutnosti. Dovolenky, televízie a šperky medzi ne nepatria. Prestaňte sa predvádzať pred susedmi a myslite hlavou.

Požičajte si radšej bezpečne
od spoločnosti Cetelem!

Slováci sú však ako národ veľmi dôverčivý a nechajú sa ľahko zvábiť na rôzne „ultravýhodné“ pôžičky. Myslia si, že ak sused dostal dobrý úver, dostanú ho taktiež. Často slepo veria komukoľvek a nemajú problém uhrádzať vysoké poplatky za odsúhlasenie alebo vybavenie pôžičky.

Do redakcie nám neustále prichádzajú smutné príbehy ľudí, ktorí kadečo poplatili, kadečo podpísali, a zrazu ostali na ulici. Vzniká aj ďalšia otázka: Ak človek, ktorý zúfalo potrebuje peniaze nemá problém zaplatiť 500 € za „akožeodsúhlasenie“, ako je možné, že má ťažkosti?

Nech radšej využije tých 500 € a o úver buď nemusí žiadať alebo oň požiada neskôr. Mnohé príbehy poškodených sú skutočne absurdné a my veríme, že prípadného poskytovateľa podrobíte riadnej kontrole.

Pre tých ostatných, ktorí nad vecou neuvažovali a divo sa hnali za vidinou rozprávkovej pôžičky so zanedbateľným úrokom, prinášame tento článok.

Slováci a úvery

Obrázok je síce zo športovej oblasti, no ako národ rovnako „vášnivo“ prahneme po úveroch

Sídlo, kontakt a zápis spoločnosti

Banky to majú jednoduchšie. Je ich menej a podliehajú dozoru NBS. Nebankovky a súkromníci rastú ako huby po daždi a niekedy je ťažké dohľadať o nich informácie. Ak Vás v banke odmietli a našli ste zaujímavú ponuku, overte, či má spoločnosť reálne sídlo a či uvádza kontaktné údaje a reaguje na otázky.

Zároveň si ju vyhľadajte v obchodnom registri. Ako predmet činnosti musí byť poskytovanie finančných a úverových produktov. Googlite a zamerajte sa na reálne hodnotenia klientov: Ak prevažujú negatíva, ďalej sa nenamáhajte.

Na internete si preklepnite aj konkrétne mená súkromníkov alebo obchodných zástupcov. Pokiaľ prídete na nejakú „zaváňajúcu“ informáciu – ruky preč!

Hľadajte relevantné informácie

Tak ako existujú registre neplatičov a tých, ktorí nesplácajú svoje záväzky, existujú aj registre podvodníkov z radov poskytovateľov.

Register finančných agentov a finančných poradcov napovie, či osoba alebo firma, ktorá úver sprostredkúva, vykonáva túto činnosť legálne. Ak tam človek, s ktorým spolupracujete nie je – ruky preč! Aj keby skutočne požičiaval, nemá na to právo a porušuje zákon.

Registri veriteľov nájdete poskytovateľov úverov. Register zriaďuje NBS. Spolupracovali by ste s niekým, o kom nemá prehľad ani Národná banka? Ruky preč!

Pri pôžičke na mieru od Toppôžička
Vám žiadne problémy nehrozia!

Šikovnú databázu podvodníkov nájdete na spriatelenej stránke pôžička.sr. Do zoznamu môžete prispieť aj Vy so svojou zlou skúsenosťou. Pomôžte nám a informujte nás. Ďakujeme.

Žiadne platby vopred – TOP pravidlo

Toto pravidlo berte vážnejšie, než Božie prikázanie. Ak Vám poskytovateľ pripadá seriózny, ale vypýta si akýkoľvek poplatok ešte pred odsúhlasením pôžičky – ruky preč!

Poplatok pýta iba ten, ktorý sa na Vás chce nelegálne obohatiť. Peniaze vopred mávajú podobu poplatku za odsúhlasenie, spracovanie, často len odporúčanie či prihovorenie sa za žiadateľa.

Neverte. Neverte nikomu a už tobôž neplaťte. Každý seriózny poskytovateľ si poplatky započíta do celkovej ceny za pôžičku. Poplatky teda postupne splatíte v mesačných splátkach. Ak je splatnosť jednorazová, poplatky budú zaúčtované do nej.

Keďže sa jedná o najčastejší podvod, opakujeme: NIKDY NIKOMU NEPLAŤTE NIČ VOPRED!

Vetu si vytlačte a vložte do peňaženky, aby Vám bila do očí pri každom pokušení.

Poplatky vopred

Z ruky nepustite ani euro vopred. Nikdy by ste ho viac nevideli a podvodníka tiež nie

Neexistuje 100 % istota odsúhlasenia

Každý poskytovateľ sa sám rozhoduje, či Vám pôžičku odsúhlasí alebo nie. Podľa vlastných pravidiel vypočíta tzv. bonitu, ktorá udáva rizikovosť žiadateľa. Práve preto Vám seriózny poskytovateľ pôžičku nikdy neprisľúbi naisto bez toho, aby si o Vás spravil prehľad.

Ak niekto sľubuje peniaze bez akýchkoľvek dokladov (osobne údaje, výpisy, potvrdenia), opäť je to podvodník, ktorý sa spolieha na Vašu dôverčivosť. V krátkom čase od Vás začne mámiť nejaký poplatok.

Cenu pôžičky určuje priemer

Je jasné, že ohromná konkurencia v úverovom sektore núti poskytovateľov ísť s cenami dole. Vždy však existuje akýsi priemer, okolo ktorého sa ceny pôžičiek točia.

Ak teda uvidíte, že úroky viacerých poskytovateľov sa pohybujú od 8 do 10 % ročne, ale zrazu narazíte na jedinečný úrok 4 %, takmer isto ide o podvod.

Na druhej strane takto Vás môže nalákať aj nie priamo podvodník, ale neseriózna nebankovka, ktorá k nízkemu úroku priráta množstvo poplatkov, poistení a ďalších platieb. Úver tak bude v konečnom dôsledku omnoho drahší, než konkurenčný, ktorý mal ale úrok nastavený vyššie.

Preto skúmajte cenníky a prezerajte ich podrobne, pretože cena za úver nikdy nie je tvorená iba úrokovou sadzbou.

Všetci Vás odmietli? Hľadajte iné riešenie

Je jasné, že ak neuspejete v banke ani v bežných nebankovkách, ste stratení. V tomto momente je nutné priznať si, že nespĺňate potrebné podmienky a pre poskytovateľa predstavujete riziko. Ľudia však zo zúfalosti skúšajú aj nemožné, a práve vtedy najčastejšie naletia.

Istotne nájdete niekoho, kto nebude brať odmietanie ostatných do úvahy a nejaký úver Vám ponúkne. Môžete si však byť istí, že z Vás chce vyžmýkať posledný majetok, prípadne domov.

Zmierte sa s tým, že nemáte nárok na úver. Oslovte rodinu a známych. Inak Vás podvedú a problémy sa mnohonásobne prehĺbia.

Poznáte pravidlo poskytovania pôžičiek?

Poskytovatelia preto tak dôkladne overujú žiadateľov, pretože chcú reálne požičať iba tým, ktorí MAJÚ peniaze. Z príjmu vyčítajú, že žiadateľ je schopný svoj dlh splatiť a nepredstavuje riziko.

Mnohí z Vás čitateľov možno tejto logike neporozumejú a naivne si myslia, že poskytovateľ chce naozaj pomôcť a s dôverou požičať. Taká však skutočnosť nie je.

Poskytovateľ chce zarábať na úroku a odplate, a pokiaľ žiadateľ nevyzerá byť schopný zúčastniť sa tohto obchodu, pre poskytovateľa stráca zmysel nejaký obchod vôbec vytvárať.

Áno, je to smutné. Ale žijeme v kapitalizme, takže je tento postup absolútne logický, priam až naivne jednoduchý.

Bezpečnosť je pri pôžičke od
Pôžickomat samozrejmosťou!

Podvodník ide proti pravidlu

Z naivity žiadateľa ťaží podvodník. Ten vie, že úver jednoducho nedokážete splatiť a ak áno, istotne s problémami (omeškanie alebo vynechanie splátky, nedodržanie doby splatnosti). Zákernú zmluvu, ktorú Vám dá podpísať, má upravenú tak, že pri najmenšom zádrheli zaplatíte obrovské pokuty.

To vedie k extrémnym situáciám, kedy aj z malej pôžičky vzniká ťaživá dlžoba. Mnohí už splácajú iba pokuty a úroky z nich. Často doživotne. Dlh sa často prenáša na potomkov. Situácie sa končia stratou majetkov, bývania a doživotne nízkej životnej úrovni.

Ľudia v nevedomosti žiadajú o pôžičky na vyplatenie exekúcie. Kliknite na odkaz a zistite, prečo by ste na ne nemali ani len pomyslieť.

Na životné minimum Vám nikto siahnuť nemôže, ale pracovať kusisko života iba na splácanie dlhu je nepredstaviteľné.

Dávajte pozor a ideálne si nikdy nepožičiavajte. Uskromnite sa, šetrite a nesnažte sa dokazovať okoliu, že na „to“ máte, pokiaľ taká nie je aj realita.

The following two tabs change content below.

Matej Chodelka

Vyštudoval som obor financie na Univerzite Rennes vo Francúzsku. Momentálne pracujem pre nemeckú nebankovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych pôžičiek. Zároveň som jeden zo spoluzakladateľov portálu www.porovnavajte.sk, kde sa snažím pomáhať ľuďom vybrať si správnu pôžičku.

Úveroví podvodníci – ako odhaliť nepoctivú pôžičku?
5 (100%) 1

6 komentárov pri “Úveroví podvodníci – ako odhaliť nepoctivú pôžičku?

 1. Prosim vas nemam pracu a potrebujem zaplatit ocinovy naklady za pohreb a musela som kupovat novy hrob sumu 3500eur dakujem

 2. Dobrý večer! Prosím môžete mi pomôcť Nutne potrebujem požičať 6000 Eur na 5 rokov Žiaľ mám 66 rokov a žiadna banka mi nechce dať úver nakoľko som sa minulosti dostal do registra neplaticov Som na st.dôchodku a pracujem Oslovili ma p.Richard Lopez z Francúzska a ponúkajú úver už poslal aj zmluvy nezdá sa mi nechce peniaze dopredu ale banka žiada peniaze za prevod .Zatiaľ som nič nepodpisal Viete mi poradiť hneď teraz som Vám ochotný poslať náhľad zmluvy Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď

 3. Dobrý deň,

  Chcela by som sa spýtať ako odhalic ci je to podvodník alebo nie. Ponúkli mi pôžičku z francúzskej banky a teraz neviem ci je to podvod alebo nie.

 4. Ahoj drahý pane
  Sme veľmi dôveryhodná a dôveryhodná finančná inštitúcia.
  Poskytujeme pôžičky potrebným rodinám: zodpovedným ľuďom
  – splácanie úveru
  Pripravené na spotrebu.
  Inteligentný personál
  – Obchodné pôžičky
  Pôžičky, ktoré študujete
  – Vzhľadom na rôzne dôvody.
  Moja úverová kapacita je medzi 5 000 a 500 000 000 EUR pri primeranej sadzbe 3%, veľmi jednoduché a priame podmienky.
  Investujem tiež medzi rôznymi ľuďmi.
  V spolupráci s bankovými partnermi v celej Európskej únii banka ponúka naše úverové ponuky na zabezpečenie bezpečných transakcií pre všetkých.
  Pomáhame tiež klientom s ich rôznymi potrebami alebo problémami pre nových klientov, ktorí využívajú naše bankové služby.
  Naše finančné inštitúcie, vrátane CDI Bank. Naše medzinárodné sídlo je v Nemecku. Máme finančné potreby
  Ak máte záujem alebo by ste chceli viac informácií, kontaktujte nás na riaditeľovi na svojej gmail prostredníctvom adresy Ruthcannie@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.